Home / Tag Archives: nenshkruar

Tag Archives: nenshkruar

Edis Maliqi, përforcimi i radhës te Kukësi

Kukësi vijon të përforcohet në prag të Kupave të Europës.Klubi verilindore ka nënshkruar kontratë me Edis Maliqin, mbrojtësin 23 vjeçar që vjen nga kampionati maqedonas.Edis Maliqi ka luajtur në 3 sezonet e fundit me Shkupin.Mbrojtësi shqiptar vjen si përforcim për mbrojtjen e ekipit te Kukesi.Maliqi eshte lojtari i trete qe ka nenshktuar per Kukesin pas Faton Malokut dhe Arlind Kalase.

Lexone

Skandali/ Detyronte studentët të blinin librin e tij, shkarkohet nga puna pedagogu i Shkencave Sociale (Foto)

Disa studentë të vitit të parë në Fakultetin e Shkencave Sociale në Tiranë, kanë nënshkruar një peticion, ku kërkonin largimin e pedagogut Zenel Shalari.Sipas studentëve, ky pedagog u kërkonte atyre që të blinin librin e tij në shkëmbim të notave kaluese.Lëvizja për Universitetin është marrë me krijimin e këtij peticioni, i cili mori me dhjetëra nënshkrime, duke çuar kështu në shkarkimin e pedagogut Zenel Shalari, i cili ishte pedagog i jashtëm në këtë fakultet.Ndërkaq, studentët i kanë kërkuar Fakultetit Ekonomik zëvendësimin e pedagogut të lëndëve “Teori Ekonomike” dhe “Hyrje në Ekonomi”, për këtë pjesë të ngelur të semestrit të dytë.The post Skandali/ Detyronte studentët të blinin librin e tij, shkarkohet nga puna pedagogu i Shkencave Sociale (Foto) appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Këto janë fjalët e para të Rashicës si futbollist i Bremenit

Milot Rashica ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me Werder Bremen. Ai u largua nga Vitesse pasi qëndroi dy sezone, transmeton IndeksOnline. Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës sot është prezantuar me fanellë numër “11”, dhe ka filluar seancën stërvitore. “Jam shumë i lumtur që jam këtu në një klub kaq të …

Lexone