Home / Tag Archives: pazakonte

Tag Archives: pazakonte

FOTOT: Brenda vilës më të shtrenjtë në botë, super luks

Vila më luksoze në botë që shtrihet në Rivierën franceze, dikur i përkiste mbretit belg Leopoldi i II-të, ka dalë në shitje për 410 milionë dollarë.Rezidenca mban emrin “Les Cedres”, ka 14 dhoma gjuma, një pishinë me përmasa gjigante, pamje fantastike nga bregdeti i Nicës, një dhomë balloje si dhe një stallë me kapacitet prej 30 kuajsh.Gjithashtu ajo ka një ndër kopshtet më të bukur në Europë, i cili përfshin 15000 bimë dhe “20 shtëpiza të gjelbra” që përmbajnë bimësi të rrallë tropikale.Vila është ndërtuar para 187 vitesh për mbretin e Belgjikës me paratë e fituara nga grabitjet e tokave në Kongo.Më pas u ble nga familja Marnier-Lapostolle më 1924n, 15 vjet pas vdekjes së Leopoldit.Prona e pazakontë kaloi kohët e fundit në duart e sipërmarrësve të brandit Campari, të cilët e nxorën më pas në ankand.Villa Les Cedres do të bëhet shtëpia më e shtrenjtë në botë nëse do të blihet me këtë çmim marramendës. (TemA)

Lexone

Portieri shtiret si i dëmtuar, që lojtarët e tjerë të thyejnë agjërimin dhe të hanë

Futbollistët tunizianë kanë shpikur një plan tejet të zgjuar për thyerjen e agjërimit gjatë Muajit të Shenjtë të Ramazanit, gjatë dy ndeshjeve të fundit miqësore përpara Kupës së Botës.Në të dyja miqësoret e kësaj jave, portieri tunizian, Mouez Hassen është rrëzuar në fillimin e pjesës së dytë duke u ankuar për një “dëmtim”, aspak real faktikisht, si e si që të lejonte hyrjen e ekipit mjekësor të skuadrës të hynte në fushë.Gjatë ndeshjes së parë me Portugalinë, ndërsa tunizianët ishin në disavantazh 2-1, Hasse u pa të “dëmtohej” në minutën e 58, një shtirje që u mundësoi shokëve të skuadrës të vraponin drejt stolit të rezervave për të futur diçka në gojë e për të thyer kështu agjërimin e Ramazanit.Pasi pinë ujë dhe konsumuan gjëra të lehta, kombëtarja afrikano-veriore shënoi edhe golin e barazimit 6 minuta më vonë, duke frenuar kampionët në fuqi të Europës për 30 minutat e tjera në barazimin 2-2.Po njësoj, këtë herë në minutën e 49 të miqësores ndaj Turqisë, Hassen u rrëzua me ..

Lexone

Adnan Januzaj Jashtë Botërorit? Emri i tij mungonte te dyshekët

Adnan Januzaj nuk do të jetë pjesë e listës përfundimtare të Belgjikës për finalet e “Rusi 2018”. Edhe pse lajmi nuk është ende zyrtar, janë mediat belge që kanë zbuluar vendimin e trajnerit Roberto Martinez nëpërmjet një detaji të pazakontë. Federata Belge e Futbollit ka nisur drejt Rusisë, dyshekët që do të përdoren nga 23 lojtarë, duke shënuar emrin e secilit futbollit në njërin prej tyre.Në mesin e 23 emrave te dyshekët, ka munguar ai i mesfushorit me prejardhje nga Kosova, Adnan Januzaj, portierit Matz Sels, mbrojtësve Christian Kabasele dhe Jordan Lukakut dhe mesfushorit Leander Dedoncker.Të katër emrat në fjalë ishin pjesë e listës paraprake me 28 futbollistë, por nga fakti i sipërpërmendur kuptohet që katër, prej tyre, ndër të cilët edhe Januzaj, nuk do të marrë pjesë në Botëror.2 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

VIDEO/ E pazakontë: Burrin e varrosin bashkë me makinën e tij

“Amanetin nuk e tret as dheu”.Kjo shprehje vlen më së mirë për këtë ceremoni mortore ku dëshira e burri para se të vdiste, ishte që ditën kur ta varrosnin, të mos e fusnin nën dhe me arkivol, por brenda makinës së tij.Dhe ky amanet i tij u realizuar nga të afërmit e të ndjerit.Ceremonia aspak e zanoktë ka ndodhur në Kinën veriore. (TemA)

Lexone

Wow çfarë deklarate! Aktorja e njohur: Bëj masazh me penis për t’u dukur më e re

Nuk e dimë nëse është mënyra më e mirë, por ajo betohet për këtë!Aktorja e njohur ishte e ftuar në emisionin e mirënjohur “The Ellen Show” dhe ndër të tjera pranoi se bën masazh fytyre me penis për tu dukur sa më e re.Bëhet fjalë për aktoren e famshme Sandra Bullock, e cila foli “pa dorashka”.Teksa po fliste për pamjen e re të aktores, moderatorja Ellen tha duke qeshur: “Mendoj se kur sheh sa të mirë e ke fytyrën, kthehesh tek masazheri dhe i thua më jep penisin.”Mirëpo Sandra nuk është e vetmja fanse e këtij trajtimi pasi edhe Cate Blanchett e dashuron këtë masazh të pazakontë. Ky lloj trajtimi përfshin serumin e krijuar nga lafsha e penisit e foshnjave Korean të porsalindur, që vendoset në fytyrë. Duket se ka super efekt sipas asaj që tha aktorja.The post Wow çfarë deklarate! Aktorja e njohur: Bëj masazh me penis për t’u dukur më e re appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

PSE SOLLI KAQ SHUMË TRAZIM NË OPINION, GAZ BARDHI?!

Nga Edi LESIDitët e fundit, një djalë i ri, i hijshëm me sqime, po dhe me syze ka qene ne krye te nje fushate denoncimesh te Partisë Demokratike.Gazment Bardhi është kthyer ne një fenomen, veçanërisht për saktësinë e paraqitjes dhe interpretimit te fakteve ligjore dhe juridike.Kjo duket qarte nga reagimi i publikut, qe e ka pritur mire daljen e këtij politikani te ri, ne një ambient te ndenjur analistesh, ku një pjese e mire e tyre dredhin tespihet, dhe mendojnë se nuk ka nevoje te lexojnë, te kërkojnë, e sidomos te hetojnë rreth te vërtetës, pasi sipas tyre, mjafton qe ata janë ata qe janë.Pra, është boll te jesh muchi, lenchi, ske pse i hap zallave krese per te ditur gjerat. Statusi qe kane fituar si VIP-a, ua justifikon menjelehtesine dhe nganjëherë ata kujtojnë se janë aq gjeni, sa u lejohen dhe budallallëqet, apo fyerjet.Me këtë lloj bullizmi te dënueshëm, këta analiste marrin para këdo qe është i huaj, i ri ne ambientin e tyre. Kështu bene mbrëmë edhe me Bardhin. Por, m..

Lexone

Rama e nis ditën me një reagim të pazakontë: Në botë s’ka të tjerë si ju që më ngacmoni…

Pas publikimit te listes nga Twiplomacy, një institucion që monitoron rrjetet sociale të liderëve dhe organizatave në të gjithë botën, qe e ka renditur kryeministrin shqiptar Edi Rama në dhjetëshen e kryeministrave në botë si më interaktivët në faqen e tij në Facebook, vjen reagimi i Rames.“Dhe me këta që thonë se unë qenkam një nga 10 liderët më aktivë në facebook në botë, po nuk thonë që në botë s’ka të tjerë si ju, që më ngacmoni me komentet tuaja këtuduke rritur aktivitetin tim komunikues në këtë rrjet, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan ai ne faqen e tij ne facebook mengjesin e sotem.

