Home / Tag Archives: percjell (page 3)

Tag Archives: percjell

FOTOT: Ja projekti që do nisi së shpejti te “Sheshi Shqiponja” në Tiranë

Projekti për segmentin e unazës së re, që do të bashkojë shkollën Teknologjike me shesh rrotullimin Shqiponja, pritet të fillojë së shpejtiKëtë e bëri të ditur sot zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Artan Shkreli gjatë aktivitetit për prezantimin e projekteve të reja për kryeqytetin.“Projekti ka përfunduar është momenti kur po bëhen ratifikimet e fundit për të përcaktuar elementët estetikë të mobilimit urban, pasi kjo do të jetë edhe një vepër, e cila do të ketë një impakt mjedisor më të mirë sesa të gjitha traktet paraardhëse, si dhe do të ketë barriera për mbrojtjen zanore”, theksoi Shkreli.Zv/ministri Shkreli theksoi se: “pjesa e unazës që po bëjmë, lidh shkollën Teknologjike me sheshin Shqiponja dhe përbëhet nga dy korsi vajtje-ardhje prej 11.5 metra, të cilat në projektin e ri do të trajtohen në mënyrë ndryshe sikurse pjesa e unazës që bashkon shkollën Teknologjike me pjesën e Kopshtit Botanik”.”Do të jenë tre korsi aktive sipas standardeve europiane 2 nga 3...

Lexone

Dëshmitari i ngjarjes: Shkova pas 2-3 minutave aty, ja çka pash

Kërkimet për dy policët e zhdukur pas aksidentit në magjistralen Kaçanik – Hani i Elezit kanë vazhduar edhe sot.Dëshmitari i parë që ka shkuar në vendin e ngjarjes, menjëherë pas rrokullisjes së veturës, ka thënë për Klan Kosova, se aty nuk ka parë trupat e policëve, por vetëm pajisjet policisë.Ky burrë ka thënë se kanë qenë 2-3 tre minuta derisa ka arritur të vetura e rënë në lumin Lepenc.Për më tepër ndiqeni kronikën e gazetares Arbëresha Fazliu, që sot ka përcjell nga afër kërkimet që po bëhen për dy policët e zhdukur.

Lexone

T’i ndjekesh apo jo ca debate … bajate?

Nga Petrit BrahollariDrejtuesi e bën një emision të mirë, mesatarisht të pëlqyeshëm ose…të keq. Cilësia e një emisioni varet apo përcaktohet nga disa faktorë. Një nga kryesorët është që redaktori apo drejtuesi i tij të mendojë gjithnjë se duhet të jetë më i mirë se i mëparshmi, që shikuesit mos ta braktisin në mes, edhe duke i futur edhe ndonjë të sharë vendshe. Por, gjykoj se vendimtar është përzgjedhja e të ftuarve. Nëse futemi nën lëkurën apo mendjen e drejtuesit do të kuptojmë shpejt se përzgjedhja e panelit apo të ftuarve nuk është e lehtë. Kjo varet edhe nga vetë ata, por edhe nga preferencat e drejtuesit, të pronarit, të sponsorëve…Gjithsesi, sa më shumë autoritete intelektuale dhe profesionale, me aftësi komunikimi dhe vetëpërmbajtjeje, shmanget ardhja nga zori e disa të ftuarve prej kohësh “të padëshirueshëm” e të mërzitshëm për shikuesit dhe “rrënues” për emisionin. Por, nga sa shohim shpesh, janë më të shumtë të ftuarit e grupit të dytë se të parë. Në qëndrimet dhe opini..

