Home / Tag Archives: paraqitet

Tag Archives: paraqitet

Zvicra shkon në Botëror me 4 shqiptarë

Switzerland’s Xherdan Shaqiri, center, celebrates with Valon Behrami, right, and Granit Xhaka, left, after the first goal for Switzerland during a Worldcup qualification soccer match between Switzerland and Albania at the Swisspor Arena in Lucerne, Switzerland, Tuesday, September 11, 2012. (KEYSTONE/Walter Bieri)Zvicra ka bërë publike gjatë ditës së sotme listën me të cilët do të paraqitet në Botërorin e Rusisë.Nuk ka vend për shumë surpriza nga ana e trajnerit Petkoviç, që do të paraqitet me 4 shqiptarë në këtë turne. Behrami, Xhemaili, Shaqiri dhe Xhaka janë futbollistët e përzgjedhur nga ana e Zvicrës, që do të jenë pjesë e këtij Botërori.Tashmë Behrami mund të thuhet se është futur në “librin e historisë”, pasi Botërori i Rusisë është i katërti në karrierën e tij.Nga ana tjetër, për Xhemailin dhe Shaqiri ky është Botërori i tretë, ndërsa për Granit Xhakën bëhet fjalë për pjesëmarrjen e dytë radhazi në një eveniment të tillë, pasi atij të zhvilluar në Brazil.Portierë: Yann..

Lexone

Opozita proteston kundër tij, Fatmir Xhafaj në zyrë edhe të shtunën

Opozita ka paralajmëruar një protest sot kundër ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.Por, kjo nuk e ka penguar Fatmir Xhafajn, të paraqitet në punë edhe të shtunën.Ai është fotografuar nga gazetarët duke hyrë në zyrën e vet, të cilët janë përpjekur t’i marrin një prononcim.Por e vetmja fjalë që ka thënë Xhafaj, ishte: Qetësi.(TemA)

Lexone

Melanie Sykes në top formë edhe pse 47 vjeçare (Foto)

1 of 4Perëndesha e televizionit Melanie Sykes tregon se ajo ende duket fantastike, teksa paraqitet me asgjë tjetër veçse me një shall duke mbrojtur modestish gjinjtë e saj.Mel, edhe pse 47-vjeçare duket seksi e zhveshur lakuriq, teksa godet me një pozë të zjarrtë për kamerat.5 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Moti ‘çmendet’ sërish! Epo, kjo nuk parashikohej!

Para pak ditësh, sinoptikanët parashikuan se fundjava do ishte me diell, por Meteoalb, ditën e sotme ka lajmëruar se sonte në mbrëmje pritet të rikthehen vranësirat dhe reshjet e shiut.Edhe e shtuna mbetet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta deri vonë në mbrëmje kur priten rrebeshe shiu në veri dhe gradualisht gjatë natës, në të gjithë vendin.E diela, paraqitet me shira të përkohshëm deri vonë pasdite kur pritet përmirësim gradual i motit në pjesën më të madhe të territorit, por shira afatshkurtër mbeten prezent në zonat perëndimore.Temperaturat e ajrit rriten ndjeshëm sot dhe të shtunën duke variuar nga 4 në 27°C, por e diela si pasojë e shirave në vend, sjell rënie me 3- 4°C në gjithë territorin.Era paraqitet problematike gjatë të shtunës.

Lexone

Vera është larg, sot stuhi, fundjava me shi

Fundi i prillit duket se solli verën me temperaturat e larta dhe ditët me diell, por maji ka rezervuar surpriza.Sipas Meteoalb, këtë të enjte moti paraqitet kryesisht me vranësira e shira të dobët paradite por pas mesditës priten rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të vendit.Ndërsa mbrëmja pakëson ndjeshëm shirat në territor duke i lokalizuar kryesisht në Veri dhe Qendër.Temperaturat ulen lehtë në mëngjes por rënie me 2 – 3°C sjellin orët e mesditës kur maksimumi pritet të shënojë deri 28°C.3 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

VIDEO: Fantazëm në varreza? Burri filmon momentin e frikshëm

Ky është momenti i frikshëm kur një instruktor palestre pretendon se ka parë një fantazëm teksa me kamerën e tij ekploronte një varr 800-vjeçar.Një hije e bardhë paraqitet në kamerën e Tony Ferguson teksa ai investigonte në varrezat e Kishës së Shën Mërisë në Hampshire.Tony thotë se ai vendosi të vëzhgonte varrezat pas raportimeve të një prezence negative nga njerëzit që vizitonin varret e të afërmve të tyre.Ai thotë se dëgjoi një zhurmë të cilën beson se e lëshoi fantazma që kaloi pranë tij. (TemA)

Lexone

Pyet mjekun: Më vijnë veshët erë të keqe…

Përshëndetje! Jam një grua 42 vjeç dhe kam probleme me veshë,t të cilët më vijnë erë të keqe. Çfarë më sugjeroni?Përgjigjet Klodiana Zaharia, mjeke ORL në Poliklinikën e Specialiteteve Nr. 3, Tiranë.Era e keqe e veshëve mund të ketë dy shkaqe. Ose një dyllë shumë të ndenjur dhe papastërti në vesh, ose myk. Në çdo rast zonja duhet të paraqitet pranë një mjeku ORL për të bërë ekzaminimin e veshit dhe largimin e dyllit, ose mjekimin me antimykotik nga goja dhe me pika në rast se do të jenë kërpudha.Nëse nuk arrin të shkojë për momentin tek mjeku, mund të përdorë dhe vetë një mjekim neutral siç është alkooli borik. Ai mund të ndihmojë në heqjen e erës së keqe të veshit për momentin./ Shendeti.com.al

Lexone

Mimoza Mustafa sapo zgjohet nga gjumi, habit me këtë pamje

Gruaja e Shkumbin Kryeziut veç po rinohet, e këtë po e thonë shumë njerëz, të cilëve Mimoza po u duket përditë e më e freskët dhe më në formë. Këngëtarja i është kthyer muzikës, ama po paraqitet vetëm në projektet e “Labia” për fundvit. Pra, ende nuk kemi parë ndonjë …

Lexone