Home / Tag Archives: perfshihet

Tag Archives: perfshihet

VIDEO: “Mos luaj me zjarr se do digjesh vetë”

Thënia e famshme “Mos luaj me zjarr se digjesh vetë” gjen teren më së mirë në këtë video. Kjo shprehje edhe duhet zbatuar në realitet.Në videon e mëposhtme do të shikoni një djalë të ri i cili duke dashur të bëj akrobacione me zjarrin, papritur digjet vetë.Ai për një moment përfshihet nga zjarri, në duar dhe në fytyrë.U desh ndërhyrja e shokut që ishte afër tij që djali të shpëtonte nga flakët. (TemA)

Lexone

Nënstacioni elektrik në Përmet përfshihet nga flakët

Nënstacioni elektrik në Përmet është përfshirë nga flakët ditën e sotme.Zjarri në nënstacion ka zgjatur për disa minuta, ndërsa më pas zjarrfikësit kanë vënë nën kontroll situatën.Fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar.12 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Ja çfarë do të ndodhë më 21 gusht (Video)

Ja çfarë do të ndodhë më 21 gusht (Video)

21 gushti 2017 do të jetë dita e shënuar kur do të ndodhë eklipsi që do të mbulojë tërësisht diellin. Ky eklips ndodh për herë të parë që nga viti 1918.Hëna do të zhvendoset pas Diellit dhe sipërfaqja e Tokës do të zhytet në hije të plotë për disa minuta. …

Lexone