Home / Tag Archives: ngjarjet

Tag Archives: ngjarjet

FOTOT: Frangaj letër publike Fevziut: “Të përgjërohem mos ik, u ndamë kot për një telenovelë turke”

Ngjarjet më dinamike të jetës publike në vend, gjejnë hapësira edhe në faqet e njohura të humorit që pasqyrojnë anën komike të tyre.Edhe këtë javë, ato kanë ironizuar disa prej zhvillimeve kryesore.Më poshtë do të shihni memet pikante të ditëve të fundit, ku jeta publike vjen nën një objektivë humoristike.Hidhini një sy, koha për të qeshur.

Lexone

FOTOT: “Frangaj letër publike Fevziut: Të përgjërohem mos ik, u ndamë kot për një telenovelë turke”

Ngjarjet më dinamike të jetës publike në vend, gjejnë hapësira edhe në faqet e njohura të humorit që pasqyrojnë anën komike të tyre.Edhe këtë javë, ato kanë ironizuar disa prej zhvillimeve kryesore.Më poshtë do të shihni memet pikante të ditëve të fundit, ku jeta publike vjen nën një objektivë humoristike.Hidhini një sy, koha për të qeshur.

Lexone

FOTO: “S’la gjë pa thënë për të”, Ylli Manjani “dorzohet” para ambasadorit Lu

Ambasadori amerikan Donald Lu i cili është mbështetësi më i madh i Reformës në Drejtësi, është takuar me ish-ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjanin, kritiku i ashpër i kësaj reforme.Qëndrimet e këtij të fundit kanë qenë mjaft të ashpra ndaj trupit diplomatik në Tiranë duke shpërthyer herë pas here në akuza. Siç duket kjo ka nxitur ambasadorin që të ulet për t’i sqaruar ngjarjet e fundit dhe zhvillimet rreth reformës. (TemA)

Lexone

FOTOT E DITËS: Rreth botës për 24 orë, nga takimi Trump-Merkel, tek peshqit e “çmendur” në Kinë

The Guardian ka grumbulluar fotografitë më domethënëse që janë shkrepur gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë botën.Redaktorja Natasha Rees-Bloor ka përzgjedhur ngjarjet kryesore që nga takimi Donald Trump-Angela Merkel, tek bisedimet historike në Korenë e Jugut dhe peshqit e “çmendur” në Kinë.Hidhini një sy, falë medias planeti bëhet edhe më i vogël. (TemA)

Lexone

Përse nuk kujtojmë asgjë nga koha kur kemi qenë bebe

Përse nuk kujtojmë asgjë nga koha kur kemi qenë bebe

Pothuajse askush nuk ka kujtime nga fëmijëria shumë e hershme, por kjo nuk ndodh sepse ne nuk jemi në gjendje të mbajmë në trurin tonë edhe kujtime të tilla. Në të vërtetë kjo ndodh sepse në atë moshë truri ynë ende nuk i kishte të maturuara të gjitha funksionet e …

Lexone

TRE DITE NGA NJE JETE FILMA SHQIP

.Tre ditë nga një jetë” është film shqiptar i prodhuar në vitin 1986 me regji nga Lisenko Malaj, skenarist Teodor Laço, producent Kinostudio “Shqipëria e Re” dhe me muzikë të kompozuar nga Hajg Zaharjan. Përmbajtja e filmit:Dy regjisorë të rinj Iliri dhe Sandri po punojnë për një film të ri …

Lexone