Home / Tag Archives: opozitare

Tag Archives: opozitare

Malajzia zgjedh udhëheqësin më të vjetër në botë

Mahathir Mohamad ka bërë betimin si kryeministër i Malajzisë. Mohamad, 92 vjeç është bërë udhëheqësi më i vjetër në botë.Aleanca e tij opozitare arriti të mposhtë koalicionin Barsian Nasional, që kishte qenë në pushtet që prej se Majalzia fitoi pavarësinë nga Britania, rreth gjashtë dekada më parë.Më herët gjatë ditës, kryeministri Najib Razak, udhëheqës i Barsian Nasional ka pranuar humbjen duke thënë se “unë e pranoj verdiktin e popullit”.10 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Berisha: Bashkëpunimi PD-LSI, jetik për të rrëzuar Ramën

Berisha: Bashkëpunimi PD-LSI, jetik për të rrëzuar Ramën

Ish-lideri historik i PD, Sali Berisha tha në të Ora News me gazetaren Ilva Tare se bashkëpunimi mes PD dhe LSI në këto kushte është jetik për të rrëzuar kryeministrin Edi Rama. Berisha: Mendoj se bashkëpunimi i PD me LSI çdo forcë politike opozitare në këto kushte është jetike për ti …

Lexone