Home / Tag Archives: paraprakisht

Tag Archives: paraprakisht

Fondacioni gjerman reagon për sondazhin e bërë për PD-në dhe Lulzim Bashën

Fondacioni gjerman “Konrad Adenauer”, ka reaguar pas publikimit të lajmit, mbi një sondazh që ata kanë kryer për Partinë Demokratike.Normalisht ata janë distancuar, duke thënë se ky lajm nuk është i vërtetë dhe se ata s’kanë bërë asnjë sondazh për PD-në.“Te nderuar miq te Fondacionit Konrad Adenauer, dje dhe sot, disa portale kane publikuar nje lajm sipas te cilit Fondacioni “Konrad Adenauer” ne Tirane ka realizuar nje sondazh te brendshem per Partine Demokratike.KAS njofton se ky eshte nje lajm i rreme dhe i pavertete dhe se te gjitha te dhenat dhe atributet qe na jepen ne te ashtuquajturin raport sondazhi per PD-ne, jane te sajuara.Kerkojme qe ne te ardhmen, per cdo lajm qe lidhet me KAS, te kontaktohet paraprakisht zyra jone duke mos krijuar lajme te rreme dhe te njeanshme”, thuhet në reagim.Sondazhi për të cilin flitet e nxirrte shumë keq PD-në dhe Bashën dhe sipas raportimeve, ai ka qenë për qëllime të brendshme, jo për t’u publikuar.(TemA)

Lexone

Kush është 31-vjeçari që vdiq pas sherrit me thika Borsh

Viktima e sherrit me thika në Borsh të Saranës është identifikuar si Premtim Bega, 31 vjeç. News 24 dhe BalkanWeb sigurojnë foton e 31-vjeçarit që vdiq pas sherrit mes shtatë personave. Ndonëse nuk dihen ende shkaqet e sherrit mes të rinjve, paraprakisht mësohet se edhe një prej tre të plagosurve, …

Lexone