Home / Tag Archives: numerimi

Tag Archives: numerimi

Derbi i Italisë, publikohen formacionet zyrtare

Tashmë ka filluar numërimi mbrapsht për startin e derbit të Italisë, mes Interit dhe Juventusit. Të dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare, teksa duket se nuk ka aspak surpriza.Kështu Spalletti ka vendosur Vecinon në krah të Brozoviçit në mesfushë dhe i ka besuar Candrevës në vend të Karamoh, të cilin e ka rikthyer në stol.Nga ana tjetër, Allegri ka aktivizuar nga fillimi Cuadradon, por tashmë si mbrojtës i djathtë, ndërsa ka ulur në stol Paulo Dybalën.Inter: Handanoviç; Miranda, Skriniar, Joao Cancelo, D’Ambrosio; Vecino, Brozoviç; Candreva, Rafinha, Perisiç; IcardiJuventus: Buffon; Cuadrado, Barzagli, Rugani, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Matuidi; Douglas Costa, Higuain, Mandzukic28 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Zhurma mbi vjedhjen e zgjedhjeve është qesharake

Humbësve iu duhet të ruajnë pozitat e komandës në partitë e tyre, e për rrjedhojë u duhet një alibi për humbjen. Dhe vjedhja e zgjedhjeve është e vetmja alibí. Në mos, është më e mira alibí. Ka pasur shitje-blerje votash në këto zgjedhje? Me siguri, po. Nuk u paraqit asnjë …

Lexone