Home / Tag Archives: normalisht

Tag Archives: normalisht

FOTOT: Përqafime, shtërngim duarsh dhe buzëqeshje, ja ç’nuk u pa sot në Kuvend

Teksa na ndajnë vetëm dy ditë nga protesta e paralajmëruar nga opozita, Kuvendi sërish nuk ka mundur të viojë normalisht punimet.Përtej përplasjeve brenda sallës, duket se deputetët kanë qenë të qeshur gjatë ditës ku kanë shkëmbyer çaste dashamirëse me njëri-tjetrin.Më poshtë do të mund të shihni disa prej momenteve nën objektivin e fotografit Agim Rama. (TemA)

Lexone

Infeksionet urinare – Kuriozitete dhe këshilla

Kuriozitete dhe këshilla insertet nga emisioni “Pasditja ime” e bardhë Përgatiti dhe lexoi tekstin: Klajd Gorica Montazhi: Endri INFEKSIONET URINARE Sistemi urinar është mënyra me të cilën trupi flak tej toksinat e padëshiruara apo (mbeturinat). Në thelb, qëllimi kryesor i sistemit urinar është ruajtja e “homeostasit” e trupit të ruajë …

Lexone

Ora News – Pilulat e abortit në farmaci pa rekomandim nga mjeku

Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Mjekët gjinekologë shprehin shqetësimin se një numër i konsiderueshm i grave shtatëzëna e ndërpresin atë përmes medikamenteve jashtë peridhave të planfikuara për abort. Për shkak të këtyre vendimarrjeve personale dhe pakujdesisë, gratë rrezikojnë jetën ndërsa mjekët shtojnë se nuk janë të pakta rastet kur …

Lexone