Home / Tag Archives: njerezit (page 30)

Tag Archives: njerezit

Luana Vjollca rrëfen për herë të parë humbjen e babait

Prezantuesja e njohur Luana Vjollca ka dhënë sot një intervistë për revistën e huaj “ONN” ku për herë të parë ka folur gjatë e gjerë për karrierën, për jetën private dhe ndarjen nga jeta të babait të saj.Revista ndërkombëtare e përshkruan atë si një femër me shumë talente: këngëtare, moderatore dhe producente.Në rrëfimin e saj jo të zakonshëm Luana ka folur edhe pak për jetën private.E pyetur sesi nisi karriera e saj dhe si u bë kaq e famshme sa është sot, Luana është shprehur se i është dashur që të punojë që e vogël.“Unë e humba babain kur isha 11 muajshe dhe mamaja na rriti e vetme mua dhe 3 motrat. Fillova punë kur isha 14 vjeç si imazh i një kompanie mode. Isha shumë krenare që mund të siguroja diçka për familjen që në moshë të vogël. Në Shqipëri ja kam dalë të jem femra me më influencë në rrjete sociale, sidomos në Instagram ku profili im arrin 16 milion shikime në javë. Po punoj 2 këngë të reja, të dyja janë bashkëpunime dhe pres që të bëhen hit vere. Për momentin jam e ..

Lexone

I keni parë këto foto? Diçka nuk është në rregull me to, do të tmerroheni!

Me miliona fotografi shkrepen në ditë nga njerëzit përreth botës. Disa prej tyre janë të lezetshme, disa tregojnë një moment të bukur në jetën e një personi dhe disa të tjera shkrepen për të mbajtur kujtim një moment apo kur ke dalë me shoqërinë dhe do të ruash një moment special.Në fotot e mëposhtme, do të dalloni se një person në secilën prej tyre nuk ka qenë i ftuar për të qenë pjesë e fotos dhe reagimi apo edhe mënyra se si ai ka dalë, është aq e frikshme ndonjëherë, sa do të trembeni pak.Për më shumë, shikoni galerinë e mëposhtme:The post I keni parë këto foto? Diçka nuk është në rregull me to, do të tmerroheni! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ronela tha se e kishte vëlla, Young Zerka tregon të vërtetën mbi marrëdhënien e tyre

Prej një kohe të gjatë, po përflitet në media se midis dy këngëtarëve të njohur, Ronela Hajatit dhe Young Zerkës, ka diçka më shumë se shoqëri.Pavarësisht se postimet dhe dedikimet që ata kanë bërë për njëri-tjetrin kanë lënë vend për të dyshuar se janë një çift, ata asnjëherë nuk i kanë pranuar publikisht këto thashetheme.Përpara disa ditësh, Ronela Hajati ishte e ftuar në emisionin “Një kat më lart” dhe kur u pyet nga moderatori se cili ishte raporti i saj me Young Zerkën, ajo tha “E kam si vëlla”.Së fundmi, Zerka ka qenë i ftuar në emisionin “Fun Day”, ku ka folur edhe më tej mbi marrëdhënien e tij me Ronelën. Moderatorja i ka treguar atij një foto që Ronela ka bërë në Santorini, ku në syzet e saj dallohej një djalë i veshur njësoj si Zerka.Këngëtari e mohoi se ishte reflektimi i tij në syzet e saj, duke theksuar se Ronela kishte qenë me shoqërinë e vetë në Santorini. Por, moderatorja ka insistuar dhe i ka thënë se s’ka pse ta mohojnë që janë të lidhur.“E di si është puna ..

Lexone

Përgjimi i PD-së me Babalen, flet Sabit Brokaj: Vlora tallet dhe qesh me rastin

I ashtuquajturi audioskandal i përgjimit me vëllain e ministrit të Brendshëm në fokusin e analizës së Dr. Sabit Brokajt, ish-ministër i Mbrojtjes.Pse Dr. Brokaj e quan këtë përgjim një sajesë false të opozitës dhe cili është qëllimi i vërtetë që fshihet pas tij.Cili është Babalja në Vlorë dhe pse vlonjatet qeshin me këtë personazh.Arsyetimi i Dr. Brokajt që e quan opozitën “idiote” që jo vetëm nuk ka ditur asnjëherë të bëjë punë të mira për Shqipërinë, por edhe intrigat i bën shumë keq dhe që nuk i beson askush. Për më tepër në Vlorë…– Doktor, kemi më shumë se një javë që opinion publik po ndjek një audiopërgjim që implikon vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Opozita ka vendosur të bëjë një protestë në Tiranë për shkarkimin e ministrit të Brendshëm. A është ky një pretekst për të bërë protesta dhe sa e besueshme është opozita në një ndërmarrje të tillë?– Po e ndjek me vëmendje gjithë këtë që po ndodh dhe më vjen vetëm keq për një opozitë të tillë. Pse e them këtë..

