Home / Tag Archives: percaktuar

Tag Archives: percaktuar

Video/ Qeni kundër ujkut në betejë, ja kush fiton

Përherë ka ekzistuar një luftë midis këtyre dy gjallesave të fuqishme, ujkut dhe qenit, por asnjëherë nuk është përcaktuar një fitues.Në videon më poshtë, shfaqen disa qenë, pesë prej të cilëve luftojnë kundër ujkut, i cili jo vetëm që nuk dorëzohet, por edhe u shpëton atyre.Megjithatë, qentë në fillim tregohen mjaftë të guximshëm ndaj tij edhe pse ky i fundit me dinakërinë e tij, iu shpëton mbase edhe duke i frikësuar.The post Video/ Qeni kundër ujkut në betejë, ja kush fiton appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Londra, qyteti më i mirë në botë për studentët

Londra është listuar në vendin e parë si qyteti më i mirë në botë për studentët. Kompania Quacquarelli Symonds (QS) e specializuar në të dhënat e edukimit të lartë ka renditur më parë Montrealin dhe Parisin në vendin e parë.Renditja bazohet në disa faktorë si numri i universiteteve më të mira në një qytet, tregu i punës, diversiteti kulturor dhe kualiteti i jetës. Sidoqoftë, Londra ka mbetur mbrapa në kategorinë e përballueshmërisë.Kompania në fjalë publikon çdo vit edhe renditjen e universiteteve më të mira në botë.Krahasimet, të cilat përfshijnë pikëpamjet e 50,000 studentëve janë përpjekje për të përcaktuar disa nga përparësitë dhe të metat e qyteteve për studentët.Paris, që për vite të tëra ka kryesuar në listë, këtë vit gjendet i pesti.9 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Superiorja luhet të shtunën, dy ndeshje me dyer të mbyllura

Kur kanë mbetur vetëm 5 javë deri në përfundimin e sezonit në Kategorinë Superiore, gara është e hapur për një ven dnë Europa League dhe për të përcaktuar skuadrën që do të shoqërojë Lushnjën në Kategorinë e Parë.Java e 32-të do të luhet e gjitha të shtunën, me 3 ndeshje në orën 16.00 dhe dy ndeshje në 19.00.Laçi-Skënderbeu do të luhet me dyer të mbyllura dhe korçarët kërkojnë të paktën një pikë, për të festuar titullin 4 ditë më vonë në rast suksesi në Lushnjë.Partizani do të presë në mbrëmje Teutën dhe ashtu si në Laç, do të luhet pa tifozë, pasi Partizani është dënuar me dy ndeshje.Kamza kundër Luftëtarit është një ndeshje e gjitha për t’u parë, sepse në lojë janë objektiva madhorë në të dy krahët dhe kush fiton, thuajse përmbush misionin e vet në këtë fund sezoni.Diskutim i njëjtë për Flamurtari-Vllaznia, sfidë ku vlonjatët duan të mbajnë gjallë shpresat evropiane dhe Vllaznia kërkon të mbajë larg Teutën. Në fund, Kukësi pret Lushnjën dhe është rasti ideal për hakmarrje, ..

Lexone

FSHF përcakton datat & oraret e finaleve të sezonit

Federata Shqiptare e Futbollit në prag të mbylljes së aktivitetit futbollistik për këtë edicion, ka përcaktuar datat, vendin dhe oraret e ndeshjeve finale, fazën Play-Off, Play-Out për të gjitha kategoritë përkatëse, nga finalja e Kupës së Shqipërisë e në vijim.

Lexone