Home / Tag Archives: ndryshme

Tag Archives: ndryshme

Dita Ndërkombëtare e Grave dhe Vajzave në Shkencë, Meta: Nuk duhet të pranojnë të jenë faktor sekondar në shoqëri

Dita Ndërkombëtare e Grave dhe Vajzave në Shkencë, Meta: Nuk duhet të pranojnë të jenë faktor sekondar në shoqëri

Presidenti Ilir Meta në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Grave dhe Vajzave në Shkencë ka marrë pjesë në një aktivitet ku ishin të pranishëm edhe përfaqësuesi i UNWomen në Shqipëri Giuseppe Belsito, pedagoge, shkencëtare, nxënëse të shkëlqyera të shkollave të mesme. Me këtë rast Presidenti Meta i dhuroi Bibliotekës duke …

Lexone

10 gjëra që nuk e keni ditur se mund t’i bëni në Facebook Messenger

10 gjëra që nuk e keni ditur se mund t’i bëni në Facebook Messenger

Pas një përditësimi të aplikacionit të famshëm të mesazheve nga Facebook, ju duhej të keni një aplikacion shtesë të Messenger për të dërguar mesazhet brenda aplikacionit tek kontaktet tuaja. Fansat e aplikacionit të cilët dikur ishin skeptikë rreth këtyre ndryshimeve tashmë janë rikthyer në shërbim falë disa karakteristikave të mrekullueshme. …

Lexone

Së shpejti nuk do të na duhet telekomanda e televizorit

Së shpejti nuk do të na duhet telekomanda e televizorit

Universiteti britanik i Lancasterit ka vënë në zbatim teknologjinë e re të quajtur ‘Matchpoint’, e cila do të mjaftojë lëvizja e një pjese të trupit për të kontrolluar funksionet e ndryshme, shkruan Telegrafi. Nevojitet lëvizja rrethore e njërës dorë, kokës apo edhe një këmbe, që kapet prej një kamere. Mjafton …

Lexone

Provokon ‘Rabija’, ja si i del gjoksi!

  Ajo është ndër aktoret më të talentuara e më të zonjat në vend. Ka shkëlqyer më çdo produksion ku ka marrë pjesë. Gresa Pallaska ka lindur e është rritur në një rreth artistësh, andaj jo rastësisht është kjo që është, shkruan Kosovarja. E mrekullueshme në çdo rol, në çdo …

Lexone