Home / Tag Archives: papritmas

Tag Archives: papritmas

VIDEO/ Momenti shokues: Aligatori godet në fytyrë policin, efektivi bie pa ndjenja në tokë

Ky është momenti tronditës ku një aligator godet dhe shtrin në tokë një polic.Kjo ndodhi pasi kjo pasi policët po hipin në kamion krokodilin të cilin e kishin kapur në një zonë të banuar dhe i kishin lidhur këmbët dhe gojën.Por papritmas krokodili bën disa lëvizje dhe godet në kokë policin.Zyrtari i policisë, i cili ishte më afër me nofullat e zvarranikut, mori goditjen drejt e në fytyrë, dhe bie pa ndjenja në tokë. (TemA)

Lexone

VIDEO: Shkoi në polici për të zgjidhur një debat me ish gruan, burri nxjerr thikën për ta goditur

Ky është momenti i tmerrshëm kur një burrë nxjerr një thikë të madhe për të goditur ish gruan e tij.Në pamjet filmike do të shikoni se si burri i cili kishte shkuar në polici për të zgjidhur një mosmarrëveshje me ish gruan e tij, nxjerr papritmas në komisariat një thikë të madhe për ta goditur atë.Por fatmirësisht një polic ka ndërhyrë në kohë duke evituar tragjedinë.Ngjarja e tmerrshme ndodhi në një stacion policie në juglindje të Kinës. (TemA)

Lexone

VIDEO: Peshkaqeni lë peshkatarin me “gisht në gojë”, i kafshon peshkun e kapur

Ky është momenti i frikshëm kur peshkaqeni kafshon një peshkaqen tjetër më të vogël të cilin e kishte kapur me grep një peshkatar.Në video do të shikoni se si papritmas peshkaqeni kafshon peshkun e zënë në grep nga peshkatari duke i lënë vetëm kokën në grep.Pamjet e pabesueshme u filmuan në brigjet e Bahamas.Ata dukeshin të tronditur nga ngjarja dhe shikonin me habi pasi vetëm gjysma peshkaqenit të kapur mbeti në grep. (TemA)

Lexone

3-vjeçari ndjek nënën për në makinë. Por më pas ajo e dëgjon atë të kërkojë ‘ndihmë’

Njihuni me këtë hero të vogël, kureshtar 3-vjeçar nga Virxhinia. Ishte një ditë normale dhe Xhekson Lopez ishte në shtëpinë e gjyshes së tij.Nëna e tij, Kelsea, erdhi ta merrte, por u kthye në makinën e saj pasi duhej të merrte diçka. Ndërkohë, Xhekson duke qenë djalë kureshtar, lëvizte rreth kopshtit, dhe pastaj nëna e tij papritmas e dëgjoi atë të thotë “ndihmë.”Xhekson ishte duke u përpjekur të imitonte një tingull të diçkaje që ai kishte dëgjuar. Ai në të vërtetë dëgjoi një thirrje për ndihmë, dhe po vraponte drejt oborrit të fqinjit.Kur Kelsea pa djalin e saj 3-vjeçar që vraponte drejt shtëpisë së fqinjit, ajo ndjeu se diçka kishte ndodhur. Nëna e tij e ndoqi në oborrin e fqinjëve, dhe ajo tani mund të dëgjonte dikë që thërriste për ndihmë.Thirrja shpejt i çoi në garazhin e fqinjit, ku ata zbuluan zonjën e shtrirë në tokë, me gjakderdhje.Ajo nuk ishte ndier shumë mirë atë ditë dhe kishte rënë, duke e goditur kokën në tokë. Kelsea i tha Xhekson që të kthehej në shtëpin..

Lexone

Kaloi valixhen në aeroport, ajo që kapën rrezet X i tmerruan të gjithë (Foto)

Të punosh si kontrollues valixhesh në aeroport duket sikur është një punë e lehtë për disa, por në fakt është dhe e komplikuar dhe sidomos kur ke të bësh me pasagjerë si personi në fjalë.Teksa një pasagjer po kalonte valixhen e tij në aeroport në Shtetet e Bashkuara, papritmas punonjësja kupton se diçka nuk ishte në rregull.Në momentin që ajo vendos rrezet X, sheh se brenda ka diçka që nuk shkon dhe e njohur nga pajisja shtyhet menjëherë për ta hapur valixhen.Kur sheh se ç’kishte brenda tmerrohet dhe menjëherë telefonon sigurimin. Në të ishin pesë kobra dhe nëse do kishin kaluar, për t’u futur në avion do u kishin bërë gjëmën pasagjerëve, pasi nëse ata acarohen janë gati të shpërthejnë nga çanta. Mësohet se janë marrë masa ndaj pasagjerit