Lexone

Kamza, Ahmataj: Çfarë nuk po na dëgjojnë veshët, hajdutit po i thuhet “je njësh”

Një ditë para ndeshjes me Partizanin, trajneri i Kamzës, Julian Ahmataj, e ka thënë qartë mendimin e tij në lidhje me garën e mbijetesës në Superiore.Ai shpreson që t’ia dalë të marrë pikët e nevojshme për ta mbajtur skuadrën e tij në Superiore, pasi e e di shumë mirë se Vllaznia do të fitojë në Korçë.Për “Supersport”, trajneri Ahmataj ka theksuar se në Shqipëri po i jepen vlera hajdutit dhe jo të ndershmit:“Në ndeshjen më të rëndësishme na ka munguar Sebino dhe kemi çeduar në lojë. Me Partizanin ai do të jetë, ndërkohë që shpresojmë të rikuperojmë lojtarët e dëmtuar. Shpresojmë t’i kemi të gatshëm në ndeshjen e nesërme.Mbijetesa? Po në këto momente çfarë nuk po na dëgjojnë veshët. Në ditët e sotme hajdutit po i thuhet se është njësh, kurse njerëzit që punojnë nuk vlerësohen”, – ka theksuar trajneri i Kamzës, Julian Ahmataj, duke lënë të kuptohet se gara e qëndrimit nuk është aspak e pastër dhe e korrekte.Kanë mbetur 90 minutat e fundit nga ky kampionat dhe Kamza duhet të fit..

Lexone

Vajza e saj po bëhet milionere, por nuk do ta besoni çfarë pune bën mamaja e Bebe Rexhës

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, po kryeson playlist-at muzikore botërore me këngët e saj, të cilat po kthehen në hite të padiskutueshme në të gjithë botën.Vanity Fair Oscar Party Dress by: nedrettacirogluA post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on Mar 5, 2018 at 1:06pm PSTNdërkohë që ajo bëhet gati për koncerte të panumërta me shifra marramendëse parash, mamaja e saj vazhdon që të bëjë një punë të thjeshtë si të gjithë, pa u interesuar se vajza e saj është tashmë një yll botëror.Vet Bebe Rexha ka bërë të ditur punën modeste të mamasë së saj nëpërmjet disa postimesh në Instastory, ku edhe ka rrëfyer se pavarësisht përpjekjeve nga ana e saj, e ëma nuk e braktis punën që të shkojë të jetojë me të në Los Angeles.“Për të gjithë njerëzit e mi në New York, nesër më 22 maj, në Saks Fifth Avenue do të hapet një departament i madh kozmetik”, ka shkruar ajo në Instastory.“Arsyeja përse po ua them këtë është pasi mamaja ime punon tek kasa e dyqanit kozmetik ‘Bobby Brown’..

Lexone

ANALIZA: Po sikur regjimi i Venezuelës të vazhdojë së ekzistuari?

Venezuela po përjeton një katastrofë pa precedent në historinë e Amerikës Latine. Megjithëse nuk është në luftë dhe kontrollon një nga rezervat më të mëdha të naftës në botë, shumica dërrmuese e më shumë se 30 milionë njerëzve thonë se nuk janë në gjendje të marrin ushqim të mjaftueshëm.Shumica gjithashtu nuk kanë qasje të besueshme në ujë dhe energji elektrike. Furnizimet e barnave bazë u zhdukën shumë kohë më parë. Inflacioni ka arritur 14,000 për qind – po, po lexoni drejtë – dhe Caracas dhe qytete të tjera janë kthyer në zona të tmerrshme të paligjshmërisë, me disa nga normat më të larta të vrasjeve në Tokë.Njerëzit po ikin nga vendi në masën 5,000 në ditë, duke prodhuar rrjedhën më të madhe të refugjatëve në historinë e Hemisferës Perëndimore.Autori i kësaj fatkeqësie, regjimi i themeluar nga Hugo Chavez dhe i udhëhequr nga Nicolás Maduro, po refuzon ashpër të pranojë ndihmën humanitare. Për vite ajo ka hedhur poshtë masat më themelore për të stabilizuar ekonominë.Në vitin..

