Home / Tag Archives: ndeshjen (page 32)

Tag Archives: ndeshjen

Arijan Ademi: I lumtur që u riktheva

Arijan Ademi: I lumtur që u riktheva

Arian Ademi është kthyer në reprezentacionin e Maqedonisë dhe do të jetë një përforcim i madh për ciklin e ardhshëm kualifikues. Futbollisti i Dinamo Zagreb pas dy viteve pushim të turpshëm nga UEFA kthehet në ekip. Mesfushori shqiptar nuk do të luaj në Torino pasi me 7 tetor i përfundon …

Lexone

Hasani dhe Nestorovski: Ndaj Italisë për rezultat pozitiv (VIDEO)

Hasani dhe Nestorovski: Ndaj Italisë për rezultat pozitiv (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll në përbërje të kompletuar ka vijuar përgatitjet për ndeshjen eliminatore kundër Italisë, këtë të premte në Torino. Në stërvitjen e ditës së martë ka marrë pjesë edhe Ezgjan Alioski, i cili kishte mbërritur të hënën në mbrëmje nga Anglia. Lidhur me takimin ndaj “azurëve”, Ferhan …

Lexone

Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës

Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës

Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës[/caption] Kombëtarja e Kosovës do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit të Grupit I të kualifikimeve për Kampionatin Botëror, “Rusia 2018”. Në tetë ndeshjet e deritashme ka vetëm një barazim, në hapje të kësaj gare, në Turku, me Finlandën, me rezultatin 1-1, por …

Lexone

Ditë e keqe për shqiptarët në Kampionatin e Zvicrës

Ditë e keqe për shqiptarët në Kampionatin e Zvicrës

Lideri i Superligës së Zvicrës, Young Boys, e mposhti me rezultat të thellë 6:1 St. Gallenin. Futbollisti Albian Ajeti u paraqit standard deri në minutën e 79-të, kur u zëvendësua nga Gjelbrim Taipi, por patën një ditë të keqe me St. Gallenin. Hekuran Kryeziu, reprezentues i Kosovës,  dhe Shkëlqim Demhasaj, …

Lexone

Mayweather mposhti McGregorin, ‘KO’ në raundin e 10-të (Video)

Mayweather mposhti McGregorin, ‘KO’ në raundin e 10-të (Video)

Floyd Mayweather e ka mposhtur irlandezin Conor McGregor, në ndeshjen që u zhvillua sot në Las Vegas. Mayweather e fitoi meçin që cilësohej “Lufta e Shekullit” ndaj McGregor me nokaut teknik në raundin e 10-të, pas vendimit të gjyqtarit. Meçin e nisi më mirë McGregor, i cili ishte dominues në tri …

Lexone