Home / Tag Archives: pabesueshme

Tag Archives: pabesueshme

Shembja e urës, ish-futbollisti italian: Një mrekulli që jam gjallë!

“Një mrekulli”. Kështu e cilëson 30-vjeçari Davide Capello, ish-portieri i Kaljarit. Ish-futbollisti po përshkruante në fakt rrugën mbi urën “Morandi” në Gjenovë, kur kjo e fundit u shemb papritur. Capello ka fluturuar për 30 metra dhe makina e tij ngeci mes rrënojave të strukturës, por gjithsesi ai është mirë. “Është e pabesueshme, nuk kam asnjë thyerje, – ka deklaruar ai. – Në fillim dëgjova një zhurmë, pastaj u shemb gjithçka. 30 metra fluturim dhe pastaj makina ngeci mes kolonave të rrënojave”, – tregon Capello.Davide, i cili sot është zjarrfikës, ka luajtur me fanellën e Kaljarit, të Savonës dhe të kombëtares Under 20 të Italisë. “E përshkoj shpesh këtë rrugë, një nga akset me më shumë trafik në Itali. Pashë rrugën që u ç në dysh, ishte një frikë e madhe. Nuk e di si ka mundësi që makina ime nuk u shkatërrua…!”.14 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

E pabesueshme/ Ferrari 250 GTO shitet në ankand për 70 mln dollarë

Është e njohur si një nga makinat më të çmuara në botë dhe është mjaft e rrallë, vetëm me 39 modele të prodhuara.Ferrari 250 GTO i vitit 1963 ka vendosur rekord duke u shitur në ankand për 70 milionë dollarë. Ky mendohet të jetë çmimi më i madh i paguar ndonjëherë për një makinë.Makina raportohet se është blerë nga një biznesmen amerikan.The post E pabesueshme/ Ferrari 250 GTO shitet në ankand për 70 mln dollarë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

E pabesueshme/ Babai 68 vjeçar transgjinor i Kylie Jenner martohet me 21 vjeçaren

William Bruce Jenner apo siç quhet tani, Caitlyn Jenner, është një nga personazhet më të njohur në botë, si pjesë e klanit Kardashian, por edhe për transformimin nga mashkull në femër.Së fundmi, është përfolur gjatë në media se ai është lidhur me transgjinoren 21 vjeçare, Sophie Hutchins, me të cilën edhe do të martohet këtë verë.Lidhja e tyre u zbulua vitin e kaluar, kur Caitlyn u fotografua në Meksikë gjatë pushimeve me studenten 47 vite më të re, por e mohoi romancën e tyre, duke u shprehur se ishte një marrëdhënie nënë e bijë.Megjithatë, burime të afërta pranë tyre kanë zbuluar se çifti do ta kurorëzojnë dashurinë e tyre në martesë. Ceremonia e dasmës që do të zhvillohet në Malibu, do të jetë mjaft intime dhe deri më tani, Kardashianët nuk janë të ftuar në dasmë.The post E pabesueshme/ Babai 68 vjeçar transgjinor i Kylie Jenner martohet me 21 vjeçaren appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

VIDEO: Grabitësve u dështon vjedhja e bizhuterive luksoze, momenti i pabesueshëm kur ndalen nga kalimtarët

Këto pamje të pabesueshme tregojnë momentin kur disa londinezë u bënë bashkë për të ndaluar një bandë të armatosur me thika e çekiçë pasi vodhën disa bizhuteri luksoze në kryeqytetin anglez.Katër kalimtarët heroikë shihen teksa vrapojnë tek personat e armatosur duke bërë që një prej grabitësve të braktisë motorin e tij përpara se të kapnin të dyshuarin tjetër.Një tjetër kalimtar shihet teksa vrapon drejt kriminelëve për t’i ndaluar ata të kryerin vjedhjen në dyqanin me ora zviceriane.Ata u bënë barrikadë për kriminelët deri në pritje të policisë.Tre prej hajdutëve arritën të largohen, por kalimtarët mundën të shtrinin një tjetër grabitës në tokë derisa u arrestua nga policia. (TemA)

Lexone

FOTOT: Pamjet e pabesueshme të fshatit pas “zhdukjes së njerëzimit”

Imazhet e pabesueshme tregojnë “fshatin e fantazmave” në Kinë, të pushtuar tërësisht nga bimët pasi të gjithë banorët e fshatit të vogël janë larguar për të gjetur punë në qytete të ndryshme.Fshati Houtouwan në ishullin e Shengshan, në lindje të Shangait, dikur ishte një bashkësi e lulëzuar ku njerëzit kryesisht merreshin me peshkim.Megjithatë, fshati u braktis në vitet 1990 ndërsa familjet u shpërngulën për perspektiva më të mira.Tani fshati i mëparshëm është i mbuluar me gjelbërim të harlisur, duke tërhequr turistë të shumtë.Rreth 900,000 fshatra në të gjithë Kinën janë braktisur ose shkatërruar që nga viti 2000 për shkak të urbanizimit. (TemA)

Lexone

FOTOT: Pamjet e pabesueshme të fshatit pas “zhdukjes së njerzimit”

Imazhet e pabesueshme tregojnë “fshatin e fantazmave” në Kinë, të pushtuar tërësisht nga bimët pasi të gjithë banorët e fshatit të vogël janë larguar për të gjetur punë në qytete të ndryshme.Fshati Houtouwan në ishullin e Shengshan, në lindje të Shangait, dikur ishte një bashkësi e lulëzuar ku njerëzit kryesisht merreshin me peshkim.Megjithatë, fshati u braktis në vitet 1990 ndërsa familjet u shpërngulën për perspektiva më të mira.Tani fshati i mëparshëm është i mbuluar me gjelbërim të harlisur, duke tërhequr turistë të shumtë.Rreth 900,000 fshatra në të gjithë Kinën janë braktisur ose shkatërruar që nga viti 2000 për shkak të urbanizimit. (TemA)

Lexone

Çmendet Ronaldo, do 80 milionë në sezon për të qëndruar te Reali

Një shifër e çmendur për të qëndruar te Realit i Madridit. Mund të duket e pabesueshme ajo që raportojnë mediat spanjolle, Cristiano Ronaldo i ka kërkuar presidentit Perez 50 milionë euro në sezon për 3 vitet e ardhshme.Shumë persona me të drejtë do të pyesnin, si ka mundësi, sespe Ronaldo është nën kontratë deri në vitin 2021 dhe përfiton 21 milionë euro në sezon, por fjalët e portugezit në fund të finales së Championsit ishin një sinjal i qartë edhe në këtë drejtim: rritje page ose largohem, të paktën kështu shkruan “El Confidencial”.Sipas kësaj të përditshmeje spanjolle, 33-vjeçari, nëpërmjet përfaqësuesit të tij, Jorge Mendes, pretendon një rishikim të kontratës, ku pagesa e re e pretenduar prej tij është 80 milionë euro bruto dhe në llogarinë e futbollistit do të kalonin 50 milionë euro, ndërkohë që Reali gjithsej për 3 vite do të duhej të shpenzonte 260 milionë euro.Aktualisht, kontrata e Ronaldos kushton 60% të buxhetit që klubi madrilen akordon për gjithë grupin e lojtarë..

Lexone

I gjuajnë në të pasme, për t’i sjellë fat Meksikës (Video)

Prezantueses meksikane të motit, Yanet Garcia i gjuajtën në prapanicë, në një transmetim live në TV, duke e quajtur një përpjekje për t’i sjellë fat kombëtares së Meksikës gjatë Kupës së Botës.27-vjeçarja, e quajtur “prezantuesja më seksi e motit në planet”, ishte “tabela e qitjes” së vullnetshme në një ritual të pazakontë, pasi dy bashkëpunëtorët e saj u rreshtuan pas të pasmeve të saj bombastike dhe i gjuajtën.Garcia paraqet motin për Hoy në televizionin meksikan dhe mbi të është përqendruar vëmendja e medias ndërkombëtare falë pamjes së saj të pabesueshme.1 of 8Për më tepër fat ajo veshi edhe fanelën e ekipit kombëtar dhe një minifund të shkurtër me ngjyrë të kuqe. Sportisti Enrique Bermúdez de la Serna dhe mikpritësi Jorge Van Rankin i përplasën këmbët njëri pas tjetrit në format e saj mbresëlënëse.Bermudez i tha Van Rankin: “Jepi një goditje për fat të mirë!”31 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

E pabesueshme, spastron me forcë zonën dhe… shënon

Ishte minuta e katërt shtesë në ndeshjen e javës së 19-të të kampionatit irlandez mes St. Patricks dhe Cork City-t, me skuadrën mike që po mundohej të ruante me çdo kusht avantazhin 1-2.Vendasit fitojnë një goditje këndi dhe, për të shfrytëzuar këtë mundësi të fundit, u shfaq në zonë edhe portieri i tyre.Mirëpo ndodhi e pabesueshmja. Mbrojtësi i Cork City-t, Kieran Adlier, që kishte shënuar edhe golin e parë të sfidës me 11-metërsh, spastron me sa fuqi kishte zonën, për të larguar rrezikun, por topi i drejtohet portës kundërshtare, që kishte mbetur pa portier dhe ledhaton rrjetën. Nuk ka më kohë, ndeshje mbyllet 1-3 për Cork City-n.29 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Sa herë në javë duhet të bëni seks për të ruajtur rininë?

Seksi nuk është vetëm argëtim dhe lojëra: shkenca thotë se ka edhe shumë përfitime të pabesueshme shëndetësore. Seksi mund të lehtësojë stresin, të përmirësojë gjumin, të ulë presionin e gjakut dhe të ndikojë në rritjen e imunitetit. E sipas një studimi të ri, lajmi i mirë nuk ndalet këtu.Duke bërë seks të paktën një herë në javë mund të mbroni ADN-në, gjë që do t’ju bëjë të jetoni më gjatë dhe të ruani për shumë kohë freskinë e rininë. Ja si e shpjegojnë më qartësisht shkencëtarët. Por mos u kushtëzoni, sa më shumë aq më mirë.Universiteti i Kalifornisë në San Francisko kreu një studim duke shqyrtuar jetën seksuale të 129 nënave për një javë. Pjesëmarrësit ofruan një raport ditor duke përfshirë kënaqësinë e përgjithshme, konfliket, intimitetin etj.Kur krahasuan raportet, vunë re se nënat që kishin marrëdhënie seksuale aktive me partnerët të paktën 1 herë në javë kishin më shumë telomere, fijet mbrojtëse mbi strukturën e ADN-së dhe pjesë përgjegjëse tek qelizat për plakjen, sesa g..

Lexone