Home / Tag Archives: pergjigjen

Tag Archives: pergjigjen

“Çfarë hunde ke”, reagimi epik i Emina Çunmluaj ndaj komentit të fanses do t’ju shkrijë

Modelja shqiptare me famë ndërkombëtare, Emina Çunmulaj, është bërë nënë për herë të dytë vetëm disa ditë më parë.Nëna dhe Bijat Mother and Daughters Ella is obsessed with Mia and every time I’m breastfeeding she comes and says “ Ella hold baby Mia” so after I feed I make sure she gets to hold her for a few seconds before she looses interest and says “no more baby Mia “ #MOTHERHOODA post shared by eminacunmulaj (@eminacunmulaj) on Jun 2, 2018 at 1:11pm PDTAjo vazhdimisht hedh foto të vogëlushes së saj të sapolindur, Mias, në të cilat si mama e bijë, duken mjaft të ëmbla.My sweet little girl #MiaSoraya ((and my oh so not welcomed rosacea , I had the same issue with Ella .. towards the end of the pregnancy my face went crazy and it lasted all thru the breastfeeding period ( 6months with Ella) until I went back on antibiotics and that’s when my face cleared up)) #MOTHERHOODA post shared by eminacunmulaj (@eminacunmulaj) on Jun 4, 2018 at 9:21am PDTSë fundmi, Emina ka postuar..

Lexone

Tifozët e Partizanit i përgjigjen Tefik Osmanit: Te je burrë-kur*ë

“Unë kam deklaruar që po të fitonim Kupën, duhet ta luajmë Superkupën me gocat e ekipit të Partizanit në volejboll. Kjo ishte një batutë, pasi nuk mund të rri dot pa batuta”.Ky ishte qëndrimi i përsëritur i Tefik Osmanit, pas fitmit të Kupës së Shqipërisë. Duke qenë se Skënderbeu i ka fituar të dy trofetë kombëtarë, i bie që të mos ketë finale Superkupe të Shqipërisë kësaj here.Por, nuk ka vonuar dhe mbrojtësi i kampionëve ka marrë përgjigje “flakë për flakë” nga tifozët e kuq.“Ultras Guerrils” kanë dalë me këtë qëndrim:“ Ti je mësuar…, nuk të bën përshtypje të vjellësh ku ke ngrënë. Ti ky je, një çun kurvë, që armën më të fortë mendon se ke gjuhën.Sa për gocat e Partizanit, ato janë sportiste, që pak kanë të bëjnë me një burrë-kurvë si puna jote!Dhe ne, ndër të tjera, deklarojmë që sezonin e radhës do t’i përkushtohemi gruas tënde me shumë përzemërsi”

Lexone

Dua Lipa “ndez” sonte finalen e Champions

Edhe pak orë kanë mbetur deri në finalen e Ligës së Kampionëve, mes Liverpool dhe Real Madrid që mbahet në Kiev të Ukrainës. Këngëtarja Dua Lipa, do të performojë para kësaj ndeshje.Ajo, në një postim të fundit në Facebook shihet se ka nisur përgatitjet.“Çfarë dite është sot?”, dëgjohet duke brohoritur Lipa para një turme, dhe ata i përgjigjen “Dita show-t”.WHAT DAY IS IT?? SHOW DAY!!! Watch LIVE at 19:30 UK time!!!@championsleague #UCLFinal @pepsi #LoveitLiveitA post shared by DUA LIPA (@dualipa) on May 26, 2018 at 4:03am PDT26 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Babalja 2”, reagon Rama: Bashës i është djegur siguresa e mëndjes, luajti publikisht një blof skandaloz

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas publikimit të kronikës ku pretendohet se shtetasi Albert Veliu, apo i quajtur ndryshe Babalja shkon në një lokal dhe pyet se ku është vëllai i Agron Xhafajt dhe kamarierët i përgjigjen “se dimë”.Kanë mjaftuar këto detaje, që shefi i qeverisë të reagojë ndaj kryedemokratit duke e quajtur dëshpërim të pacipë dhe blof skandaloz të “selisë blu”.“Se këtu në vendin tim edhe kungulli ka kuptim!”, vjershëronte i madhi Këthe SpiriSinqerisht pyes veten këtë herë nëse Lulëzimi dhe shqupatarët e tij, janë të dëshpëruar e të pacipë si ngahera apo u është djegur edhe siguresa e mendjes, që vajtën deri në pikën ku luajnë publikisht një bllof kaq skandaloz si ky i këtij ditziut Babale me këtë gazetarin Jetmir?” shkruan Rama në Facebook. (TemA)

Lexone

‘Xhafaj’, Rama: Audiopërgjimi është joautentik. Burg për cilindo e serviri

Në fund të fjalës së tij të gjatë të mbajtur në mbledhjen e grupit deklaroi se e ka marrë përgjigjen shkencore të audiopërgjimit që sipas tij rezulton të jetë joautentik dhe një mashtrim i pastër i hedhur në skenë qëllimisht për të destabilizuar vendin dhe për ti vënë shkopinjtë në rrota kur ndodhet në kilometrat e fundit në rrugën e hapjes së negociatave me BE…16 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Reperi i njohur propozon të dashurën e tij në MET Gala, mes lotësh ajo…

