Home / Tag Archives: organizata

Tag Archives: organizata

Sot Dita Botërore pa Duhan, ish-ministri Beqaj poston medaljen e veçantë

“Dita Botërore pa Duhan” nuk ka kaluar në heshtje nga ish-ministri, Ilir Beqaj, i cili e ka sjellë në vëmendje përmes një postimi të veçantë.Duke postuar një certifikatë vlerësimi, të marrë nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, Beqaj shkruan “një herë e një kohë”…“Dita Botërore pa Duhan” është një ditë që i kushtohet luftës kundër duhanit dhe mbahet qe prej 1987 çdo 31 maj.Çdo herë ka një temë të veçantë, për shembull në 2007 iu kushtua mjediseve të brendshëm pa duhan.Duhani konsiderohet si shkaktari kryesor i sëmundjeve kardiovaskulare.

Lexone

VIDEO e tmerrshme: Horror në anijen e eksportit të deleve

Pamje të tmerrshme janë filmuar brenda një anijeje që eksportonte dele nga Australia Perëndimore për në Lindjen e Mesme.Videoja tregojn se si trupat e ngordhura të deleve janë duke u shpërbërë dhe ekuipazhi përpiqet t’i pastrojë nga dyshemeja e anijes, e cila është e mbuluar me jashtëqitjen e deleve.Mw pas ekuipazhi i ” Awassi Express ” i hedh mbetjet e grumbulluara të kafshëve në oqean.Këto pamje të tmerrshme janë filmuar nga një punëtor i anijes vitin e kaluar dhe i dërgoi ato tek organizata e mbrojtjes së kafshëve “Animals Australia” (TemA)

Lexone

Komuna e Tetovës ka shpenzuar miliona euro për kontrata në vepër

Auto Draft

Organizata joqeveritare Eco Guerila, sot ka publikuar raportin për Transparencë të munguar, ku në pah është vënë vetëm komuna e Tetovës dhe tre kryetarët e saj që nga viti 2008 e deri më sot. Informacionet janë marrë nga Ministria e Financave të Maqedonisë. Në publikimin e tyre thuhet “Në vijim, …

Lexone

Erdogani pritet të vizitojë Kosovën pas formimit të Qeverisë

Erdogani pritet të vizitojë Kosovën pas formimit të Qeverisë

Ambasada e Turqisë në Kosovë ka shënuar një vjetorin e tentim grusht shtetit në Turqi me 15 korrik të vitit 2016. Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kilic, organizatën FETO të Gylenit e ka quajtur organizatë terroriste dhe të rrezikshme, pasi ka të shtrirë aktivitetin e saj në me shumë se …

Lexone