Home / Tag Archives: ndeshjen (page 30)

Tag Archives: ndeshjen

Milan – Lazio, bastoret parashikojnë fituesin e Kupës së Italisë

Nga ora 20:45, Milani dhe Lazio do të luajnë për Kupën e Italisë. Skuadra rosonere është duke kaluar nëpër një formë tejet të mirë, pasi ka tre fitore rresht, përfshirë edhe atë në mes të skuadrës romake që përballen sonte. Bastoret botërore kanë parashikuar se kush mund ta fitoj përballje, …

Lexone

Conte e pranon se Chelsea po e transferon super-lojtarin

Antonio Conte ka mbajtur konferencë për media. Trajneri i Chelseas ka folur për ndeshjen e nesërme ndaj Bournemouthit, por e ka pranuar se Emerson Palmieri po transferohet nga Roma. “Emerson Palmieri? Ai është afër. Klubi është duke punuar në këtë aspekt dhe do të njoftoheni me kohë”, ka thënë Conte, …

Lexone

Statistika të tmerrshme të Coutinhos në debutimin e tij në LaLiga

Philippe Coutinho e ishte një debutim për tu harruar në LaLiga. Ylli brazilian dukej si humbur në fushë, pasi nuk arrinte që të bënte një driblim apo pasim të saktë. Statistikat e bëra nga faqja ‘WhoScored’ tregojnë më mirë lojën që e bëri Coutinho në debutimin e tij te Barcelona, …

Lexone

Çartet Spalleti: Ja pse nuk fituam

Luciano Spalletti pranon se është zhgënjyer pas barazimit të Interit me SPAL. Nerazzurët janë pa një fitore në shtatë lojëra të Serie A, e në ndeshjen e sotme fitorja e Interit iu mohua në minutat shtesë, përcjell ORAinfo. “Është e qartë, kur ju pranoni një gol si ai në ndërprerje, …

Lexone

PSG – Montpellier, formacionet zyrtare

Paris Saint-Germain dhe Montpellier kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligue 1, ku Neymar rikthehet nga minuta e parë. Gjiganti parisien është nikoqir i Montpellierin të ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të të kampionatit francez. Skuadra e drejtuar nga trajneri Unai Emery vjen në këtë …

Lexone

Dortmundi me komunikatë zyrtare për Aubameyangun

Drejtori sportiv i Borussia Dortmundit, Michael Zorc, ka folur për Sky Sports në Gjermani rreth interesimit të vazhdueshëm të Arsenalit për sulmuesin e tyre, Pierre-Emerick Aubameyang. Ai e ka konfirmuar se Dortmundi do të pranojë ta shesë Aubameyangun, por vetëm nëse kushtet e tyre plotësohen në përpikëri. Ai e ka …

Lexone

Tronditet Juventusi..! Ylli i madh do të mungojë kundër Tottenhamit…!

Paulo Dybala me shumë gjasë do ta humbasë përleshjen e Ligës së Kampionëve kundër Tottenham Hotspur. Tani vjen lajmi se edhe  një anëtar i dytë kyç i sulmit të bardhezinjëve mund të  humbasë ndeshjen për shkak të operacionit. Bëhet fjalë për Juan Cuadrado.Në konferencën e tij javore për shtyp të …

Lexone

U kry ..! Nerazzurrët nënshkruajnë me yllin 35 milionësh

Rafinha ka arritur në selinë e Interit për të përfunduar zyrtarisht lëvizjen e tij të kredisë nga Barcelona, përcjell ORAinfo. Braziliani kreu testet  mjeksore  këtë mëngjes, përpara nënshkrimit deri në fund të sezonit me një opsion prej 35 milion euro për të blerë. Tani Tuttomercatoweb raporton se ai ka ardhur …

Lexone