Home / Tag Archives: pelqehet

Tag Archives: pelqehet

Trabzonspori, 200 mijë euro Chievos për Ali Sowe

E ardhmja e Ali Sowe mund të jetë në Turqi te Trabzonspori. “Goleadori” i Superiores pëlqehet shumë nga klubi turk, që ka përgatitur një ofertë prej 200 eurosh për Chievon, skuadër që ka në pronësi sulmuesin nga Gambia.Lajmi konfirmohet nga shtypi turk, që e konsideron afrikanin Sowe makineri golash. Tashmë topin kalon në fushën e Chievos, që na në dorë të ardhmen e lojtarit.Shuma nuk është e madhe, por nëse mungojnë ofertat më të mira për të, skuadra e Serisë A mund ta pranojë ofertën.Sa i përket qëndrimit të mundshëm te Skënderbeu, gjithçka do të varet nga pjesëmarrja ose jo e kampionëve të Shqipërisë në Champions.UEFA e ka pezulluar për 10 vjet Skënderbeun në kompeticionet europiane, por korçarët pretendojnë se me ankimin në KAS të paktën edhe për sezonin e ardhshëm ekpi juglindor do të jetë në Europë.

Lexone

Çelsi e ka seriozisht, do të paguajë për Sarrin

Çelsi e do me çdo kusht trajnerin e Napolit Mauricio Sarri, i cili pëlqehet shumë nga Roman Abramoviç. Pronari i klubit anglez ka pëlqyer shumë lojën e Napolit në sezonet e fundit dhe kërkon që edhe skuadra e tij të luajë në atë mënyrë.Gazzetta dello Sport shkruan se Blutë kanë nisur bisedimet me agjentin e Sarrit, i cili është gati të transferohet në Londër, aq sa flitet se stafi i Sarrit ka nisur të mësojë anglishten.Ndërkaq, Napoli nuk pranon ta lërë të lirë, pasi Sarri është nën kontratë, por Çelsi është i gatshem të paguajë klauzolën prej 8 milionë eurosh për të liruar trajnerin, i cili në rast transferimi në Angli do të merrte me vete edhe ndonjë lojtar, duke nisur nga qendërmbrojtësi Kulibali.

Lexone

“Top Awards”, Stenaldo Mëhilli në “Top 10” me “Cosmonauts”

Stenaldo Mehilli vazhdon ende të pëlqehet nga publiku shqiptar me projektin e tij më të ri muzikor, “Cosmonauts”.Ish-konkurrenti i “The Voice Of Albania”, i cili u shkëput për pak kohë nga muzika, është rikthyer tepër suksesshëm me projektin e tij të ri, i cili mban vulën e kompozitorit të huaj, Ashley Hicklin.Ndërkohë që javën e kaluar mbante vendin e 10-të, falë mbështetjes së fansave, Stenaldo është ngjitur me tre pozicione, duke u renditur në vendin e 7-të.“Cosmonauts”, e cila e pati premierën e saj në gjysmëfinalen e “The Voice Kids”, kënduar “live” nga artisti, ka patur mjaft komente pozitive në rrjetet sociale.28 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Viti ndërron por Luana zanatin se harron! Shikoni se si duket sot

Viti ndërron por Luana zanatin se harron! Shikoni se si duket sot

Luana Vjollca gjatë tërë viti 2017 ka qenë shumë e komentuar për pamjen e saj e sidomos format bombastike. E njësoj ka vazhduar edhe në vitin 2018, ku së fundi është parë shumë tërheqëse dhe seksi teksa pozon para aparatit fotografik, shkruan Indeksonline. Ndryshe, Luana vitin 2017 ka filluar transmetimin …

Lexone

Xhensila, duet me Irkenc Hykën (VIDEO)

Xhensila, duet me Irkenc Hykën (VIDEO)

“Si të jem mirë” mban titullin kënga më e re që ka ardhur si bashkëpunim ndërmjet Irkenc Hykës dhe Xhensila Myrtezajt. Është edhe kjo një këngë me ritme verore për t’iu përshtatur sezonit që padyshim se do të pëlqehet nga fansat e dy këngëtarëve. Irkenc Hyka e ka bërë muzikën …

Lexone

“Bubble”, klipi i ri nga Dhurata (VIDEO)

Dhurata Dora ka publikuar videoklipin e këngës “Bubble” që pritet të pëlqehet nga fansat e këngëtares. Muzikën e kësaj kënge e ka bërë Alandy, ndërsa tekstin e ka shkruar këngëtarja së bashku me Gent Fatalin dhe Fifin. Dhurata duket shumë atraktive në klipin e saj të ri. Max Production e …

Lexone