Home / Tag Archives: paralajmeron

Tag Archives: paralajmeron

Sërish protesta “masive”? Basha paralajmëron Ramën: Pas përgjigjes për përgjimin e “Babales” të pret një surprizë e madhe

Lulzim Basha është shprehur se janë të bindur se përgjigjja e audiopërgjimit do të dalë e manipuluar, pasi sipas tij PS ka bërë gati një plan ku do ta shpallin përgjimin e pavërtetë.Kryedemokrati parashikon se socialistët do të gjejnë një aktor për të mohuar zërin e Agron Xhafës.“Audiopërgjimi është i paracaktuar nga Edi Rama se është i rremë. Aty ku e kanë çuar e ashtu si e kanë bërë, do ta shpallin të pavërtetë.Ne kemi gjithë informacion se pas përcaktimit politik sesi duhet të dalë audiopërgjigme, do ta nxjerrin se është i manipuluar, do gjejnë edhe një aktor dhe do thonë që është ky ai që flet me babalen dhe jo Agroni.Pas këtij skenari, do ketë një suprizë të madhe. Është surprizë sepse vjen andej nga se pret.Pasi ta shpallin të pavlefësh vlerëimin, pasi ta gjejnë dhe aktorin… i pret surpriza e madhe sapo të nxjerrin këtë skenar.”, u shpreh ai.(TemA)

Lexone

Protesta e opozitës, Paloka mesazh Ramës: Je trim i çartur, do të të kap si miu

Edi Paloka thotë se Edi Rama është një frikacak duke e konsideruar si të çartur ironizimin që i bëri protestës së opozitës.Përmes një reagimi në Facebook, nënkryetari i PD shkruan se Rama është trim i çartur.Ai e paralajmëron shefin e qeverisë se herën tjetër do ta kapë si miu.“Ja postimi i Plokës:Kush thotë qe Rama është frikacak?!Me urrejtjen shperthyese qe ishte grumbulluar sot tek ajo mase me protestues , duhet te jesh trim i cartur qe te vazhdosh te besh Ali Komikun qofte edhe nga Berati.Po ka nje moment kur as tunelet e pashallareve te droges nuk jane me nje vend i sigurte, perkundrazi kthehen ne kurthe nga nuk del dot deri sa te kapesh si miu…”shkruan Paloka. (TemA)

Lexone

SHBA paralajmëron Asadin nëse sulmon në jug-lindje të Sirisë

Administrata amerikane ka paralajmëruar presidentin Bashar al-Asad që nuk do të lejojë kalimin e “operacionit të menjëhershëm” të forcave ushtarake siriane të kalojnë në zonën e izoluar në jug-lindje të Sirisë dhe do të zbatojë “përgjigje të forta e të papërshtatshme” në rast të shkeljes së armëpushimit në këtë rajon.Kjo u njoftua nga zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të SHBA Heather Nauert në një deklaratë.26 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Paralajmëron deputeti i PD-së: Do publikojmë përgjime të reja (gati Babalja 1, 2 dhe 3)

Deputeti i Partisë Demokratike Edmond Spaho ka paralajmëruar publikimin e përgjimeve të reja.Gjatë mbledhjes së Komisionit të Integrimit deklaroi se deri ditën e shtunë kur do të mbahet protesta, opozita do të publikojë disa materiale se si bëhen trafiqet e drogës.Teksa mbledhja u shoqërua me debate, Spaho la të kuptohet se në selinë blu po pregatiten publikimet “Babalja 1, 2 dhe 3”.DebatiBalla: Nuk ka ndodhur ne bashke vend te be qe ka qene ne kete faze qe jemi ne qe te kete nje opozite si kjoSpaho: Nuk ka pas nje minister te brendshem te lidhur me drogën (Nga PD) Spaho: Si Frroku…Balla: Pusho ti, pusho. Ik e merru me tenderat e ilaceve Spahia: Fol per drogen, fol per Fatmir XhafenBalla: Pusho, kur flas une ketu nuk flet njeri. Per Fatmir Xhafen do flas se po ju godet aty ku ju dhemb me shumeBalla: Ka vetëm një person qe quhet Sali Ram Berisha qe është regjisoriBalla-Bumcit: Te njëjtën procedure qe ndoqe ti per Izet Haxhine qe i dhe garanci shtetit… Spaho: Deri diten..

Lexone

Samiti me Korenë e Veriut, Pence paralajmëron Kim Jong-un: Mos “luaj” me Trump

Zëvendëspresidenti Mike Pence ka paralajmëruar Kim Jong-unin e Koresë e Veriut të mos “luajë” me presidentin Trump, nëse ata takohen muajin tjetër. Pence than ë një intervistë në Fox News se një lëvizje e tillë do të ishte “një gabim i madh” nga ana e Koresë së Veriut.Pence tha se nuk ka diskutim në lidhje me pjesëmarrjen e Trumpit në samitin e 12 qershorit.Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të tërhiqet nga takimi pas komenteve të këshilltarit të sigurisë, John Bolton.Vendi komunist reagoi me ashpërsi kur Bolton la të kuptohej se modeli i Libisë do të ndiqej edhe në rastin e denuklearizimit të Koresë së Veriut.Ish-lideri i Libisë, Muammar Gadafi, ra dakord me Perëndimin në vitim 2003 për të hequr dorë nga program bërthamor në këmbim të heqjes së sanksioneve. Tetë vjet më vonë, ai u vra nga rebelët e mbështetur nga Perëndimi. (TemA TV)

Lexone

Artur Zheji parashikon fundin e Ramës: Je një mjeran dhe qesharak, do të të hanë qentë

Artur Zheji ka bërë një shkrim ku thotë se kryeministri Edi Rama është pranë dështimit të madh.Ai i është drejtuar Ramës me fjalë fyese duke e konsideruar “mjeran, çoban, kasap, qesharak, kafshë, etj.Analisti ka bërë dhe një parashikim për Ramën ku paralajmëron se do ta hanë qentë.“E mori në Qershorin e kaluar Rama, ashtu edhe si e kërkoi dhe, edhe me ndihmën e Bashës, krejt “Tepsinë” e pushtetit për vete.Kushedi sa herë e ka përqafuar netëve të pagjumsisë, “Tepsinë” vezulluese të të gjitha pushteteve.Tashmë pa nevojën e takimeve hipokrite dhe kompromiseve apo gërr vërreve, me Ilir Metën, apo me aleatë të tjerë.Mirpo shpejt Tepsia, po shndërrohet si Kusia e Paçes, që vlon në ujë me kripë, koka ministrash dhe është trashur me yndyrën e dhjamërave, të syve, buzëve, mollëzave, llapës, hundëve apo veshëve të shkërmoqur, për të krijuar Paçen e pushtetit, Rama 2.Sa mirë që është vetëm tani, është padyshim kjo analiza më e fundit, sepse ska më ku të hedhë pështymë apo gëlbazë, t..

Lexone

VIDEO/ Kina, postera kundër spiunëve: Ruhuni nga “flokëkuqët

Kina ka nisur një fushatë kundër spiunazhit të huaj.Qeveria e Kinës ka shpërndarë postera ku paralajmëron qytetarët të ruhen nga akamikët, turistët, mësuesit e anglishtes dhe punonjës të organizatave joqeveritare të cilët ofrojnë shpërblime me para.Ndërkohë që është vënë në dispozicion dhe një linjë telefonike për të denoncuar rastet.

Lexone

Kur era e keqe e gojës paralajmëron për një sëmundje të rëndë?

Blertina KokaDuke filluar nga diabeti deri tek problemet me veshkat dhe mëlçinë, ja cilat janë disa nga problemet shëndetësore që kanë si simptomë të parë erën e keqe nga goja.Shfletoni galerinë…DiabetiNëse fryma juaj ka erë të ngjashme me frutat e kalbura në acid, do të thotë se trupi po përdor yndyrat për energji në vend të sheqerit )glukozës). Kjo do të thotë se mund të jeni duke vuajtur nga diabeti, prandaj duhet të bëni një kontroll tek mjeku.

Lexone

Hëna e zezë/ Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi: Do bini në kurth, kujdes

Astrologe Meri Shehu ka njoftuar se sot hëna e zezë do takohet me një nga shenjat e horoskopit. Kjo do përforcojë veprimin drejt zotërimeve dhe ngritjes.“Hena e Zeze eshte nje ngacmim apo thirrje e erret. Nje pasion apo joshje e erret. Terheqje e nendheshme instikte te errta qe te fusin ne kurth dhe te baltosin. Eshte ana e padukshme e shpirtit. Lufta do jete e veshtire. Por nese ndeshemi me ndershmeri dhe vetvleresim ne maj te arritjeve ka vetem drite”, shkruan Meri.Astrologia paralajmëron shenjën e Gaforres se do ndjehen të rënë në kurth.“Gaforrja do kuptojë që joshjen dhe magnetizmin që i shkakton dikush nuk e kanë kapërcyer por do ndjehen të rënë në kurth”.The post Hëna e zezë/ Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi: Do bini në kurth, kujdes appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone