Home / Tag Archives: paraqiten

Tag Archives: paraqiten

Ndryshim i papritur i motit: Shi dhe rënie temperaturash

Fundjava vazhdon me mot të ngrohtë dhe pjesërisht vranët, mundësi për reshje lokale.Temperaturat mbesin mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 11 deri në 12 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 26 deri në 27 gradë celsius.29.04 – Mot më i ngrohtë, pjesërisht vranët.30.04-1.05 – Mot më i ngrohtë, pjesërisht i vranët. Të hënën pasdite priten reshje lokale shiu dhe bubullima, e të martën paraqiten mundësi për reshje lokale shiu.2.05 – Mot më i ngrohtë, pjesërisht i vranët. Pasdite priten reshje lokale shiu dhe bubullima. Sipas Prishtina Weather, do të fryjë erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga juglindja 5-12m/s.Shtypja atmosferike, do të luhatet rreth vlerave normale.

Lexone

A do të paraburgoset Gruevski, nesër pritet vendimi?!

Gjykata e Apelit nesër do të shpallë vendimet për paraburgimin eventual të Nikolla Gruevskit, Gordana Jankullovskës,  Mile Janakieskit,  Kirill Bozhinovskit, Martin Protogjerit ashtu siç kërkonte Prokuroria Speciale. Vendimet e Apelit vijnë pas ankesave të Prokurorisë Speciale ndaj vendimit të shkallës së parë që këta të akuzuar të mbeten vetëm pa …

Lexone