Home / Tag Archives: penallti

Tag Archives: penallti

VIDEO: Skënderbeu fiton dhe Kupën e Shqipërisë me një penallti skandaloze

Skenderbeu ka fituar dhe Kupen e Shqiperise ne kete sezon duke mundur ne finale skuadren e Laçit.Nje trofe i fituar per here te pare per klubin korçar qe solli shume kontenstime nga ana e skuadres se Laçit.Bardhkuqte fituan fale nje penalltie skandalze te dhene nga arbitrat e takimit.Arbitri Hamiti akordon nje faull jashte zone per Skenderbeun, por ne menyre skandaloze Enea Jorgji e sinjalizon se Soue ishte brenda zones dhe behej fjale per penallti.Nga pika e bardhe mesfushori Sabien Lilaj tregohet i sakte duke e derguar topin ne fund te rrjetes.Rezultati mbeti i pandryshuar deri ne fershellimen e fundit me Skenderbeun qe mposht ne finale Laçit duke mbyllur nje sezon me dy trofe.Trofeu i Kupes se Shqiperise eshte i pare qe fitohet per Skenderbeun. (TemA)Goli i shenuar nga LilajPenalltia skandaloze e dhene nga Enea Jorgji

Lexone

Skënderbeu fiton dhe Kupën e Shqipërisë me një penallti skandaloze

Skenderbeu ka fituar dhe Kupen e Shqiperise ne kete sezon duke mundur ne finale skuadren e Laçit.Nje trofe i fituar per here te pare per klubin korçar qe solli shume kontenstime nga ana e skuadres se Laçit.Bardhkuqte fituan fale nje penalltie skandalze te dhene nga arbitrat e takimit.Arbitri Hamiti akordon nje faull jashte zone per Skenderbeun, por ne menyre skandaloze Enea Jorgji e sinjalizon se Soue ishte brenda zones dhe behej fjale per penallti.Nga pika e bardhe mesfushori Sabien Lilaj tregohet i sakte duke e derguar topin ne fund te rrjetes.Rezultati mbeti i pandryshuar deri ne fershellimen e fundit me Skenderbeun qe mposht ne finale Laçit duke mbyllur nje sezon me dy trofe.Trofeu i Kupes se Shqiperise eshte i pare qe fitohet per Skenderbeun. (TemA)Goli i shenuar nga LilajPenalltia skandaloze e dhene nga Enea Jorgji

Lexone

Zbulohen skuadrat me më shumë penallti në favor, Juventus më e penalizuara mes “big”-ëve

Kampionati 2017/18 i Serie A është mbyllur tashmë.Java e fundit ka zgjidhur edhe pikëpyetjet e fundit, me Inter-in që ka siguruar kualifikimin në Champions, ndërsa Lazio dhe Milan janë kualifikuar në fazën me grupe të Europa League (Atalanta do ta nisë nga faza paraeliminatore).Tani, me pak fjalë, është koha e bilanceve dhe shifrave, si ato që kanë lidhje me penalltitë.Cila është skuadra që ka përfituar më shumë të tilla në sezonin e parë historik të VAR?Kjo renditje e veçantë dominohet nga Lazio, që ka marrë 11 penallti në favor gjatë këtij sezoni. 9 të shënuar, 2 të gabuar.Pas tyre vijnë 6 skuadra me 8 penallti në favor: Sassuolo, Juventus, Atalanta, Napoli, Fiorentina dhe Sampdoria.Kampionët e Italisë kanë shënuar 4 dhe kanë gabuar po kaq, ndërsa skuadra e Sarri-t ka realizuar 6.Për sa i takon skuadrave të tjera të mëdha: 7 penallti për Inter që ka gabuar vetëm 1, ndërsa 6 janë dhënë në favor të Milan dhe Roma (3 gabime për verdhekuqtë, 2 për kuqezinjtë).Skuadra që k..

Lexone

Kaos në Vlorë, arbitrat largohen me polici

Situatë shumë e rënduar në Vlorë, pas ndeshjes Flamurtari-Vllaznia 1-1. Edhe këtë radhë arbitrat protagonistë, sepse Flamurtarit i është dhënë një penallti qesharake kundër dhe tashmë mesatarja është një penallti kundër në çdo dy ndeshje.Nuk mund të mungonin protestat e futbollistëve vlonjatë pas ndeshjes, por ka pasur debate të ashpra me arbitrat dhe vlonjatët kanë denoncuar fjalorin e ulët të anësorit Tartari.Nga fjalët, te veprat, sepse një nga arbitrat është goditur, ndërsa largimi i tyre është bërë me forca speciale, një orë pas përfundimit të ndeshjes.Si arbitrat, ashtu edhe Flamurtari, kanë shkuar në polici për denoncim.http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2018/05/WhatsApp-Video-2018-05-05-at-22.07.34.mp4