Lexone

VIDEO: E habitshme, peshku mbetet i gjallë edhe pas gatimit, lëviz në pjatë

Disa persona që ishin duke ngrënë në një restorant kinez i ndodhi diçka e paimagjinueshme me ushqimin që kishin porositur.Peshku që ata kishin marrë për të ngrënë edhe pse ishte gatuar, lëviz nga pjata edhe del jashtë saj.Imazhet e telefonit celular kapën momentin kur peshku, i përgatitur me qepë dhe salcë soje, papritmas u largua nga pllaka.Dy burra mund të shihen duke u larguar nga tryeza e ngrënies, pasi peshku fillon të lëvizë. (TemA)

Lexone

Vajzat bëjnë selfie mbi urë, por disa disa sekonda më vonë ndodh hataja

Katër vajza të reja duke qëndruar në një urë hekurudhore, duke qeshur në kamerë dhe duke bërë selfie – papritmas ato bien gati për vdekje. Të katër vajzat u vërsulën në urën në Xinguara, Brazili verilindor, të dielën e kaluar, duke kaluar lumin Cais dhe duke lidhur qytetet e Castelo do Piaui dhe Buriti dos Montes.Shëndeti i vajzave është i qëndrueshëm Papritmas një platformë u rrëzua në të cilën vajzat ishin aty. Ata ranë dhjetë metra poshtë – dhe ishin me fat që rënia e tyre ishte e zbutur nga vegjetacioni përreth.Një vajzë 22-vjeçare, një vajzë 15-vjeçare dhe një vajzë 16-vjeçare u plagosën dhe u shtruan në spital.16-vjeçarja ishte operuar në thembër dhe ishte në gjendje të largohej nga spitali. “Shëndeti i dy të tjerave është i qëndrueshëm,” tha një zëdhënës i spitalit lokal në portalin e lajmeve braziliane ” Os Dois Lados da Moeda ” , përpara se dy vajzat të operoheshin të premten për shkak të lëndimeve të rënda në këmbë.Me sa duket, ura ishte në gjendje të keqe për një koh..

Lexone

Arsyeja e çuditshme/ Ja pse pantallonat e femrave nuk kanë pasur kurrë xhepa

Nëse është një gjë për të cilën të gjitha femrat mund të pajtohen, atëherë ajo gjë është se të gjitha duan të kenë xhepa në rrobat e tyre. Por, edhe në vitin 2018 shumica e rrobave të femrave ose nuk kanë fare xhepa, ose kanë xhepa të thellë dy centimetra sa për ngushëllim.Megjithatë, historikisht, rrobat e femrave asnjëherë nuk kanë pasur xhepa dhe arsyeja për këtë është paksa acaruese. Para shekullit të 17’të, rrobat e dy gjinive nuk kishin pasur xhepa, dhe dy gjinitë është dashur të mbajnë çanta me vete.Por pas shekullit të 18’të, rrobat e meshkujve papritmas kishin pasur xhepa kurse femrat, normalisht, kishin mbetur mbrapa. Në mesin e viteve të 1800’ta, kur femrat po luftonin për liri, kishin filluar të shfaqeshin xhepa në rrobat e tyre. Xhepat atëkohë përfaqësonin pavarësi për to.Sidoqoftë, pas luftës, xhepat prapë dolën nga moda. Edhe tani ka kritika të shumta për faktin se xhepat e rrobave të femrave nuk kanë hapësirë as për ta mbajtur një iPhone, i cili është thuajse i do..

Lexone

Shqiponja sulmon dhe rrëzon dronin (Video)

Shqiponja sulmon dhe rrëzon dronin (Video)

Micah Hatcher po filmonte peisazhet e një shkretëtire në Utah të Shteteve të Bashkuara, kur papritmas droni iu sulmua nga një shqiponjë. Goditja e fuqishme ka bërë që pajisja të dëmtohet keq dhe të bie nga afro 40 metra lartësi, transmeton Telegrafi. “Kjo tregon se sa të shpejta dhe të …

Lexone