Home / Tag Archives: percjell (page 20)

Tag Archives: percjell

Ozil do ta bartë këtë fanellë të re

Duket gjithnjë e më e mundshme që Mesut Ozil do të largohet nga Arsenal, e do të transferohet  te Manchester United këtë verë, përcjell ORAinfo. Ozil është i kërkuar nga United dhe mund të bashkohet me ish-shokun e ekipit të Arsenlit, Alexis Sanchez. Gjermani është jashtë kontratës në fund të …

Lexone

Çartet Spalleti: Ja pse nuk fituam

Luciano Spalletti pranon se është zhgënjyer pas barazimit të Interit me SPAL. Nerazzurët janë pa një fitore në shtatë lojëra të Serie A, e në ndeshjen e sotme fitorja e Interit iu mohua në minutat shtesë, përcjell ORAinfo. “Është e qartë, kur ju pranoni një gol si ai në ndërprerje, …

Lexone

Çmenduria s’ka kufi .! Ja ekipi i ri i Mouras

Tottenham mbetet në bisedime me PSG-në mbi nënshkrimin e futbollistit, Lucas Moura, raportojnë Daily Telegraph përcjell ORAinfo. Spurs janë të vendosur të nënshkruajnë me  brazilianin në janar, por marrëveshja ende duhet të përfundojë. Të dy klubet mbeten në bisedime, me Spursin e vetëdijshëm se ata kanë deri të mërkurën të …

Lexone

Lajm i zi për Milanin

Në një sezon të shënuar me ulje dhe ngritje, AC Milan vazhdon të marrë dy hapa prapa për çdo hap përpara. Derisa klubi fillon të përmirësojë lojën në fushë, lajmet rreth organizatave të financave vazhdojnë të përkeqësohen, përcjell ORAinfo. Lajmet e fundit dalin nga Amerika, përsëri, ku një tjetër burim …

Lexone

Arrihet marrëveshja: Manchester United e transferon yllin 60 mln funtesh

Aymeric Laporte përfundimisht po transferohet te Manchester City. Mbrojtësi që luan te Athletic Bilbao ka arritur marrëveshje me skuadrën angleze dhe po transferohet në këtë afat. Sipas gazetarit të njohur italian, Gianluca di Marzio, Laporte do t’i kryej testet mjekësore të martën te Manchester City, përcjell ORAinfo. Nga shitja e …

Lexone

Super-lojtari po largohet nga Chelsea

Image result for michy batshuayi

Michy Batshuayi i ka ditët e numëruar te Chelsea. Antonio Conte nuk do ta mbyll këtë afat kalimtar pa e transferuar një sulmues, pas nuk i beson aftësive të sulmuesit belg. Duke parë situatën e Michy Batshuayit, Sevilla po e kërkon huazimin e tij deri në fund të sezonit, përcjell …

Lexone

Chelsea po heq dorë nga transferimi i yllit të madh

Chelsea will try one more time for Roma striker Edin Dzeko

Chelsea e ka humbur durimin me Romën. Klubi londinez po e dëshiron transferimin e Edin Dzekos, pasi me Emerson Palimerin kanë arritur marrëveshje. Chelsea i ka bërë me dije boshnjakut dhe Romës se nëse marrëveshja nuk përfundon deri të hënë e javës së ardhshme, do të heqin dorë nga ai, …

Lexone

Adoleshentja gjendet e varur pasi i dërgoi aksidentalisht një mesazh të dashurit – kishte shkruar se “do të flinte me dikë tjetër” (Foto)

Adoleshentja gjendet e varur pasi i dërgoi aksidentalisht një mesazh të dashurit – kishte shkruar se “do të flinte me dikë tjetër” (Foto)

Një adoleshente është gjetur e varur, pasi i ka dërguar aksidentalisht një Snapchat të dashurit të saj. Duke e mos ditur se kujt po ja dërgonte mesazhin, ajo kishte shkruar: “Do të flejë me dikë tjetër”. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Charlotte Guy, 17 vjeçe, e …

Lexone