Home / Tag Archives: parlament

Tag Archives: parlament

Sali Berisha sulmon AMA-n: I keni menderosur mediat me krime monstruoze, ky është “narko-parlament”

Sali Berisha ka sulmuar kryetarin e Komisionit të AMA-s Gentian Sula.Teksa ky i fundit prezantoi raportin vjetor, ish-kryeministri e cilësoi atë si të lidhur me qeverinë.Në fjalën e tij në parlament, Berisha e akuzoi Salajn duke i thënë se mbi të rrëndojnë krime mostruoze.Më tej, demokrati e ka cilësuar Kuvendin si “narko-parlament”.“Ka pjellë ERTV dhe nuk flet një fjalë, ç’punë ka ky të dalë para parlamentit, a nuk përbën fyerje. Ku punonte përpara zotëria e tij, apo konflikti i interesit nuk intereson për ju.Si ndjehet dhe del këtu në parlament, të paktën këtu mos e sillni, mbajeni atje. Ndaj këtij rëndojnë krime të rënda në fushatën zgjedhore. E morët nga Top Channel dhe i dahtë AMA-n. Salaj nuk duhet të vinte këtu,” tha Berisha. (TemA)

Lexone