Home / Tag Archives: perfitojne

Tag Archives: perfitojne

Shpërblimet për ekipet pjesëmarrëse në Botëror, fituesi do përfitojë 33 milionë euro

FIFA ka caktuar shpërblimet për skuadrat pjesmarrëse të Kampionatit Botëror që do të startojë pas gjashtë ditësh në Rusi.Ekipi që do të shpallet fitues i Kupës së Botës do të përfitojë një shifër tepër të majme e cila është plot 33 milionë euro, kurse ekipi finalist do të fitojë 25 milionë euro.Shpërblimi për ekipin e vendit të tretë do të jetë 21 milionë euro, ndërsa vendi i katërt 19 milionë euro.Skuadrat që do skualifikohen në fazën e çerekfinaleeve do të përfitojnë 15 milionë euro, kundrejt 11 milionëve të atyre të eliminuara në 1/8-at e finaleve.Nuk do të shpëtojnë nga shpërblimi dhe klubet që lejuan futbollistët të marrin pjesë në kompeticion, ku shifra totale do të jetë prej 177 milionë eurosh.Gjithashtu, klubet do të marrin në formën e dëmshpërblimit edhe 113 milionë euro të tjera, në rast se futbollistët e tyre do të pësojnë dëmtime gjatë Kupës së Botës.

Lexone

Ja cili është truku që do t`ju rris bimë tuaja shpejt dhe bukur, 6 arsye pse duhet të spërkatni këtë produkt në lulet tuaja

Bimët e brendshme dhe të jashtme përfitojnë nga përdorimi i kanellës për t’i mbajtur ata të shëndetshëm. 1-Mbron fidanët Kanella, është një luftëtar i provuar dhe mund të parandalojë që fara të zhduket. 2-Zhduk kërpudhat e egra Siç u përmend më herët me analogjinë time të vogël të breshkave të breshkave, kërpudhat nuk u pëlqenin kanellës. Në vend që të kaloni një pasdite pranverore duke mbledhur kërpudha të egra të egra nga kopshti juaj, u jepni atyre një pak kanellë që fshihen dhe i shikoni të zhduken!3-Stimulon rritjen e rrënjës Ndalo blerjen e hormoneve kimike, thjesht aplikoni kanellën në rrënjë kur mbillni lulet! 4- Parandaluese për milingonat Spërkatni kanellë për të vrarë milingonat dhe për t’i mbajtur ata larg. 5-Prerja aksidentalisht e pemëve Aksidentalisht plagosja e bimëve mund t’ju bëjë të ndiheni fajtorë dhe duke spërkatur pluhur kanelle në inkurajon shërimin dhe parandalimin e infeksionit. 6-Lule të brendshme Mos harroni për bimët tuaja të brendshme kanella i ndihmon të..

Lexone

48 mijë nxënës nga Kosova dhe Maqedonia përfitojnë libra

Majlinda Kelmendi mbështet gjithashtu iniciativën, ajo do të takojë nxënësit në klasat e tyre për t’u treguar për rëndësinë e leximit. Fondacioni i MoneyGram në bashkëpunim me Qendrën për Arsim e Kosovës dhe Fondacionin për iniciativa edukative dhe kulturore Step by Step, njoftojnë sot nisjen e programit i cili synon …

Lexone