Home / Tag Archives: origjine

Tag Archives: origjine

G-Wizze-Antisistem/ Burg në Angli, drogë dhe hip-hop

G-Wizze është një personazh mjaft kontrovers, i cili ka vetëm pak kohë që ka dalë nga burgu dhe njëkohësisht këndon edhe hip-hop.I ftuar në studion e “Zonë e lirë”, ai ka ardhur me maskë në kokë pasi nuk ka dashur që të zbulojë identitetin dhe fytyrën e tij.Me origjinë nga Kukësi, ai u largua nga Shqipëria drejt Anglisë në moshën 17 vjeçare dhe që prej vitit 2004 ka filluar të merret me muzikë. G-Wizze ka sjellë klipin e tij më të ri “24 orë”, ku shfaqet mes makinave luksoze.Sot, ai do ka një mesazh të koduar për t’u përcjellë të gjithëve, ndaj na ndiqni…The post G-Wizze-Antisistem/ Burg në Angli, drogë dhe hip-hop appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

G-Wizzie-Antisistem/ Burg në Angli, drogë dhe hip-hop

G-Wizzie është një personazh mjaft kontrovers, i cili ka vetëm pak kohë që ka dalë nga burgu dhe njëkohësisht këndon edhe hip-hop.I ftuar në studion e “Zonë e lirë”, ai ka ardhur me maskë në kokë pasi nuk ka dashur që të zbulojë identitetin dhe fytyrën e tij.Me origjinë nga Kukësi, ai u largua nga Shqipëria drejt Anglisë në moshën 17 vjeçare dhe që prej vitit 2004 ka filluar të merret me muzikë. G-Wizzie ka sjellë klipin e tij më të ri “24 orë”, ku shfaqet mes makinave luksoze.Sot, ai do ka një mesazh të koduar për t’u përcjellë të gjithëve, ndaj na ndiqni…The post G-Wizzie-Antisistem/ Burg në Angli, drogë dhe hip-hop appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT: “Çmendet” Erjona Sulejmani

Erjona Sulejmani është bërë një nga femrat më të njohura në Itali pas ndarjes me futbollistin me origjine shqiptare, Blerim Xhemali dhe deklaratave për futbollistët.Së fundmi ajo është fotografuar duke pushuar në ishujt Canarie.Modelja nuk ka ngurruar të postojë edhe disa foto topless.(TemA)

Lexone

Këngëtaret shqiptare “pushtojnë” botën e futbollit, ja ku do të shfaqen Rita, Dua dhe Era

Këngëtaret me origjinë shqiptare Dua Lipa, Era Istrefi dhe Rita Ora do të pushtojnë botën e futbollit këtë javë.Treshja e famshme do të jenë imazhi i tre instituticiove të futbollit.Era do të këndojë himnin e FIFA World Cup së bashku me Will Smith dhe Nicky Jam.Dua do të hapë finalen e Chamions League me këngën ‘New Rules’. Ndërsa Rita Ora do promovojë futbollin e UEFA për femrat.Shqiptaret po thyejnë çdo kufi dhe po arrijnë sukses të jashtëzakonshëm në tregun ndërkombëtar.

Lexone

Shkon për të gjetur prostitutë, burri 70 vjeç shokohet kur i del para nusja e djalit: Nuk do ta besoni ç’ndodh më pas!

Kot nuk thonë se gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra! Një burrë 70 vjeçar nga Italia është përballur me të vërtetën e hidhur, kur kishte kërkuar një takim intim me një prostitutë.Pasi kishte bërë kërkesën, në derën e tij u shfaq punonjësja e seksit, e cila ishte e fejuara e djalit të tij!Kur ata kanë parë njëri-tjetrin, kanë shtangur në vend, por nga sikleti janë përshëndetur bashkë.Më pas gjërat janë përkeqësuar, kur 70 vjeçari i ka thënë të birit të vet mbi punën e vërtet të së fejuarës së tij, e cila pretendonte se punonte kamariere. Megjithatë, djalit nuk i ka ardhur aspak mirë dhe pas një sherri me babanë e vet, i riu e ka denoncuar atë për ushtrim dhune.Ndërkohë, e vetmja që ka shpëtuar paq nga e gjithë kjo situatë ka qenë e fejuara, e cila është me origjinë nga Amerika e Jugut.The post Shkon për të gjetur prostitutë, burri 70 vjeç shokohet kur i del para nusja e djalit: Nuk do ta besoni ç’ndodh më pas! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT: Ishin pa certifikatë sigurie, AKU sekuestron 58 kavanoza dhe 13 bidona me mjaltë

AKU Gjirokastër bashkё me Policinë Qarkut Gjirokastër, nё Ujin e Ftohtë Tepelenë, kryen njё operacion pёr goditjen e aktivitetit tё paligjshëm tё tregtimit të produktit “Mjalt” nga tregtare ambulante.Gjatë operacionit u konstatua se shtetasi Ediator Qibini, tregtar ambulant, po tregtona 58 kavanoza, 1 kg dhe 13 bidona plastik 2 kg, me produkt tё pretenduar me mjaltë.Mjalti ishte i pakontrolluar, pa certifikate origjine, pa raport analiza dhe pa etiketa. Tregtohej në ambiente të hapura, në kushte të papërshtatshme higjienike, të ekspozuara ndaj rrezeve tё diellit, ndotjeve dhe kushteve atmosferike.Sipas analizave laboratorike, produkti i cili pretendohej mjaltë natyral, nё fakt ishte mjaltë industrial dhe jashtë parametrave tё konsumit njerëzor.Sipas informacionit paraprak, tregtarët e blinin mjaltin industrial me çmim tё ulët, nga prodhues tё rregullt nё qytetin e Korҫёs, dhe mё pas ia hiqnin etiketat qё tregonin origjinën dhe përmbajtjen reale tё produktit, pёr t’ua shitur për..

Lexone

FOTOT/ Aktori i njohur i serialeve turke s’e fsheh më: Jam shqiptar

Aktori i njohur turk Nurettin Sönmez, është një ndër artistët më të preferuar nga publiku.Veçanarisht pas rolit si “Bamsi”, në serialin super të ndjekur “Ertugrul”, fama e tij është shtuar disa fish.Së fundmi, ai ka qenë i ftuar i në një emision të njohur turk të TRT-së.Gjatë intervistës aktori ka deklaruar për herë të parë se ka origjinë shqiptare dhe e ndjen veten të tillë.Ndërkohë, Nurettin është pyetur edhe mbi vetullat karakteristike.Ai është përgjigjur se këtë tipar e ka trashëguar nga gjyshi për të cilin ka thënë se është shqiptar. (TemA)

Lexone

Jane Alexander “çorodit” fansat (Foto)

Dua që ulin lehtësisht të brendshmet me një trup “fibër” për Jane Alexander në një foto intriguese të Manuel Colombo.1 of 7Foto e aktores dhe modeles me origjinë britaniku-italiane, ka marrë me mijëra ‘like’ në rrjetet sociale nga fansat.18 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Ndalohet sulmi terrorist në Francë, arrestohen 2 vëllezër egjiptianë

Një sulm i ri terrorist u parandalua në Francë me arrestimin e dy vëllezërve egjiptianë.Ministri i Brendshëm, Gerard Collomb, njoftoi këtë mëngjes arrestimin e tyre në TV BFM. Të dy, tha ministri, ishin në zotërim të udhëzimeve për prodhimin e një helmi pluhur.“Janë dy të rinj me origjinë egjiptiane që po përgatiteshin për të kryer një sulm, me shpërthim ose ricin, këtë helm shumë të fortë”, tha ministri.“Ne ndjekim një numër njerëzish në rrjetet sociale – shpjegoi ministri – dhe ndodh që këto ishin në Telegram (një platformë e mesazheve të koduara, ed.) Ne mundëm t’i identifikonim ato, të zbulonim këtë projekt sulmi dhe t’i arrestonim”.18 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT: Kjo është serbja seksi që “tundon” shqiptarët e Kosovës

Stanija Dobrojevic është një nga modelet më seksi me origjinë serbe.Bukuroshja është kthyer shpejt në një yll në “Instagram” duke publikuar foto të “nxheta”.E lindur në Mitrovicën e Sremit, modelja serbo-amerikane thotë se ka mjaft ndjekës nga Kosova të cilët e ndjekin në rrjetet sociale.Ajo i hyri botës së modës në Amerikë, por shpejt e gjeti veten edhe si shefe të një kazinoje. (TemA)

Lexone