Lexone

“Unë jam vajza që fle me të dashurin tënd …”

Nuk jam e përdalë edhe pse ju do të donit t’më quanit të tillë. Në të vërtetë jam një njeri mjaft i mirë. Kam familje dhe miq që më duan, nuk i përshatem fare stereotipit të “asaj tjetrës”. E keni parasysh, ato me një super Instagram, flokë gjithmonë të krehura, veshje firme dhe të kolme aty ku duhet. Pikërisht, më besoni, nuk jam aspak e tillë.Nuk jam e veçantë. Nuk jam më e bukur se ty, më e qeshur, më me humor, apo më e mirë në shtrat. Nuk bëj one night stand-e dhe nuk dal natën me qëllimin specifik për të sjellë dikë në shtëpi. Nuk jam as gjuetare pasurish. Jam shumë shumë e thjeshtë dhe tejet reale.E megjithatë të pesta lidhjet e mia, kanë qenë me meshkuj të lidhur.Kam shoqe që nuk do të ishin kurrë ky person. Momentin që dëgjojnë se ai ka një të dashur, kaq ishte, avullojnë dhe e vendosin direkt në listën “jashtë qarkullimit”. Nuk e di pse unë jam ndryshe dhe tërhiqem vetëm nga ata që janë të “zënë”.Një mik i ngushtë i imi mashkull, mendon se kjo është për shkak se unë ka..

Lexone

Juristi i Hipotekës, 300 mijë lekë ryshfet për pronën në Fier

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një nëpunës të Hipotekës së Fierit, i cili i merr ryshfet një qytetari 300 mijë lekë për t’i dhënë atë që i takon! Qytetari Ariz Çervanaku, nga zona e Frakullës në Fier, u ankua se juristi i ZVRPP Fier, Ervis Bregasi, e ka sorollatur për muaj me radhë për t’i nxjerrë certifikatat e pronësisë së tokave. Në fund, juristi i kërkoi 300 mijë lekë, ndërsa kamera e “Fiks Fare” faktoi momentin kur nëpunësi i shtetit merr edhe ryshfetin.“Unë jam 60 vjeç dhe i jam drejtuar emisionit ‘Fiks Fare’ se kam 3 vjet që sorollatem nëpër zyrat për të aplikuar për tokat dhe s’po m’i bëjnë certifikatat. Topografi më kërkoi 300 mijë lekë. Ja dhashë dhe po më sjell vërdallë. Vete te hipoteka dhe ai juristi kërkon 300 mijë lekë. Unë kam 4 dylymë e gjysmë dhe e kam përfituar me ligjin 7501” thotë qytetari.Më tej shton se “i dhashë lekë Bedri Trokës, 300 mijë. Bedriu është topografi i njësisë vendore Frakull e Madhe dhe po më bie vërdallë. Në Hipotekë ky juristi Ervis Breg..

Lexone

Rama: Unë jam eksperiment i gjallë se s’duhet të isha më në faqe të dheut, pas akuzave. Njerëzit do shohin gjëra që janë shumë tronditëse

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarja Mirela Milori, nëse video-përgjimi për ministrin Xhafaj, është nga klane brenda PS-së.Ai tha se në fund të kësaj historie, njerëzit do shohin gjëra tronditëse.“S’e mendoj, se unë e kam pak a shumë të qartë si është zhvilluar, dhe nëse Prokuroria do i shkojë deri në fund, njerëzit do shohin gjëra që janë shumë tronditëse.Këtu janë përfshirë struktura.Këtu është një gjë matematikisht e sigurtë.Mjafton që Prokuroria t’i drejtohet kujtdo agjencie e të marrë të vërtetën, unë e përsëris, askush mos më besojë, të presim rezultatin që të vijë nga një agjenci e specializuar ndërkombëtare cilado qoftë ajo”, tha Rama.Ramës iu bë e njëjta pyetje nga Mirela Milori, si ajo e gazetares së re Ambrioza Meta, dhe u përgjigj si më poshtë:“Më vjen shumë keq që u bë ngjarje, më vjen të qesh e të qaj me ata që e trajtuan si një moment heroizmi gazetaresk.Ishte shfaqje brutale e mungesës së etikës.Një familje, një parti politike, një qeveri, ..

Lexone