Home / Tag Archives: opinionin

Tag Archives: opinionin

FOTOT: E gënjeu se ishte e virgjër, boksierit “i ikën truri”, vret të dashurën dhe më pas veten

Një bosksier e MMA-së, 28 vjeç, vrau të dashurën e tij 27-vjeçare, dhe më pas ia copëtoi trupin dhe e futi në qese pasi ajo e kishte gënjyer se kishte qenë e virgjër.I riu ishte njohur me vajzën Yee-min Huang në një faqe interneti “Tinder” dhe ajo i kishte thënë se ishte e virgjër, por Gary Chu e masakroi atë pasi pretendoi se vajza i bëri padrejtësi duke e gënjyer atë.Kamerat e sigurisë të apartamentit kanë kapur momentet, kur Gary Chu hodhi pjesë pjesë trupin e 27-vjeçares të cilin e kishte futur në shtatë qese.Më pas “luftëtari” i MMA vrau vetën.Ngjarja e tmerrshme e cila tronditi opinionin publik ndodhi në Tajvan. (TemA)

Lexone

Gazetari ironizon Bashën: Dili zot “Babales”!

Albert Veliu apo “dëshmitari X”, i njohur ndryshe edhe me pseudonimin “Babale”, është arrestuar prej disa orësh nga autoritetet në Kosovë.Ky arrestim ma sjellë një sërë reagimesh në opinionin publik, ashtu si edhe ironi me kreun e PD-së Lulzim Basha.Me anë të një postimi në rrjetet sociale, gazetari Elvi Fundo, njëherësh editor i CNA.al (CityNews Albania), ka ironizuar Bashën, teksa ngre pyetjen, nëse do i dalë për zot njeri Babales apo jo.“Po mbushen disa ore qe “Babalen” e shkrete e kane arrestuar ne Kosove dhe askush nuk po ndihet ne PD.Do t’i dale njeri zot atij apo jo, se nuk bejne burrat keshtu?Kalova lumin te dh…kalin.Te pakten Salianji, i cili e ka treguar veten qe eshte macho…mund ta kishte bere nje ankese”, shkruan Fundo.

Lexone

Ekskluzive/ Publikohet përgjimi në “Zonë e lirë”, ja kush fshihet pas videos

Pak më parë, “Zonë e Lirë” lajmëroi se do të publikonte një super përgjim në live në emision, e cila do të trondiste opinionin publik.E mesa duket, personazhi i këtij përgjimi ka qenë i mjeri më i famshëm në Shqipëri, Ard Daullxhiu.Në këtë video që ka ardhur ekskluzive për “Zonë e lirë”, dallohet Ardi që është duke folur në kamer me një vajzë me emrin Klaudia dhe bëjnë një bisedë erotike, të cilët mund ta shikoni në videon mëposhtë.The post Ekskluzive/ Publikohet përgjimi në “Zonë e lirë”, ja kush fshihet pas videos appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ekskluzive/Super përgjimi që do të publikohet sonte në “Zonë e lirë”: Për kë personazh bëhet fjalë?

Në këtë valë përgjimesh që kanë pushtuar këto ditë, një super përgjim do të transmetohet sonte në emisionin “Zonë e Lirë”.Një video që pritet të mbërrijë në redaksinë e “Zonë e lirë”, do të transmetohet live në emision, e cila do të trondisi opinionin publik.Kush do të jetë personazhi misterioz që është bërë pjesë e përgjimit të rradhës? Këtë do mund ta zbuloni vetëm duke ndjekur “Zonë e Lirë” në ora 21:00, si edhe në zoneelire.al.The post Ekskluzive/Super përgjimi që do të publikohet sonte në “Zonë e lirë”: Për kë personazh bëhet fjalë? appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Kleriku pedofil që abuzoi me të miturin, Mitropolia e Fierit tregon të vërtetën mbi këtë akuzë