Lexone

DIREKT/ Vllaznia prek fitoren, barazon Flamurtari në shtesë

Flamurtari e Vllaznia po luajnë një ndeshje me shumë rëndësi në Vlorë. Sërish arbitrim për turp, sepse pas penalltisë së pa dhënë Lushnjës në Kukës dhe penalltisë qesharake dhënë Kamzës, edhe Flamurtarit iu dha penallti kundër. Ribaj u prek lehtë nga Sidibe, penallti qesharake, por Vucaj nuk shënoi, sepse priti bukur Nurkoviç.Gjithsesi, Ribaj e gjeti golin në minutën e 84-t, në kundërsulm, duke kapur të papërgatitur prapavijën vlonjate.Flamurtari – Vllaznia 1-1Shënues: Kamara 90’+4 / Ribaj 84′GOLI84′ -Tafili vertikalizon për Ribajn, nuk e ndal topin ansjë prej lojtarëve vendas dhe sulmuesi i shkodranëve i vetëm me Sherrin tregohet i saktë.http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2018/05/xzf.webm Flamurtari: Nurkoviç, Pollozhani, Musta, Siljanovski, Veliu, Sidibe, Useini (Deliaj 74′), Tunkara (Zhufo 67′), Muarem, Nedelkjoviç (Kamara 52′), Bushiç. Trajner: Ardi Behari. Të gatshëm: Sali, Zuka, Hoxhaj, Bici, Deliaj.Vllaznia: Sherri, Pjeshka, Mersini, Orelesi (Krymi 46′), Çi..

Lexone

Barazim dramatik në Vlorë, Vllaznia ndalet në shtesë

Flamurtari e Vllaznia janë ndarë në barazim 1-1 në Vlorë, në një ndeshje dramatike, me emocione, gola dhe nerva oa fund, për shkak të rëndësisë së takimit dhe për shkak të një arbitrimi të turpshëm.Flamurtari kërkonte pikë për të shpresuar te Europa, por ishte shumë pranë humbjes. Vllaznia goditi në kundërsulm me Ribajn pak minuta para fundit, duke respektuar në maksimum planin e trajnerit Gjoka, por në shtesë Flamurtari gjeti barazimin me Seku Kamara.Ndonëse erdhi në fundin e shtesës, barazimi i Flamurtarit ishte i merituar dhe minimumi, pasi goditi dy herë shtyllën më parë gjatë ndeshjes.Ndërkaq, dy fjalë për arbitrin Emirjon Sino: nëse shkon në Vlorë dhe jep një penallti aq skandaloze (e priti Nurkoviç kur ndeshja ishte 0-0), do të thotë që ose je i paaftë totalisht, ose ke pasur në plan të japësh një penallti që vetëm ai e pa. E turpshme!Flamurtari e Vllaznia po luajnë një ndeshje me shumë rëndësi në Vlorë. Sërish arbitrim për turp, sepse pas penalltisë së pa dhënë Lushnjës..

Lexone

DIREKT/ Hila shënon dhe të tretin për Teutën

Partizani ende synon vendin e tretë por i duhet menjëherë reagim pas tre ndeshjeve pa fitore, sidomos pas barazimit me Partizanin. Në një stadium të boshatisur do të presë Teutën që kërkon me çdo kusht të mos dalë pa pikë, pasi Kamza nuk doli duarbosh me Luftëtarin. Një takim shumë interesant.Partizani 1-3 Teuta Shënues: Batha 16’/ Çyrbja 41′, Hrkaç 63′, Hila 73′GOLI16′ – Bardhi ndalet në mënyrë të parregullt nga Alhasan dhe Xhaja akordon 11-metërsh. Batha merr përsipër ekzekutimin dhe nuk gabon.http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2018/05/adsad-1.webm 41′ – Hakaj pason nga e djathta, Çyrbja godet saktë dhe barazon shifrat.http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2018/05/GOLI-I-RADHES-.webm 63′ – Hrkaç provon me të djathtën dhe këtë herë e çon topin në një kënd të paaritshëm për Hoxhën.http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2018/05/dsafsafd.webm 73′ – Hila lëviz bukur brenda zone dhe shmang Belicën e ë pas godet i vetëm me Hoxhën duke relaizuar golin e tretë për..

Lexone

DIREKT/ Vllaznia kalon në avantazh, shënon Andi Ribaj

Flamurtari e Vllaznia po luajnë një ndeshje me shumë rëndësi në Vlorë. Sërish arbitrim për turp, sepse pas penalltisë së pa dhënë Lushnjës në Kukës dhe penalltisë qesharake dhënë Kamzës, edhe Flamurtarit iu dha penallti kundër. Ribaj u prek lehtë nga Sidibe, penallti qesharake, por Vucaj nuk shënoi, sepse priti bukur Nurkoviç.Gjithsesi, Ribaj e gjeti golin në minutën e 84-t, në kundërsulm, duke kapur të papërgatitur prapavijën vlonjate.Flamurtari – Vllaznia 0-1Shënues: Ribaj 84′GOLI84′ -Tafili vertikalizon për Ribajn, nuk e ndal topin ansjë prej lojtarëve vendas dhe sulmuesi i shkodranëve i vetëm me Sherrin tregohet i saktë.http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2018/05/xzf.webm Flamurtari: Nurkoviç, Pollozhani, Musta, Siljanovski, Veliu, Sidibe, Useini (Deliaj 74′), Tunkara (Zhufo 67′), Muarem, Nedelkjoviç (Kamara 52′), Bushiç. Trajner: Ardi Behari. Të gatshëm: Sali, Zuka, Hoxhaj, Bici, Deliaj.Vllaznia: Sherri, Pjeshka, Mersini, Orelesi (Krymi 46′), Çinari, Vucaj, Go..

Lexone

Penallti e turpshme në Vlorë, pret portieri i Flamurtarit

Rezultate imazhesh për bleona qereti

Ende pa gola në Vlorë, ku Flamurtari e Vllaznia po luajnë një ndeshje me shumë rëndësi. Sërish arbitrim për turp, sepse pas penalltisë së pa dhënë Lushnjës në Kukës dhe penalltisë qesharake dhënë Kamzës, edhe Flamurtarit iu dha penallti kundër. Ribaj u prek lehtë nga Sidibe, penallti qesharake, por Ribaj nuk shënoi, sepse priti bukur Nurkoviç.Arbitra që paguhen 400 mijë lek për ndeshje, e tmerrshme!Flamurtari – Vllaznia 0-0Flamurtari: Nurkoviç, Pollozhani, Musta, Siljanovski, Veliu, Sidibe, Useini, Tunkara, Muarem, Nedelkjoviç, Bushiç. Trajner: Ardi Behari. Të gatshëm: Sali, Zuka, Hoxhaj, Bici, Deliaj, Zhufo, Tushi.Vllaznia: Sherri, Pjeshka, Mersini, Orelesi, Çinari, Vucaj, Gocaj, Lika, Malota, Tafili, Ribaj. Trajner: Ernest Gjoka. Të gatshëm: Selimaj, Bardhulla, Gurishta, Pushi, Krymi.Gjyqtarë: E. Sino, I. Tartari, O. Grabova, K. Cjapi.Delegat: B. Pregja; Vëzhgues: M. Allkja.

Lexone

Pa Plakun Kamza nuk shënon as me penallti, Luftëtari merr pikë të artë

Kamza është ndalur te barazimi pa gola sot në fushën e vet nga Luftëtari. Themi “ndalur” për faktin se ishin kamzalinjtë ata që mbajtën frenat e lojës dhe mbi të gjitha humbën një 11-metërsh në minutën e 76-të, vendim i dyshimtë i arbitrit Jorgji, sepse nga pamjet filmike duket se Raçiç simuloi. Gjithsesi, drejtësinë e vendosi në vend portieri grek Athanasopulos, duke grushtuar dhe duke mbajtur rezultatin të bardhë.Një ndeshje e luftuar, shumë nervoze, me dy skuadra që kërkonin me çdo kusht pikë, por Kamza ishte në hall më të madh për fitore. Mund ta kishte marrë, por ndoshta mungesa e Sebino Plakut ka ndikuar shumë, aq sa goli mbeti tabu.Kamza – Luftëtari 0-0 Kamza: Avdyli, Frashëri, Çukoviç, Arrabal, Zguro, Zefi (Mumajesi 87′), Malaj, Idrizaj, Mehmeti (Raçiç 70′), Fukui, Fili (Rezi 74′). Të gatshëm: Gjonikaj, Kuqi, Ymeri, Lelis.Trajner: Julian AhmatajLuftëtari: Athanasopulos, Rapa, Jakovljeviç, Beqiri, Demo (Rapo 72′), Aleksi, Ramadani, Liçaj, Rroca, Bregu, Shkurtaj. Të gatsh..

Lexone