Home / Tag Archives: ndonjehere

Tag Archives: ndonjehere

Dieta pastruese pas festave të fundvitit

Shëndet – Gjatë këtyre ditëve, pothuajse çdokush e ka tepruar me të ngrënit e shumtë e me të pirit alkool pa masë. Ndaj e rastit është të dini se si mund të lehtësoheni sa më shpejt, duke ndjekur një dietë të ekuilibruarGjatë drekave dhe darkave të festave mund të ndodhë që çdokush ta ekzagjerojë me të ngrënët. Kuzhina e mirë e miqve dhe e të afërmve vlen aq shumë ndonjëherë, saqë dëmi për shëndetin nuk merret parasysh!E rëndësishme është ta merrni veten ditë më pas, në mënyrë që të ndihmoni punën e mëlçisë dhe të gjithë organizmit. A mund të mbani dietë? Më mirë jo. Për ju është më e leverdishme të shmangni urinë e madhe dhe të ndiqni një ushqyerje të ekuilibruar. Ja se si mund t’ia dilni mbanë.Para mëngjesitSapo të çoheni prej shtratit, përgatisni një gotë me ujë të vakët dhe shtojini lëngun e një gjysme limoni. Sipas studimeve, ky “lëng” ju ndihmon të pastroheni dhe të detoksifikoheni, duke stimuluar lëvizjen intestinale (zorrët). Ndër të tjera, limoni është një ushqim alka..

Lexone

Xhesika Polo rikthehet me “Vetëm një fjalë”

Këngëtarja e famshme shqiptare, Xhesika Polo, prej vitesh është mjaft aktive në tregun muzikor shqiptar.Ajo numëron disa këngë mjaft të bukura në repertorin e saj dhe së fundmi, ka realizuar edhe projektin e saj më të ri muzikor, “Vetëm një fjalë”.Kjo këngë flet për dikë i cili bie në dashuri, por në fund zhgënjehet nga personi që dashuron.“Është një fabul klishe, sepse ndonjëherë njeriu duhet të bëj gjëra klishe”, u shpreh Xhesika.The post Xhesika Polo rikthehet me “Vetëm një fjalë” appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT: Zbulloni shifrën marramendëse që u shit Ferrari i rrallë 250 GTO

Ferrari 250 GTO është i njohur si një nga makinat më të çmuara në botë dhe është mjaft e rrallë, vetëm me 39 modele të prodhuara në të gjithë botë.Dhe Ferrari i vitit 1963 ka vendosur rekord duke u shitur në ankand për 70 milionë dollarë.Ky mendohet të jetë çmimi më i lartë i paguar ndonjëherë për një makinë.Raportohet s makina e iu është shitur një biznesmeni amerikan. (TemA)

Lexone

E pabesueshme/ Ferrari 250 GTO shitet në ankand për 70 mln dollarë

Është e njohur si një nga makinat më të çmuara në botë dhe është mjaft e rrallë, vetëm me 39 modele të prodhuara.Ferrari 250 GTO i vitit 1963 ka vendosur rekord duke u shitur në ankand për 70 milionë dollarë. Ky mendohet të jetë çmimi më i madh i paguar ndonjëherë për një makinë.Makina raportohet se është blerë nga një biznesmen amerikan.The post E pabesueshme/ Ferrari 250 GTO shitet në ankand për 70 mln dollarë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Titujt bombastikë dhe “pazari” me të vërtetën

Nga Edmond ArizajTragjike! Katastrofë! E paparë! Çfarë po ndodh? Ja çfarë ndodhi!Nuk do ta imagjinoni…mos e bëni këtë veprim…ja kush është…çfarë i tha…Janë vetëm pak, shumë pak nga titujt “bombastikë” dhe me gjysëm foto të portaleve shqiptare.Që të informohesh tamam, duhet të klikosh.Në 85 përqind të rasteve, nuk ka lidhje titulli me shkrimin brenda.Thjesht je klikimi i radhës.Janë shumë të rralla portalet që sillen si media, apo gazeta elektronike.Shumica dërrmuese luajnë enigmatiken, por kjo nuk do të ishte keq, sikur në brendësi të mos luanin gënjeshtaren.Pra me pak fjalë, tallje dhe shfrytëzim i besimit të publikut.A nuk ju kujton kjo fatin e gazetave print?Kur titujt vetëm bombastikë, pa asnjë të vërtetë brenda, i zunë vendin titullit të lajmit?Sa do zgjasi kjo hileja e kuriozitetit te madh?Unë besoj se jo përherë do ketë parti, politikanë, apo ndonjë biznesmen që do paguajë (nuk po them gjoba, sa lehtë thuhet kjo fjalë) për mbajtjen e portaleve.Besimi ..

Lexone

Negociatat për detin me Greqinë, flet Berisha: Akt tradhtie, Rama-Bushati do firmosin marrëveshje anti kombetare

Sali Berisha e quan një akt tradhëtie të madhe atë çfarë po ndodh me negociatat për detin.Në një prononcim për mediat para Kuvendit, ai tha se pala greke po mundohet të imponohet duke sulmuar negociatorët shqiptarë.Ish-kryeministri i quan të pafytyrë, edhe pse deri më sot nuk kemi asnjë marrëveshje konkrete apo detaj nga negociatat pasi mbledhjet kanë qenë mjaft të rrezervuara.“Ca ndodh brenda delegacionit? Një i pafytyrë që quhet Skapi, arrin të nënshtrojë e bindë për të firmosur gjërat pasi janë hequr gjërat që jaën deklaruar aty.Kurse me Edi Ramën anëtar të delegacionit marrin kërcënime për largime imediate nga puna.Palët negociatore e udhëheqin dy persona secili më zi se tjetri, Skapi famoz dhe spiuni Muçollari i njohur se punon në çdo rast kundër Shqipërisë”, tha Berisha.Fjala e plotë“Disa anëtarë të delegacionit kanë bërë letra, kujt i bëjnë?! Shefave të tyre, ndër tyre Edi Ramës dhe Ditëzi Bushatit. Çfarë ndodh brenda delegacionit?!Një i pafytyrë që quhet skapi d..

