Home / Tag Archives: paraburgim

Tag Archives: paraburgim

Ja ku gjendet ish-ministrja Jankullovska, por pa pasaportë?!

Ja ku gjendet ish-ministrja Jankullovska, por pa pasaportë?!

Ish-ministrja e brendshme, Gordana Jankullovska ka postuar në facebook një foto ku bashkë me bashkëshortin e saj po qëndron në Ohër. Ajo ka publikuar një foto duke lëndruar me varkë, bashkë me bashkëshortin e saj në Liqenin e Ohrit, informon INA. Ajo është nën masa kujdesi dhe se i është …

Lexone

A do të paraburgoset Gruevski, nesër pritet vendimi?!

Gjykata e Apelit nesër do të shpallë vendimet për paraburgimin eventual të Nikolla Gruevskit, Gordana Jankullovskës,  Mile Janakieskit,  Kirill Bozhinovskit, Martin Protogjerit ashtu siç kërkonte Prokuroria Speciale. Vendimet e Apelit vijnë pas ankesave të Prokurorisë Speciale ndaj vendimit të shkallës së parë që këta të akuzuar të mbeten vetëm pa …

Lexone

Çka dinte shërbimi sekret i Kosovës për ‘Kumanovën’

“Kumanova” mund të futet në ciklin e teorive të konspiracionit, duke e bërë më të vështirë zbardhjen e ngjarjes. E përditshmja kosovare “Koha Ditore” disa muaj më parë ka publikuar dëshmi të reja mbi personat e përfshirë në rastin e Kumanovës. Sipas kësaj gazete, Beg Rizaj dhe Mirsad Ndrecaj, si …

Lexone