Home / Tag Archives: njeritjetrit

Tag Archives: njeritjetrit

Princ Harry dhe Meghan Markle i thonë ‘po’ njëri-tjetrit (Foto)

Princ Harry dhe Meghan Markel i thanw “po” njwri-tjetrit. Meghan u shfaq e mrekullueshme me fustanin e bardhë.Princi është emocionuar kur ka parë nusen e tij të veshur me fustanin e bardhë. “Dukesh e mrekullueshme”, i tha Harry bashkëshortes së tij.Nusja u shoqërua në altar nga vjehrri i saj Princ Charles.1200 persona janë ftuar në oborrin e Kështjellës Windsor, ndërsa miliona të tjerë po e ndjekin përmes televizionit.1 of 619 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT: Dëshmorët ribashkojnë krerët e shtetit dhe Donald Lu, ja detajet që s’u panë në kamera

Dita e dëshmorëve ka bërë bashkë krerët e shtetit shqiptar.Kryeministri Edi Rama, presidenti Ilir Meta dhe kryeparlamentari Gramoz Ruçi, janë shfaqur krah njëri-tjetrit për të kryer homazhe.Rama dhe Meta janë shfaqur të buzëqeshur duke shkëmbyer edhe batuta.Ndërkohë, në homazhe nuk kane munguar as veteranët e luftës dhe familjare te te reneve. (TemA)

Lexone

Çifti detyrohet t’i thotë lamtumirë njëri-tjetrit, pasi migracioni e kthen gruan në shtëpi (Video)

Ky është momenti i prekshëm kur një çift detyrohen t’i thonë njëri tjetrit “lamtumirë” në aeroport.Për shumë kë, aeroporti i Birminghamit shënon një fillim të pushimeve për t’u larguar nga realiteti apo të pushimeve për të marrë diell.Por dje, ky aeroport ishte një sfond i lamtumirës së dashurisë së Richard Broën dhe Christy Manganti, pasi atë migracioni e ktheu në Filipine.Pamjet e marra para aeroportit, shfaqin çiftin duke qëndrua para njëri tjetrit dhe duke u shikuar në sy përderisa përshëndesin njëri tjetrin, para se të ndaheshin.Broën, 54 vjeç, tha: “Isha kaq i tronditur kur e pash atë tek detyrohej të largohej. Ne ishim plot shpresë se do të mund të jetonim së bashku dhe të martoheshim. Por tani gjithçka ka ndryshuar, dhe kushton shumë para.

Lexone

“Cili është problemi i Real Madridit?”

Ramos e pranon, nuk po e gjejnë problemin për rezultatet negative në sezonin 2017/18. 21 ndeshje, gjashtë barazime – katër humbje, Real Madridi ka vazhduar me formën e luhatshme këtë sezon në La Liga. I pyetur pas barazimit me Lavantes se cili është problemi i Real Madridit, Sergio Ramos u …

Lexone