Ish – pjestari i Kishës Ortodokse në Fier, Foto Cici, ka denoncuar publikisht një klerik se ai ka abuzuar me një të mitur.Pas kësaj akuze, menjëherë ka ardhur reagimi nga Mitropolia e Shenjtë e Apollonisë dhe Fierit, e cila përmes një deklarate, i ka cilësuar akuzat e Cicit si shpifje. Sipas saj, dorëzimi në klerik është bërë sipas gjithë rregullave dhe kanoneve të Kishës Orthodhokse.“Nё Mitropolinё tonё nuk ka ardhur asnjё ankesё, qoftё nga kleri qoftë nga besimtarёt, qё tё ngrejё akuza ndaj kёtij Kleriku apo tё kundёrshtojё dorёzimin e tij nё shёrbesёn e priftёrisё”, thuhet në reagim.REAGIMI Z. Foti Cici Deri tani nuk iu jemi pёrgjigjur shpifjeve dhe akuzave tuaja ndaj Klerikut tё Mitropolisё sonё, por duke dashur qё tё qartёsojmё besimtarёt tanё edhe opinionin publik, po tregojmё tё vёrtetёn mbi dorёzimin e Klerikut nё fjalё. Dorёzimi i tij nё klerik ёshtё bёrё sipas gjithё rregullave dhe kanoneve tё Kishёs Orthodhokse. Sё pari, kemi dёshminё e Atit tё tij shpirtёror, i cili ..

Lexone

Rihapja e dosjes ‘Azem Hajdari’, Izet Haxhia në dorë të gjyqtarit të ’21 janarit’

Hidhet shorti dhe përcaktohet gjyqtari që do të shqyrtojë kërkesën e Izet Haxhisë për hapjen e dosjes për vrasjen e Azem Hajdarit, ku Haxhia u dënua me 25 vite burg.Shorti i gjykatës së Tiranës ka përcaktuar si gjyqtar të çështjes Besnik Hoxha. Gjyqtari Hoxha ka tashmë në dorë fatin e këtij procesi, pasi filimisht do të vendosë nëse do të rivendoset çështja në afat për t’i hapur dritën jeshile kërkesës për riçeljen e procesit.Besnik Hoxha shpalli të pafajshëm gardistët e 21 janaritGjyqtari nuk është i panjohur për opinionin publik. Gjyqtari Hoxha ka shqyrtuar dosje të bujshme në të kaluarën. Besnik Hoxha ka qenë kryesuesi i trupit gjykues në dosjen e 21 janarit, ku ish- komandanti i Gardës së Republikës Ndrea Prendi dhe Agim Llupo u shpallën të pafajshëm nga akuza e vrasjes së 4 demonstruesve në protestën e 21 janarit 2011 para kryeministrisë.I vendosën tritol në 2012-ënBesnik Hoxha, ka ushtruar profesionin e gjyqtarit prej 12 vitesh në rrethin e Shkodrës. Gjatë punës së tij..

Lexone

Sfida për Champions, Spalletti e Inzaghi ndajnë mendjen për formacionin

Të dielën në mbrëmje, në orën 20:45, sfida Lazio-Inter do të japë edhe verdiktin e fundit në lidhje me skuadrën që do të luajë në edicionin e ardhshëm të Champions leagues.Në ‘Olimpico’, bardhekaltrit luajnë për dy rezultate, ndërsa Inter i i Spallettit do të kërkojë me patjetër fitoren, për të arritur objektivin sezonal, pjesëmarrjen në Champions.E gjithë java ka qenë e ngarkuar veçanërisht në kampin e Lazios, ku çështja De Vrij ka ndarë opinionin, nëse duhet të luajë nesër apo jo, ndërsa edhe dëmtimet kanë bërë punë ne tyre.Nga ana tjetër, Luciano Spalletti udhëton me grup të plotë në Romë, teksa dilema e vetme është mbi formën e Gagliardinit dhe gatishmërinë për ta nisur sfidën nga fillimi.Gjithsesi duket se tashëm të dy trajnerët e kanë të qartë formacionin që do të hedhin nesër, për të përballuar me sukses sfidën e fundit dhe më të rëndësishmen e sezonit.Ja formacionet e mundshme të Lazio-Inter:

