Home / Tag Archives: paraditen

Tag Archives: paraditen

Kolona zanore e ahengut të Lulit dhe Mediut: “Për para i bëj të gjitha…”

Detaji më interesant në darkën e shtruar në hotel “Plaza” kur filloi ahengu dhe kërcente Fatmir Mediu dhe Lulzim Basha, ishte kënga greke që i shoqëronte në sfond.Ajo është kënga e famshme greke: “Gia ta lefta ta Kaneis ola” që përkthehet: “Për para i bëj të gjitha”.https://streamable.com/s/d7sdj/fxfngxNë selinë e PD ka pasur revoltë kur panë që në darkën e ditës së protestës, Luli, Mediu, Meta dhe të tjerë opozitarë po kërcenin tallava me këngë greke dhe Baftjarin.Vetëm pasi në selinë e PD u përkthye kolona zanore, ra zemërimi kundër Lul Bashës, që ditën bënte protestë, e natën festë.Titulli i këngës e justifikonte veprimin.***Nerënxllari ka marrë pjesë në një panair ushqimesh me rastin e ditës së “Ali Peshë Tepelenës” në Tepelenë, dhe deri tani nuk ka asnjë të helmuar.Kjo është një shenjë që ai ka hequr dorë nga qarqet ekstremiste greke dhe është kthyer përsëri me shqiptarët.Ky është lajm i mirë përa ta që kanë konsumuar ushqimet dhe nuk u ka dalë ndonjë krimb, por ..

Lexone

I dënuar për rrëmbim, 29-vjeçari arratiset nga Gjykata e Vlorës

Mikel Kasaj Një i paraburgosur ka arritur të arratiset paraditen e sotme e Gjykatës së Vlorës, pak pasi ishte dhënë vendimi për të.Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:40. Nga dëshmitarët është bërë e ditur se personi ndodhej në gjykatë për vlerësim mase.I arratisuri quhet Mikel Kasa dhe është 29 vjeç. Ai është larguar me vrap sapo i është komunikuar vendimi i gjykatës. Forcat e sigurisë kanë dështuar në tentativën për ta ndaluar të riun.Mbi Kasën rëndonte një vendim për dënim me 5 vite burg, por Gjykata e uli atë duke e lënë në 3.4 vite për shkak të gjykimit të shkurtuar. Ai ishte dënuar për “rrëmbim personi”.23 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

I dënuar për rrëmbim, 29-vjeçari arratiset nga Gjykata e Vlorës (EMRI & FOTO)

Mikel Kasaj Një i paraburgosur ka arritur të arratiset paraditen e sotme e Gjykatës së Vlorës, pak pasi ishte dhënë vendimi për të.Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:40. Nga dëshmitarët është bërë e ditur se personi ndodhej në gjykatë për vlerësim mase.I arratisuri quhet Mikel Kasa dhe është 29 vjeç. Ai është larguar me vrap sapo i është komunikuar vendimi i gjykatës. Forcat e sigurisë kanë dështuar në tentativën për ta ndaluar të riun.Mbi Kasën rëndonte një vendim për dënim me 5 vite burg, por Gjykata e uli atë duke e lënë në 3.4 vite për shkak të gjykimit të shkurtuar. Ai ishte dënuar për “rrëmbim personi”.23 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

I dënuar për rrëmbim, 28-vjeçari arratiset nga Gjykata e Vlorës (EMRI)

Një i paraburgosur ka arritur të arratiset paraditen e sotme e Gjykatës së Vlorës, pak pasi ishte dhënë vendimi për të.Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:40. Nga dëshmitarët është bërë e ditur se personi ndodhej në gjykatë për vlerësim mase.I arratisuri quhet Mikel Kasa dhe është 28 vjeç. Ai është larguar me vrap sapo i është komunikuar vendimi i gjykatës. Forcat e sigurisë kanë dështuar në tentativën për ta ndaluar të riun.Mbi Kasën rëndonte një vendim për dënim me 5 vite burg, por Gjykata e uli atë duke e lënë në 3.4 vite për shkak të gjykimit të shkurtuar. Ai ishte dënuar për “rrëmbim personi”.23 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Vlorë, gjendet i mbytur 70-vjeçari

Një 70-vjeçar është gjetur i mbytur paraditen e të enjtes, rreth orës 10.55.Kanë qenë kalimtarë që kanë hasur në grykëderdhjen e lumit Izvor trupin e H. Xh, nga Orikumi.Mësohet se në trupin e të ndjerit nuk janë konstatuar shenja dhune. Grupi hetimor po punon për sqarimin dhe zbardhjen e rrethanave të mbytjes së shtetasit.17 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Kundërpërgjigjet Izraeli, dëbon konsullin turk në Jerusalem

Paraditen e sotme Turqia dëboi ambasadorin izraelit në Turqi, Eitan Naeh, pas masakrës së pashembullt që ndodhi në Gaza në momentin që në Jeruzalem inaugurohej ambasada e Shteteve të Bashkuara.Gjatë pasdites është përgjigjur edhe Izraeli duke thirrur konsulli turk në Jerusalem në Ministrinë e Jashtme izraelite për t’i kërkuar që “të kthehej në shtëpi për një periudhë kohore për konsultime”. Kjo u njoftua nga zëdhënësi i ministrisë në Jerusalem, Emmanuel Nahshon.15 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

VIDEO/ Presidenti Ilir Meta shfaqet i qeshur në mesin e misseve

Presidenti Ilir Meta është shfaqur paraditen e kësaj të henë në mesin e misseve.Bëhet fjalë për vajzat e “Miss Shqipëria 2018” me të cilat është takuar në Liqenin e Banjës në Cërrik.Ata kanë pozuar sëbashku.Më poshtë zonelire.al sjellë video dhe foto:@ilirmeta.faqjazyrtare Miss Shqiperia 2018A post shared by Zone e Lire (@zoneelire.al) on May 14, 2018 at 6:46am PDTKënaqësi të takoja sot, në liqenin e mrekullueshëm të Banjës në Cërrik, konkurrentet për kurorën e “Miss Shqipëria 2018”…Gepostet von Ilir Meta am Montag, 14. Mai 2018The post VIDEO/ Presidenti Ilir Meta shfaqet i qeshur në mesin e misseve appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Tronditet Vlora, tërmet 4 ballë në brigjet e Jonit

Sipas EMSC, Qendrës Europiane Mesdhetare të Sizmologjisë, paraditen e të hënës janë shënuar lëkundje toke me magnitudë 4 ballë, në afërsi të Himarës.EMSC bën të ditur se lëkundjet kanë ndodhur 20 km në veri të Himarës, dhe 30 km në verilindje të Vlorës. Epiqendra ka një thellësi prej 2 km dhe lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:56 të paradites.14 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Grabitet me forcë posta sekrete e Prokurorisë së Durrësit, maskat marrin dokumentet e klasifikuara

Persona të maskuar kanë sulmuar dhe grabitur postën sekrete të prokurorisë së Durrësit.Raportohet se shënjestër e grabitjes kanë qenë materialet e klasifikuara që mbaheshin në postën sekrete.Mësohet se postieri është ndaluar me forcë dhe është grabitur nga dy persona teksa po çonte postën në një rrugicë pranë Prokurorisë.Nga burime pranë prokurorisë mësohet se grabitja është kryer rreth orës 10:30 paraditen e sotme. (TemA)

Lexone

Përplasje tek Varrezat e Dëshmorëve, sulmohen me shkopinj veteranët

Një incident i paprecedent dhe shumë i shëmtuar është shënuar paraditen e sotme në Varrezat e Dëshmorëve.Ashtu siç ka ndodhur çdo vit, veteranë të luftës kanë pritur të përfundojnë nderimet zyrtarëve të krerëve të shtetit për të bërë homazhet e tyre për dëshmorët me fotot e Enver Hoxhës në duar.Por tubimi i tyre është ndërprerë nga disa persona, të cilët mendohet se ishin mbështetës të PD kanë përdorur pankartat dhe shkopinjtë duke qëlluar në drejtim të veteranëve. Nuk ka munguar edhe dhuna verbale dhe ofendimet nga më të rëndat në drejtim të veteranëve të moshuar dhe diktatorit Enver Hoxha.Incidenti ka ndodhur vetëm pak minuta përpara se në Varrezat Dëshmorëve të mbërrinte lideri i PD, Lulzim Basha për të kryer homazhet me rastin e 5 Majit5 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone