Home / Tag Archives: njoftuar

Tag Archives: njoftuar

Topi i Artë, ky është lajmi i fundit nga ‘France Football’

Topi i Artë, ky është lajmi i fundit nga ‘France Football’

Të hënën që po vije (nesër), më 9 tetor, do të zbulohen emrat e 30 futbollistëve pretendent për Topin e Artë. Gazeta franceze që e dhuron këtë çmim prestigjioz në futboll, ‘France Football’, ka njoftuar se më 9 tetor do të zbulojë emrat e 30 futbollistëve që janë në garë …

Lexone

“Monstra”, PSP nuk ka të dhëna të reja

Nesër vazhdon gjykimi i  rastit Monstra në shkallën e fundit gjyqësore por pa shpresa se mund të ketë ndonjë pikë kthese. Prokurorja e rastit Liljana Spasovska në seancën  e parafundit la shumë për të dëshiruar pasi kërkoi nga PSP të dorëzojë provat që i ka lidhur me këtë rast. Por …

Lexone

Ngjarje e rrallë në Prishtinë, gruaja e bën për spital burrin

Ngjarje e rrallë në Prishtinë, gruaja e bën për spital burrin

Policia e Kosovës ka njoftuar se nëPrishtinë më 03.09.2017, rreth orës 18:05 është arrestuar e dyshuara femër, pasi që e njëjta e ka sulmuar fizikisht dhe ka ushtruar dhunë ndaj viktimës mashkull (bashkëshortit të saj). “Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor”, thuhet në raportin …

Lexone

Zhbllokohet Kuvendi, Kadri Veseli sërish kryeparlamentar, merr 62 vota

Zhbllokohet Kuvendi, Kadri Veseli sërish kryeparlamentar, merr 62 vota

Me 62 deputetë për dhe 52 deputetë kundër, Kadri Veseli është zgjidhur kryetar i Kuvendit të Kosovës. Kryesuesi Adem Mikullovci ka hapur punimet e seancës konstituive. Ai ka bërë të ditur se në sallë gjenden 102 deputetë, derisa ka ripërsëritur se koalicion PANA kishte kërkuar që seanca të fillonte nga …

Lexone

Ja si u kap grupi i serbëve dhe rusëve në Kosovë

Ja si u kap grupi i serbëve dhe rusëve në Kosovë

Policia e Kosovës ka thënë se kishte pasur informacione paraprake për hyrjen ilegale të gjashtë rusëve dhe pesë serbëve në Kosovë, të martën. Përmes një njoftimi për media, Policia ka treguar se si i zuri në pritë 11 personat që dyshohen se e kaluan ilegalisht kufirin Serbi-Kosovë, sot rreth orës …

Lexone