Lexone

Nënë e bijë shqiptare masakrojnë foshnjën e porsalindur dhe e hedhin në koshin e plehrave: E mbytëm se qante

Në verilindje të Athinës është shënuar një ngjarje e rëndë që ka tronditur gjithë opinionin publik.Mësohet se një 19-vjeçare shqiptare dhe nëna e saj, 54 vjeçare, kanë mbytur një foshnjë të porsalindur dhe e kanë hedhur në kazanin e plehrave.Agresoret janë arrestuar pas përfundimit të hetimeve të cilat konkludonin se në ditën e lindjes, adoleshentja nuk ka shkuar në spital por ka lindur në shtëpi me ndihmën e së ëmës.Vajza jetonte në zonën e quajtur Petropulis dhe kishte pasur marrëdhënie me një djalë ku ishte ndarë pa i treguar për shtatzëninë.Referuar dëshmive të tyre, autoritetet kanë dalë me përfundimin se vajza e ka mbytur foshnjën duke i myllur gojën që të mos qante pasi në gjendjen që ishin nuk mund të duronin.Pas krimit makabër e kanë hedhur në një qese të zezë në koshin e plehrave ku kufoma u zbulua rastësisht më 26 shkurt 2018.Ndërkohë, rezultatet e analizës së ADN-së vërtetuan se i kujt ishte fëmija.Fill pas kësaj, adoleshentja dhe nëna e saj u arrestuan. për k..

Lexone

“Llumi, kurvat, spiunët, hajdutët” në krye të shtetit. Reagimi i indijuar i vajzës së poetit të madh

Vajza e poetit të madh, Lasgush Poradeci, Marie Poradeci ka bere nje reagim te forte ndaj atyre qe sot cilesohen opinion berisit publike por pa bere specifikim me emra konkrete.E indinjuar nga integriteti i atyre që dalin nëpër ekrane dhe flasin në emër të të gjithëve por edhe të parave, vajza e lirikut nuk ngurron të thotë se çfarë nxorri sipas saj politika në 27 vite.“O qelbësirë grua, o qelbësirë burrë: kur të japësh një opinion për diçka duhet të shtosh përpara fjalët “për mendimin tim” dhe pastaj ta thuash opinionin për të cilin je paguar kodoshërisht. Politika ka 27 vjet që gërmovi e nxorri tërë llumin, kurvat, spiunët, hajdutët, dallaveraxhinjtë, sahanlëpirësit dhe i vuri të drejtojnë shtetin dhe dipllomacinë. Dhe kështu e bëri Shqipërine një llumnajë të ndyre. Mercenaret të qelbur që ju vrafte zoti. Është një vojtje e pafund për ata pak njerëz të ndershëm që jetojnë në këtë vend”, përmbyll me nota revolte deri në fund Marie Poradeci.

Lexone

Linda Morina: Nuk e flliq çiftelinë për ’ Vlladimir’ Putinin

Linda Morina e ftuar sot në Zonë e Lirë për promovimin e këngëve të saj më të fundit, njihet për këngët që ajo i kushton personazheve të njohur të politikës shqiptare, por jo vetëm.Duke përmendur edhe këngët për kryeministrin Edi Rama, kreun e opozitës Lulzim Basha, ajo nuk ka harrruar të japë edhe opinionin e saj për presidentin rus Vladimir Putin.E pyetur nga Çani se pse këngën e Putinit nuk e ka bërë me instrumente ajo tha:“Nuk e flliq çiftelinë për ’ Vlladimir’ Putinin, ai është i keq”.The post Linda Morina: Nuk e flliq çiftelinë për ’ Vlladimir’ Putinin appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone