Home / Tag Archives: pastroni

Tag Archives: pastroni

6 teknika të zgjuara për pastrimin e shtëpisë (Video)

Mësoni si të pastroni skarën për pjekje me qepë. Teksa është akoma e nxehtë, merrni një qepë me një kapse dhe fërkoni me të skarën. Hiqni papastërtitë nga tualeti me coca-cola. Mjafton ta spërkasni me të, lëreni për një orë dhe më pas lëshoni ujë të bollshëm. Tiganët e djegur i pastroni me uthull molle. Hidhni uthull molle në një tigan me ujë. Sapo të vlojë shtoni 2 lugë çaji sodë buke. Në fund e fërkoni tiganin me një sfungjer enësh dhe e shpëlani. Rubineti mund të shkëlqejë me anë të limonit. Mjafton të ndani limonin në gjysmë dhe me njërën prej tyre të fërkoni rubinetin. Në fund e lani me ujë të bollshëm. Rezultati? Një rubinet si i ri. Shtoni lëng limoni në një tas me ujë për pastrimin e mikrovalës. Lëreni për 10 minuta dhe më pas hiqni të gjithë papastërtitë. Uthull molle për pastrimin e kokës së dushit. E mbështillni atë me një qese të mbushur me uthull molle dhe ujë. Për rezultate më të mira, lëreni gjatë gjithë natës që të zhduken të gjitha papastërtitë.

Lexone

Na e fshehin nga të gjithë! Kjo recetë e vjetër ruse realizon ëndrrën e çdo njeriu

Fantastike!Kjo recetë e vjetër ruse ka provuar të jetë shumë efektive në reduktimin dhe eliminimin e përhershëm të qimeve nga trupi juaj.Depilimi dhe rruajtja çdo ditë mund të jetë e mërzitshme dhe konsumon kohë, kështu që gratë janë duke kërkuar një zgjidhje të përhershme të këtij problemi.Veçanërisht të pakëndëshme janë qimet ne fytyrë sepse është një problem estetik dhe ndikon në vetëbesimin e grave.Receta që gjeni më poshtë ka aftësinë për të hequr të gjitha qimet e padëshëriuara nga trupi juaj pa asnjë efekt anësor.Përbërësit:UjëLëvozhga të arrave (jo pjesë të gjelbra)Si ta përgatisni këtë recetë?Thani lëvozhgat e arrave dhe digjini ato. Shtoni pak ujë në hirin e arrave që të mund të merrni një krijoni një masë homogjene.Lëreni të qëndrojë për rreth 12 orë. Pastaj zhytni një copë pambuku në këtë masë dhe aplikoni këtë krem në pjesët nga ku doni të hiqni qimet e padëshiruara.Lëreni të veprojë për rreth 30 minuta. Kur ju të keni përfunduar me këtë procedurë, pa..

Lexone

Kujdesi i dhëmbëve te bebet

Kujdesi i dhëmbëve te bebet

Foshnjat shpesh pëlqejnë të kafshojnë ndonjë copëz molle apo gjë tjetër, por ajo mund t’u shkaktojë dhimbje. Kërkoni nga farmacisti juaj t’ju preferojë ndonjë xhel për mishin e dhëmbëve që ua lehtëson foshnjave mundimin që shkakton dalje e dhëmbëve. Mbani mend, nëse një foshnjë nuk duket mirë për më shumë …

Lexone