Home / Tag Archives: njekohesisht

Tag Archives: njekohesisht

Dajti si atraksion turistik, vendoset sistem ndriçimi në zonën e Linzës

Krahas rregullimit të qendrave urbane, Bashkia e Tiranës po punon edhe për përmirësimin e infrastrukturës në zonat rurale. Urbanizimi po prek çdo zonë të kryeqytetit e cila me ndarjen e re administrative-territoriale është bërë pjesë tashmë e Bashkisë së madhe.Ndërmarrja e Punëtorëve Nr. 2 e kryeqytetit ka filluar këtë javë me vendosjen e shtyllave në zonën e Linzës, një aks rrugor tepër i rëndësishëm jo vetëm për rritjen e turizmit në zonën e Dajtit, por njëkohësisht edhe për mijërave familje që jetojnë në këtë zonë.1 of 3Dikur të harruara, tashmë këto zona po pajisen me të gjithë infrastrukturën e nevojshme të ngjashme me ato në qytet, duke sjellë një transformim dhe një impakt pozitiv edhe në përmirësimin e ekonomisë lokale për shitjen e produkteve bujqësore e blegtorale të zonës.13 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Super ‘e nxehtë’! Gruaja e futbollistit të njohur përvëlon Afrikën

Edhe pse pa Botërorin, kjo do të jetë një verë e nxehtë me Wanda Naran, bashkëshorten e njëkohësisht agjenten e kapitenit të Interit, Mauro Icardi.Bjondja argjentinase ka shpërthyer sërish me fotot e saj në rrjetet sociale, gjatë një safari që ka bërë këto ditë në Afrikë, së bashku me Icardin. Në një prej fotove duket se sulmuesi i Interit ka qenë protagonist, teksa e ka shkrepur një foto shumë të nxehtë të Wandas.Wanda ka qenë duke bërë dush, ndërsa nga krahu tjetër i xhamit majmumët admironin format e trupit perfekt të modeles argjentinase.The post Super ‘e nxehtë’! Gruaja e futbollistit të njohur përvëlon Afrikën appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT/ Habit futbollisti i njohur: Do martohet me dy të dashurat e tij njëkohësisht

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Milanit Ronaldinjo, do të martohet me dy femra njëkohësisht.Sipas mediave braziliane, aktualisht ai po bashkëjeton me dy të fejuarat e tij, Priscilla Coelho dhe Beatriz Souza.She shumë shpejt do të martohet me të dyja.Ronaldinjo u lidh me Beatriz në vitin 2016, por vazhdoi lidhjen e mëparshme me Priscilla.Të dyja partneret e tij marrin nga 1500 euro çdo muaj nga Dinho për t’i shpenzuar si të duan.Ai iu blen partnereve të tij të njëjtat dhurata, në mënyrë që marrëdhënia treshe të funksionojë.Megjithatë motra e tij nuk është dakord dhe nuk do të marrë pjesë në martesën treshe të Ronaldinjos.(TemA)

Lexone

1 miliardë dollarë borxhe nga biznesi, 35 % nga kompanitë e naftës dhe kumarit

Borxhi që biznese kanë ndaj tatimeve vlerësohet në rreth 1 miliardë dollarë. Shifra është bërë publike nga vetë administrata tatimore, e cila saktëson se një pjesë e këtyre detyrimeve nuk mund të quhen përfundimtare pasi janë në procese gjyqësore.“Deri në prill të vitit 2018, borxhi ka arritur në 104 miliardë lekë pasi dihet që ekonomia prodhon shtesa borxhi në mënyrë natyrale”, thotë Flora Lamçe, përgjegjëse e sektorit të borxhit.Borxhi tatimor arriti kulmin në fillim të vitit të kaluar kur kërcëu në shifrën 1.4 miliardë dollarë. Por përmes një ligji të posaëëm, qeveria fali rreth 500 milionë dollarë detyrime të bizneseve.“Gjatë vitit të kaluar borxhi u ul me 35 për qind falë punës së mirë të administratës, por edhe ligjit të fshirjes”, vijon Lamçe.Nga ligji i faljes përfituan reth 195 mijë biznese. Por edhe pse aministia tashmë ka përfunduar, bizneseve debitore sërish u ofrohet mundësia për të paguar me këste.“Nëse pranohet kërkesa e tatimpaguesit, tatimpaguesi lidh marrëve..

Lexone

Ndryshojeni jetën njëmend: Këshillat e Einsteinit për sukses dhe lumturi

Ndryshojeni jetën njëmend: Këshillat e Einsteinit për sukses dhe lumturi

Albert Einstein për një kohë të gjatë është konsideruar gjeni – ai kishte qenë fizikan teorik, filozof, shkrimtar, dhe njëri nga shkencëtarët më me ndikim në botë. Einstein ka kontribuar tej mase për botën e shkencës, sepse e ka shpikur teorinë e relativitetit, shmangien e dritës nga graviteti, teorinë kuantitive …

Lexone

Tirana, një ndër kryeqytet më të sigurtë në Europë

Numbeo – një website që njëkohësisht është një nga bazat e të dhënave më të mëdha në botë në lidhje me nivelin e jetesës, një indeks ku përfshihet krimi, çmimet e pronës, trafiku, shëndeti, ndotja etj, publikon renditjen e përvitshme të 327 qyteteve në botë. Në prodhimin e indeksit të …

Lexone

14 vjeçari humb jetën, ishte duke mjelë lopën

14 vjeçari humb jetën, ishte duke mjelë lopën

Një ngjarje e rëndë e njëkohësisht bizarre i ka ndodhur një adoleshenti në Tiranë, por pasojat kanë qenë fatale. Shtetasi me inicialet A.S, 14 vjeç ishte duke mjelë një lopë në fshatin Arbanë, në momentin kur ka rënë në kontakt me rrymën elektrike. Si pasojë i mituri ka humbur jetën. …

Lexone