Home / Tag Archives: pasagjere

Tag Archives: pasagjere

VIDEO/ Momenti shokues: Taksisti edhe nget makinën edhe shikon ndeshje futbolli

Ky është një momenti shokues kur një shofer taksie është kapur duke shikuar TV gjatë kohës që drejtonte makinën dhe kishte pasagjerë në veturën e tij.Duncan MacLeod, 27 vjeç kishte mbetur i shtangur kur gjatë kohës që ishte në taksi e pa shoferin teksa shikonte ndeshje futbolli në të njëjtën kohë kur edhe voziste nëpër Londër.Ai filmoi këtë incident dhe e raportoi atë në polici para se të shpërndante videon në mediat sociale.Ai tha: “Unë u trondita kur e pash këtë gjë. Por, ai më tha se nuk duhet të shqetësohesha sepse isha krejtësisht i sigurt”.Pas kësaj akuze, kompania e taksive e ka pushuar nga puna shoferin. (TemA)

Lexone

VIDEO/ Përplasen dy avionë, tmerrohen pasagjerët: Menduam se shpërtheu një bombë

Ky është momenti i frikshëm kur dy avionë përplasen me njëri tjetrin.Incidenti ndodhi teksa njëri nga avionët ishte duke u parkuar në aeroport pas uljes në pistë dhe pa pritur përplaset me bishtin e një avioni të ndaluar.“Nuk kishim më shumë se një minutë të ndaluar kur dëgjuam një zhurmë, që krijojë përshtypjen e shpërthimit të një bombe.Unë isha në pjesën e fundit të avionit dhe mendova se ishte fundi i jetës sime”, tregon një pasagjere që ishte në avionin në momentin e aksidentit.Ngjarja ndodhi në aeroportin “Ataturk” në Stamboll ditën e diel. (TemA)

Lexone

Sëmuret pasagjeri, avioni i linjës Bangkok-Milano ulje emergjente në Serbi

Një avion i kompanisë së fluturimit Thai Airways, që kryen itinerarin Bangkok-Milano ka bërë sot paradite një ulje emergjente në kryeqytetin e Serbisë, Beograd.Ulja emergjente është bërë pasi një pasagjer është ankuar se nuk ndihej mirë.Avioni, një Airbus A350-900, zbarkoi në 6:36 në aeroportin Nikola Tesla në një gjendje të sigurt dhe nuk kishte pasoja për 304 pasagjerë dhe 19 anëtarë të ekuipazhit.28 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Kaos në Frankfurt: Gjuajtje me armë brenda një treni me 400 pasagjerë

Kaos në Frankfurt: Gjuajtje me armë brenda një treni me 400 pasagjerë

Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë ajri në një tren i cili po lëvizte me shpejtësi të lartë në linjën Mynih-Esen, pranë aeroportit në Frankfurt.Brenda trenit ndodheshin rreth 400 pasagjerë, transmeton lajmi.net. Në një incident që ndodhi rreth orës 15:30 disa dritare u dëmtuan por nuk u thyen, raportojnë …

Lexone

Shmanget përplasja mes dronit dhe aeroplanit mbi Londër

Shmanget përplasja mes dronit dhe aeroplanit mbi Londër

Një avion pasagjerësh arriti te shmangte për pak një përplasje me një dron që i preu rrugën mbi qendrën e Londrës, sipas një raporti. “Airbus A320”, i cili mbante rreth 165 pasagjerë po i afrohej aeroportit “Heathrow” kur ndodhi incidenti, javë më parë, shkruan “Daily Star” Raporti, i bazuar në …

Lexone

Qafë-Thanë, ndalohen me lëndë narkotike një çek dhe një gjerman

Një shtetas çek dhe një gjerman janë ndaluar në pikën kufitare të Qafë Thanës teksa udhëtonin drejt Maqedonisë, pasi u janë gjetur lëndë narkotike. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se janë ndaluar Petr Porada, 35 vjeç nga Praga dhe Claus Benten, 50 vjeç na Osnabruck i Gjermanisë, ndërkohë …

Lexone