Home / Tag Archives: percjell (page 4)

Tag Archives: percjell

“Rama flet për arrogancë nga frika se mos qytetarët sillen si kuksianët, ja vartësit që duhet të ndryshojë”

Nga Agron GjekmarkajEdi Rama sot në Asamable la të nënkuptojë se po qeveris keq se nuk ka opozitë. Pra fajin e ka apozita.Përtej sulmeve që priteshin në drejtim të saj, të cilat shtohen sa më shumë Rilindja ndien t’i kërcasin kockat nga mbipesha e krizave, Kryeministri ka kuptuar rrezikun që po e kanos.Ky rrezik është arroganca. U përpoq mes ojnash retorike t’u thotë të vetëve, ndërroni sjellje! Meqenëse shefi i ekzekutivit duket i paqartë se çfarë është arroganca, duhet ta ndihmojmë të kuptojë.Arroganca më e madhe është gënjeshtra. Të tilla, nga viti 2013 e sot ka pafund në raport me premtimet e veta. Funksionimi mafioz i segmenteve të shtetit është pëllitja e saj. Për disa vite i thamë Kryeministrit, vendi po bëhet hambar droge e nuk e pranoi kurrë.Do kishte shpëtuar vendin, veten dhe Tahirin po ta shkarkonte tre vjet më parë. Por jo, prapë fajin e pat opozita. Arrogancë është aleanca me të fortët, me të cilët ndyu jetën parlamentare.Përsëri këso kohe akuzonte opozitën që..

Lexone

Shokohet Real Madridi! Ylli i madh po transferohet te rivali i tyre

Dani Ceballos planifikon largimin nga Real Madrid. Dani Ceballos do të largohet nga Real Madrid, pas përfundimit të këtij sezoni. Portieri i Real Betisit, Antonio Adan ka zbuluar lajmin se mesfushori është i gatshëm të rikthehet te skuadra nga qyteti i Sevillas. “Kam biseduar me të rreth mundësisë së rikthimit …

Lexone

Kjo çfarë i ka bërë Milani, Gattusos, është skandaloze

Gennaro Gattuso e ka ruajtur rrogën nga koha kur ishte trajner i ekipit Primavera prej vetëm 120 mijë eurosh në sezon. Gennaro Gattuso ka rrogën më të vogël nga gjithë trajnerët në Serie A. Trajneri i Milanit në fakt ka ruajtur rrogën nga koha kur ishte trajner i ekipit Primavera …

Lexone

‘Kallet ‘San Siro’..! Perez po ua rrëmben yllin e madh Milanit

Real Madrid vazhdon dhe po e ndjek Leonardo Bonucci me interes të madh  dhe po bën në plan për ta transferuar atë sezonin e ardhshëm, përcjell ORAinfo. Lajmi është konfirmuar nga  Don Balon,ku thuhet se spanjollët janë të gatshëm të ofrojnë 40 milionë euro për të sjellë kapitenin e Rossonerëve …

Lexone