Lexone

Ditë e kobshme për familjarët, ndahet nga jeta këngëtari shqiptar pas një aksidenti me motor (Foto)

Dita e dielë ishte e kobshme për familjen Kuçi. Ashtu sic ka njoftuar Botapress, këngëtari i njohur decanas Jeton Kuçi, ka ndërruar jetë në Bjeshkët e Decanit ku kishte dalë të shetiste me motorin e tij, njofton bashkëpunëtori i Botapress-it nga Decani, Adem Lushaj.Sipas burimeve të Botapress, Jetoni ishte parë duke u ngjitur me motor ne Bjeshkët e Decanit, ndërkaq në orët e pasdites së ditë së dielë u dha lajmi për vdekjen tragjike të këngëtarit Jeton Kucit.Ai ishte rreth 37 vjec dhe përvec ngasjes së motocikeltës që e kishte hobi, ishte këngëtar i njohur i kësaj ane.Jetoni ka qene edhe ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i angazhuar për çështjen kombëtare që nga viti 1990.“Ju në kujtesën time dhe të brezave do te jeni i gjallë si një shtegtar duke ecur me një çifteli në dorë për të brumosur idealin për liri e duke përcjell amanetin e shokëve tu dëshmor”, ka shkruar ndër të tjera Rasim Slemanaj, deputeti i Kuvendit të Kosovës.Postimi i Rasim Selmanajt:Lajm tron..

Lexone

“Doja të vdisja kur u publikua videoja e seksit”

Paris Hilton ka folur për periudhën më të vështirë të jetës së saj, atëherë kur u publikua një video seksi me ish të dashurin, Rick Salomon.“Ishte si një përdhunim. Ndjeja se kisha humbur një pjesë të shpirtit tim. Doja të vdisja. Thoja se nuk doja të jetoja më”, deklaroi 37-vjeçarja.Në kohën kur u publikua videoja e Paris Hiltonit, ajo sapo kishte arritur sukses në botën e televizionit, përcjell TCh.“Unë nuk doja të bëhesha e njohur në atë mënyrë”, shtoi Paris.Burimi: Gazeta ExpressThe post “Doja të vdisja kur u publikua videoja e seksit” appeared first on Thashetheme VIP.

Lexone

Rikthimi pas 15 vitesh, Kirill takon Metën: Progresi i Shqipërisë është i madh

Patriarku rus Kirill u ndal paraditen e sotme në Presidencë, ku takoi kreun e shtetit Ilir Meta dhe shprehu mbresat pozitive të përftuara nga vizita në vendin tonë. Patriarku i Moskës dhe Gjithë Rusisë shprehu kënaqësinë që konstatonte një ndryshim dhe progres të madh në Shqipëri në të gjitha fushat, nga vizita e tij e parë para 15 viteve në vendin tonë.Kirill vlerësoi lartësimin e mëtejshëm të besimeve fetare në vendin tonë, çmoi lart harmoninë e bashkëjetesën tonë të mrekullueshme fetare dhe punën e shkëlqyer të klerikëve shqiptarë në këtë drejtim.Duke çmuar punën e jashtëzakonshme të Kryepeshkopit Anastas në veçanti, Patriarku Kirill shprehu mirënjohjen edhe për të gjithë drejtuesit e besimeve fetare në vend, që e nderuan gjatë kësaj vizite.Nga ana e tij Presidenti Meta, në vlerësim të kësaj vizite historike, nënvizoi mesazhet e rëndësishme që ajo përcjell në dobi të paqes, mirëkuptimit, solidaritetit e harmonisë fetare.Presidenti vlerësoi kontributin e Patriarkut Kirill në ..

Lexone

Lulzim Basha në pritje të ndëshkimit të tretë

Nga Altin KetroPartia Demokratike mbajti më në fund një Kuvend Kombëtar. Nuk dua të hyj në debatet e brendshme të saj lidhur me statutin apo përplasjet me grupet anti-Basha, pasi nuk dëshiroj ta ngre argumentin tim mbi diversione politike. Ajo që dua të trajtoj është fjalimi i kryetarit Basha. Ishte një fjalim plot mllef kundrejt qeverisë dhe nga fillimi deri në fund nuk iu hoqën nga artikulimi frazat e rënda kriminale për kundërshtarin politik.Ky artikulim nuk është i ri për Lulzim Bashën, pasi e kemi dëgjuar rëndom edhe gjatë fushatës së fundit parlamentare. Ndonëse këto akuza publike nuk i dhanë rezultat pozitiv në zgjedhje, ai sërish i bie fyellit në po të njëjtën vrimë që rezultoi e dështuar. Megjithatë, ka diçka shumë interesante në atë fjalim dhe veçanërisht në gjithë llumin e akuzave që ngriti ndaj qeverisë.Nëse do të dish se çfarë mendimi ka përcjellë Lulzim Basha këto kohë ndër miqtë e vet ndërkombëtarë, dëgjoni fjalimin e tij dhe pastaj e kuptoni pse një sërë syresh pr..