Lexone

Ylli i Anglisë: Jam rritur mes bandave, futbolli më shpëtoi jetën

Futbolli nuk është vetëm pasion, ndonjëherë mund të ndryshojë vërtetë jetën.Janë të shumtë futbollistët që kanë rrëfyer se janë shpëtuar nga ky sport, më i fundit, por vetëm në rend të kohës ishte edhe ylli i Tottenham, Dele Alli.Gjatë një interviste në mikrofonin e ‘ES’, mesfushori i Spurs ka treguar eksperiencën e tij, duke zbuluar se ka arritur të largohet nga shoqëria e keqe vetëm falë pasionit të tij më të madh, atij për topin e futbollit.“Pata hyrë në shoqëri të keqe, qysh në moshë të vogël.Futbolli ishte një shkëputje e rëndësishme nga ai rrugëtim ku po përplasesha.Jam shumë me fat që u takova me personat që më ndihmuan në momentet më të vështira dhe më përkrahën për tu bërë personi që jam sot.Ka akoma shumë që njerëzit nuk dinë për mua, ndonëse shumë persona mendojnë se më njohin.Kam mësuar që të mos jap asgjë falas. Do të kem futbollin si punë, por nevojitet të luftosh për gjërat në jetë”, rrëfeu Dele Alli.

Lexone

Kevin De Bruyne mbron Guardiolën: Yaya Toure nuk ishte mjaft i përshtatshëm

Yaya Toure u kufizua në një rol të vogël në sezonin e tij të tetë dhe të fundit te Manchester City, pasi Pep Guardiola e drejtoi klubin drejt fitimit dominant të titullit në Premier League dhe në “Carabao Cup”.Ndeshja e vetme si startues në sezonin e fundit të Premier League e 35-vjeçarit erdhi si kapiten, në paraqitjen e tij të lamtumirës, ndaj Brighton dhe Hove Albion, me titullin e fituar tashmë.Në një intervistë të mahnitshme me “France Football”, ish-mesfushori i Barcelonës pretendoi se koha e duetit së bashku në Katalonjë hapi rrugën për një sezon final të pakëndshëm në Angli.Toure akuzoi Guardiolën se ishte i motivuar nga “hakmarrja” dhe “xhelozia”.De Bruyne u gjykua gjerësisht si interpretuesi yll i Manchester City në renditjen rekord të titullit të Premier League.Belgu beson se ka pasur arsye shumë më pak konspirative për shokun e tij të ekipit, që të bënte të tilla deklarata kundër trajnerit Guardiola, shkruan Telesport.“Nuk e di se çfarë ka thënë Yaya, ose nëse ë..

Lexone

Pasi t’u hidhni një sy këtyre fotove, do kuptoni sa njerëz të çmendur ka në këtë botë

A keni parë ndonjëherë një fustan mature alieni? Apo një qytet të përbërë nga magnetaMëposhtë do shikoni disa krijime të njerëzve, të cilat tregojnë imagjinatën e tyre të shfrenuar.Një fustan mature mjaft i lezetshëm, aspak i çuditshëm“I surprizova fëmijët sot me pak ‘mish këmbe’”Kjo po që është magji… e photoshop-it“Vajza ime ka bërë këtë gjë në dushin e saj. Është pak e fiksuar me kiminë”.“Koleksioni im i çakmakëve”Vajza e vërtetë e Ferrit“Më pëlqen të pikturoj macë të vogla”“Koleksioni im i zarave”“Dekori i këtij Pac-Man përbëhet nga formuese”Një fustan i veçantë për këta meteorQyteti i magnetëve…Një pamje mjaft piktoreske…Interrupting regularly scheduled programming to bring you this #waterfallwednesday!A post shared by Heidi Annalise (@heidi.annalise.art) on Nov 8, 2017 at 9:52am PST“Koleksioni im i lojrave”“Koleksioni im i helmetave të Star Wars”“Gruaja ime realizon buqeta dasmash të përbërë nga librat komik딓Koleksioni im i Harry Potter”T..

Lexone

O Blush, e ka gjobë apo çfarë?!

Nga Erjon BraçeKe bere kronika per Divjaken ne tre muajt e tu, sa nuk ke bere per Korcen, Fierin, Vloren, Lezhen, sa Top Channel nuk i ka bere gjithe jeten per Shkodren, jane fiks sa kronikat letyre per Tiranen!Me e keqja eshte se, keto kronikat per Divjaken-te gjitha te zeza e te liga, i ben gjithnje pasi flas une, duke humbur dhimbshem dhe “eksklusivitetin” e lajmeve.Fjala bie, sapo altinit tend ju kthye pushka nga Greqia, ke shkuar ne Cerme Pasha-jo ne shtate Cermat, ne Cerme Pasha, ke gjetur nje kanal te pastruar, 60 metrat e fundit te se cilit, tamam ai qe fliste per ty, si la te pastroheshin me avlline ngjitur me kanalin e qe si jepte mundesi mjetit te punonte, per te thene qe toka po cahet tani pasi u permbyt ne dimer.Blush, gjobe me keto mund ti vesh nje deputeti qe nuk di ku i bie zona, jo mua. Harroje!Ajo toke nuk eshte permbytur asnjehere gjate dimrit, zero.Po, ajo u mbyt tre jave te shkuara kur ra pa pushim mbi 80 milimetra shi ne vetem 6 ore.Nuk genjen dot ke..

Lexone