Home / Tag Archives: nendetese

Tag Archives: nendetese

FOTOT nga superjahti: Do të ketë në bord dy anije shpëtimi, një helikopter dhe një mini nëndetëse

Ky superjaht luksoz i kompletuar me një skelet çeliku, dy anije shpëtimi, një helikopter madje edhe një mini nëndetëse, do t’u lejojë miliarderëve të eksplorojnë rajone polare.Anija e gjatë 70 metra do të këtë një motor hibrid me shtytje elektrike dhe naftë e aftë për të operuar në disa nga ujërat më të ftohta të planetit.Në brendësi të tij Jahti do të përfshijë pajisje luksoze, Jacuzzi në kuvertë e sipërme, shtatë dhoma për miqtë dhe një suitë gjigante.Dizajni i këtij mjeti lundrues është rezultat i një partneriteti global që përfshin disa firma në Nju Jork dhe në Evropë. (TemA)

Lexone