Balloja më e rëndësishme e modës, MET Gala, u mbajt të hënën, në të cilën morën pjesë yjet e Hollywood-it dhe të muzikës ndërkombëtare.Njëri prej të pranishmëve ishte edhe reperi i njohur 2 Chainz, i cili u shoqërua në këtë event nga e dashura e tij, Natasha Ward.Teksa ishin duke ngjitur shkallët e ndërtesës, 2 Chainz u ul në gjunjë dhe nxorri unazën për t’i propozuar për martesë të dashurës së tij, e cila mes lotësh dha përgjigjen “Po”.A #MetGala proposal from @2chainz. She said “yes”! #MetHeavenlyBodies #2chainzA post shared by The Met (@metmuseum) on May 7, 2018 at 4:31pm PDTTë dy dukeshin të mrekullueshëm dhe si për rastësi, Natasha Ward kishte veshur një fustan në ngjyrë të bardhë.The post Reperi i njohur propozon të dashurën e tij në MET Gala, mes lotësh ajo… appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Gjetën 81-vjeçaren e humbur në pyll, por kërkesa e saj i habiti policët

Kur dy policë gjetën një grua 81-vjeçare me humbje kujtese që endej në pyll, ata vendosën ta ndihmonin në mënyrën më të kujdesshme. Roberta, zakonisht shëtiste çdo ditë deri në fund të rrugës por një ditë, ajo vendosi të vazhdojë të ecë. Dhe kur vajza kuptoi se nëna e saj mund të humbiste, ajo kërkoi ndihmë nga policia. Ndërsa kërkimi vazhdonte, oficerët u shqetësuan për sigurinë e saj. Por fatmirësisht, ata e gjetën atë në pyll pas rreth 40 minutash kërkimi.“I thirra në emrin e saj dhe ajo u përgjigj, kështu që të dy shkuam drejt saj. Kur arritëm ajo pyeti nëse oficerët ishin duke bërë një shëtitje. Ata u përgjigjën në heshtje: “Po,” në fund të fundit, ishte një ditë e bukur. Dhe pastaj ajo dukej e lehtësuar dhe u tha se ajo kishte humbur rrugën. Kur ata dolën nga pylli, oficerët morën Roberta në makinën e tyre dhe e çuan në shtëpinë e saj, ku vajza e saj ishte duke pritur me dëshpërim. “Roberta i tha vajzës së saj ‘jam mirë, bëra një shëtitje me këta oficerët”.

Lexone

Rrahu me grushta nënkryetarin e Bashkisë, zbulohet arsyeja e sherrit: Kërkoi…

Në një reagim për mediat Prefektura e Gjirokastrës ka reaguar lidhur me konfliktin mes zv.kryetarit të bashkisë dhe një punonjësi të saj. Shefqet Aliko, me detyrë topograf, ditën e sotme ka kërkuar leje gjysmë ore nga puna dhe se problemi që ka pasur në bashki ka qenë privat dhe jo institucional.Në këtë mënyrë përjashtohet mundësia që sherri të ketë qenë për shkak të detyrës. Për më tej Prefektura deklaron se do priten hetimet për një qëndrim zyrtar.“Aliko ka kërkuar leje gjysmë ore nga puna dhe problemi që ka pasur në bashki ka qenë privat dhe jo institucional. Ne do presim përgjigjen e organeve që po merren me çështjen në fjalë”, thanë për “BalkanWeb” zyrtarë të Prefekturës së Gjirokastrës.Sipas raportimeve të sotme, Shefqet Aliko ka shkuar në zyrën e nënkryetarit të Bashkisë Gjirokastër, Aurel Lapa dhe janë zënë me grushte. Të dy janë dërguar në spital pas sherrit, ndërsa policia ka nisur hetimet.

Lexone

Nëse nuk e gjete për 1 sekondë, zbulo sekretin që përdorin “gjenitë”!

Mëposhtë, do të kuptoni një prej teknikave që “gjenitë” përdorin për të bërë përllogaritje në fraksion të sekondës. Sekreti është i thjeshtë, dhe përbëhet nga dy faza:Teknikë Përsëritje Sa më shumë që të praktikoheni aq më të zhdërvjellët do të jeni të përllogarisni edhe më shpejt se dikush që përdor makinë llogaritëse.Le të marrim një rast të këndshëm aritmetik – si të shumëzoni, me mendje, çdo numër dy shifror me njëmbëdhjetë. Është shumë e thjeshtë pasi kuptohet sekreti. Le të marrim në konsideratë këtë problem:32 x 11Për ta zgjidhur problemin, mjafton të mblidhni 3 + 2 = 5, vendoseni 5 midis 3-it dhe 2-it, dhe ja ku është përgjigjja:352A ka si bëhet më e thjeshtë? Tani provoni:53 x 11Perderisa 5 + 3 = 8, përgjigjja juaj është:583Edhe një tjetër. Pa e vështruar përgjigjen dhe pa laps e letër, sa bëjnë…81 x 11 ?Mendove 891? Je i saktë!Tani, përpara se të kalosh në ekstazë, na lejo të të themi se të kemi thënë vetëm gjysmën e sekretit. Supozoni këtë problem: ..

Lexone

Sa 3-sha ka në këtë foto? Vetëm 1% e njerëzve gjejnë përgjigjen e sakt

Së fundmi një nga testet që po çmend rrjetet sociale është një figurë që të kërkon të gjesh numrin e treshave që ndodhen në të. Edhe pse shumica në fillim mendojnë se kjo gjë është shumë e thjesht, në fund të gjithë kanë dhënë përgjigjen e gabuar dhe vetëm një përqindje e vogël e njerëzve kanë gjetur se sa 3-sha ka në të vërtetë në figurën e mëposhtme.Nëse dhe ju mendoni se jeni i zgjuar dhe gjithmonë përgjigjeni me logjikë, bëni këtë test dhe zbuloni nëse i përkisni përqindjes së vogël të njerëzve të zgjuar.Sa tresha ka në këtë figurë?Përgjigja e saktë është 19-të! Nëse keni gabuar atëherë i bie që nuk keni numëruar treshat që ekzistojnë tek pjesa e orës, e karikimit dhe tek pjesa e fjalës së shkruar.

Lexone