Lexone

Meta, darkë me Patriarkun rus: Dhuna dhe gjuha urrejtjes, rrezik për njerëzimin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta së bashku me zonjën Monika Kryemadhi dhe dy vajzat e tyre Borën dhe Erën, mikpritën sonte me një darkë zyrtare Patriakun e Moskës dhe Gjithë Rusisë, Shenjtërinë e Tij Kirill me rastin e vizitës historike në vendin tonë.Duke iu drejtuar Shenjtërisë së Tij Kirill dhe delegacionit të Patriarkanës së Kishës Ortodokse të Rusisë, Fortlumturisë së Tij Kryepeshkopit Anastas dhe peshkopëve të Kishës Autoqefale Ortodokse Shqiptare, krerëve të bashkësive fetare në Shqipëri, Nuncit Apostolik Imzot Broën, Ambasadorit të Federatës Ruse Karpushin, krerë institucionesh dhe të ftuarve të tjerë, Presidenti i Republikës tha se ajo e Kirill është një vizitë historike.Mes të tjerash, kreu i shtetit theksoi se feja nuk duhet të përdoret për qëllime të dhunshme, por për të ndërtuar një të ardhme të mirë për të gjithë.Meta: Jetojmë në kohë të vështira të përmbysjeve sociale dhe të transformimeve të vrullshme të teknologjisë dhe komunikimit, të cilat sfidojnë çdo ditë i..

Lexone

E PLOTË/ PD miratoi statutin e ri: Nga “paterica” Berisha, tek “fëshkëllima” Selami, ja çfarë fitoi dhe humbi Basha sot

Partia Demokratike miratoi sot mes polemikave të shumta statutin e ri përmes të cilit pritet të funksionojë kjo forcë politike.Kuvendi Kombëtar mblodhi të paktën 7 mijë delegatë nga e gjithë Shqipëria, ku veç një pjesë e tyre zgjodhi të votojë për nenet e parashikuara në draft-statutin e prezantuar.Mbi foltoren e vendosur në Pallatin e Kongreseve u ngjitën disa prej zërave kryesorë të kësaj force politike, të cilët flolën mbi gjendjen e brendshme.Një pjesë e tyre shihte si mjaft shpresëdhënëse dhe një pjesë tjetër si tejet pesimiste dhe pa prespektivë për të nesërmen politike.Kryedemokrati Lulzim Basha, foli për 1 orë e 10 minuta, ku u përpoq të inkurajonte delegatët dhe të përcillte mesazhe frymëzuese për pjesën tjetër të anëtarësisë që duket e tërhequr.Ai kishte menduar që të mos anashkalonte zërat kritikë ndaj tij duke i përfshirë shkurtimisht gjatë fjalës.Këta të fundit (Majlinda Bregu, Astrit Patozi, Ridvan Bode, Jozefina Topalli dhe Arben Imami) munguan ndërsa Eduard ..

Lexone

E dini sa është ora? Duket e lehtë, por askush nuk po e gjen përgjigjen!

Detyra që u është vënë përpara disa nxënësve në Kinë është shpërndarë me të madhe edhe në internet.Bëhet fjalë për një detyrë, përcjell telegrafi, në të cilën shihet një orë “e rrotulluar” tek e cila ju duhet të gjeni për kohën e saktë.Është një orë që ka 12 ndarje klasike, por është vendosur në atë mënyrë që ju mos ta keni shumë të lehtë për të ditur se cilën orë po e tregon.Përgjigjet e ofruara janë:a) mes orës 3 dhe 4b) mes orës 6 dhe 7c) mes orës 8 dhe 9d) mes orës 10 dhe 11

Lexone