Home / Tag Archives: ngjashme

Tag Archives: ngjashme

Tiranë, grabitet me pistoletë lodër një pikë bastesh

Foto ilustruese Mëngjesin e sotëm në kryeqytet është grabitur një pikë bastesh. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 8:00, ku një person i maskuar ka grabitur “loton” në rrugën “Irfan Tomini”.Mësohet se grabitësi ka marrë një sasi prej 50 mijë lekësh nën kërcënimin e një arme lodër.“Më datë 21.05.2018, rreth orës 08:10 në rrugën “Irfan Tomini”, në një pikë bastesh, një person i maskuar ( ende i paidentifikuar) ka marrë një sasi prej 50 mijë lekësh nën kërcënimin e një arme të ngjashme me pistoletë (të dyshuar lodër)”, njofton policia.Policia po punon për identifikimin e autorit dhe kapjen e tij.21 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Legjenda zikaltër del kundër rrymës: “Juventusi nuk vodhi asgjë”

Prej ditësh në Itali flitet për Inter-Juve dhe vendimet e arbitrit që kanë shkaktuar shumë polemika, mbi të gjitha për faktin se për ndërhyrje të ngjashme nuk u zbatua i njëjti kriter.Gjithsesi, jo të gjithë interistët akuzojnë arbitrin. Një legjendë zikaltër, Sandro Macola, tregohet i matur dhe e merr me shumë qetësi atë humbje, duke u ndalur më shumë të gabimet e Interit dhe trajnerit të vet: “Humbja e Interit nuk erdhi si pasojë e arbitrimit. E nisëm mbarë, por nuk fund nuk mund të bëhej asgjë dhe nuk ishte faji i arbitrit. Juventusi fitoi pa vjedhur asgjë, kartoni i kuq për Vesinon ishte i drejtë”.“Nuk e kuptoj ndërrimin e Ikardit, për mua është një lojtar që nuk e hiqja kurrë. Të isha unë, do i jepja ndonjë grusht Ikardit që të kthehej në fushë dhe do hiqja Perishiçin”, thotë Macola për RadioRai1.Edhe një kuriozitet: “Kur Kristiano Ronaldo ishte 17 vjeç, e pashë të luante te Sportingu dhe i thashë Masimo Moratit që duhej blerë. Ai më dha OK, por duhej paguar dhe duhej pritur..

Lexone

Sikur të ishte binjake me Arianën, ja si dukej Nera e re

  Të rralla janë rastet kur ngjashmëritë pa lidhje gjaku janë të mëdha. E kjo ka ndodhur në rastin re e vjehrrë të Arianës me Nerën të cilat duken shumë të ngjashme, përcjell ORAinfo. Nera ka publikuar një foto kur ka qenë e re dhe ajo që vërehet është se …

Lexone

iPhone X i ri do të kushtojë më pak

Modeli i ri i iPhone X me ekranin prej 6.1 inç pritet të kushtojë më pak se modeli aktual. IPhone X i Apple kushton 1.000 dollarë dhe kompania pritet të debutojë edhe me tre iPhone të rinj në fund vitit. Dy prej këtyre iPhone-ëve të rinj të serisë X do …

Lexone