Lexone

FOTO/ Në tentativë për ta shëruar nga helmi i gjarprit, e vret gruan duke e mbuluar me jashtëqitje lope

Gruaja iu kthye në shtëpi e kafshuar nga gjarpri dhe bashkëshorti, duke menduar se jashtëqitja e lopës është e shenjtë, vendosi ta kurojë me të.Në një ngjarje sa të pazakontë, aq edhe tragjike në rajonin Uttar Pradesh, në veri të Indisë, një burrë vrau pa dashje gruan e tij në përpjekje për ta shëruar me sipas metodave të një “mjeku popullor”.Burri, i quajtur Mukesh nxitoi tek komshiu i quajtur Murarei, i njohur në zonë si “gjarpërolog”. Mukesh kërkoi këshillën e tij për të shpëtuar jetën e bashkëshortes dhe këshilla erdhi.Murarai i thotë të mbulojë gruan me bajga lope i bindur se këto të fundit do të largonin helmin e gjarpërit.Mukesh nuk u mendua gjatë! Ashtu u këshillua, ashtu bëri! Mbuloi gruan e tij me jashtëqitjen e lopës, një kafshë e shenjtë për hindutë dhe e la atë për 75 minuta të mbuluar. Më pas, me shpresën se bashkëshortja ishte shëruar nis të rrëmojë për ta nxjerrë prej andej.Por, 75 minuta ishte një kohë e gjatë dhe bashkëshortja e tij, e quajtur Devinderi, e c..

Lexone

Polici përshendetej çdo ditë gjatë rrugës për në punë nga një vajzë 9-vjeçare, por një ditë vajza nuk del për ta përshëndetur atë … dhe dyshimi i tij se ka ndodhur diçka e pazakontë i shpëtoi asaj jetën!

Klynn Scales u rrit në një shtëpi të sëmurë të mbushur me droga dhe dhunë, me nënën e saj të vetme dhe dy vëllezërit me te vegjel. Për shkak të gjendjes së saj familjare, ajo shpesh vidhte ushqim nga dyqanet ushqimore pranë shtëpisë së saj, në mënyrë që dy vëllezërit e saj më të vegjël të mos vdisnin urie.Në moshën 9 vjeçare, Scales u takua me një polic dashamires Jeff Colvin, i cili ndalej gjithnje nga shtëpia e saj per tu pershendetur gjate kohes qe shkonte per ne pune.Sa herë që kalonte, Scales do të vraponte për fat të mirë për ta përshëndetur. Edhe pse nuk ja dinte as emrin e tij, ajo e konsideronte atë si atë person të vetëm të cilin mund ta besonte në jetën e saj si fëmijë.Një ditë, kur Jeff ndaloi tek shtëpia e saj, pa se nuk ishte në vendin e saj të zakonshëm duke pritur për të. Instinkti i tij i tha atij se diçka ishte gabim. Ai hyri në shtëpi dhe e gjeti të shtrirë në dysheme të sëmurë, dhe nuk kishte asnjë tjetër në shtëpi në atë kohë. Ai shpejt e çoi në spital ku ishte..

Lexone

Nga vizatimet e vajzës 5-vjeçare zbulohet abuzimi seksual i priftit

Një çift nga Brazili zbuloi një të vërtetë të rëndë duke parë vizatimet e vajzës 5-vjeçare.Ata vunë re diçka të pazakontë në to. Vizatimet u dërguan te një psikolog që zbuloi se ajo ishte abuzuar seksualisht nga një prift.Abuzuesi është Joao de Silva, 54 vjeçar. Thuhet se ai e ka pranuar akuzën pasi babai i zemëruar i vajzës ishte ballafaquar me të në qytetin e Montes Claros në Brazil.Prindërit e vajzës gjetën skicat pasi vajza e tyre refuzonte që të shkonte në shkollë.Ajo ishte aq e shqetësuar sa që ata u detyruan ta dërgonin vajzën te një psikolog i fëmijëve.Fshehur në mesin e librave të saj kanë gjetur vizatime zemërthyese nga vajza e tyre të cilat shfaqnin abuzimin seksual.

Lexone