Home / Tag Archives: parashikohet

Tag Archives: parashikohet

FOTOT: Tifoz i “çmendur” pas Gjermanisë, 70 vjeçari nis rrugën drejt Rusisë me… traktor

Teksa parashikohet që rreth 1.5 milionë turistë do të vizitojnë Rusinë gjatë Kupës së Botës 2018, njëri prej tyre ka bërë diferencën.Bëhet fjalë për Hubert Wirth, tifozin e “çmendur” pas Gjermanisë.70 vjeçari u nis drejt Rusisë me traktor dhe me një shtëpizë të vogël me rrota.Gjermani tani ndodhet në Bjellorusi dhe i duhet të përshkruajë edhe 1,000 kilometra të tjerë deri sa të arrijë në Moskë.Kupa e Botës fillon më 14 qershor, ndaj i moshuari duhet ta shkelë më tepër gazin. (TemA)

Lexone

Keni menduar të shkoni në plazh sot? Më parë shikoni parashikimin e motit

Moti, për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.Sipas Shërbimit Meteorologjik do të ketë reshje shiu te herë pas herëshme me intensitet të ulët ndërsa pjesën veriore të vendit reshjet e shiut do të jenë mesatar në formën e shtrëngatave, stuhive dhe breshërit lokal.Baza e reve të ulta do të jetë 500 metra. Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim –Juglindje 1-15m/sek. Deti parashikohet të jetë i forcës 4 me lartësi dallge 2.8 metra. Shikimi 2-20km. Mjegulline për shkak të reshjeve.Temperaturat parashikohen:Vendet Malore 12/22Vendet e Ulta 15/25Vendet Bregdetare 16/22

Lexone