Home / Tag Archives: ndeshjen (page 3)

Tag Archives: ndeshjen

Gara për “Këpucën e Artë” në Rusi…

Lionel Messi – ArgjentinaShumë tifozë neutralë urojnë që ky të jetë Botërori i Leo Messi. Sulmuesi i Barcelonës është në kushtet ideale, sepse e gjithë loja e Argjentinës bazohet te ai. Një “Këpucë e Artë” do t’i shkonte shumë koleksionit të “Topave të Artë” që numri 10 ka në shtëpi, dhe ndoshta kjo arritje do t’ia çonte në gjashtë numrin e çmimeve individuale.Cristiano Ronaldo – Portugali“CR7” është dukur sikur të ishte në pikat e fundit të energjisë së tij në dy veprimtaritë e fundit madhore kur ka luajtur, por këtë herë situata duket ndryshe sepse ai e kapi formën ideale vetëm në pjesën e dytë të sezonit. Ai ndihet shumë mirë kur luan me Portugalinë dhe ka partnerin ideal në sulmin e kombëtares, të preferuarin e tij, Andre Silva.Neymar – BrazilDëmtimi i tij në fund të shkurtit ishte një goditje e madhe për fatet e sezonit të Paris SG, por Brazili duket se nuk do ta ketë këtë problem, sepse vetëm 10 ditë para fillimit të botërori, Neymar shënoi në miqësoren kundër Kroacisë,..

Lexone

Redi Jupi: Kemi gabuar që kemi zgjedhur Panuçin, nuk e kuptoj pse quhet “vëllazërore” me Kosovën

Ish-futbollisti i Kombëtares, Redi Jupi, në rolin e analistit në emisionin Procesi Sportiv, deklaron se ndeshja me Kosovën ishte dita më e keqe për Shqipërinë, dhe se nuk e kupton se duhet të quhet vëllazërore, kur ne e kemi garën me këtë përfaqësuese për lojtarët “Nuk mendoj se ndeshja me Kosovën është përgatitur si duhet. Vërtetë që disa lojtarë kanë qenë tanët, por ata janë në garë me ne për lojtarët. Për ne ai ishte një shans i humbur. Nuk duhej ta luanim ashtu ndeshjen. Respekte Kosovës për mënyrën se si e luajti ndeshjen, me agresivitet. Pse quhet vëllazërore? Ajo është një ndeshje për të fituar. Lojtarët bëjnë llogaritë e tyre, për të zgjedhur Shqipërinë apo Kosovën. Lojtarët që janë të dyzuar se kë të zgjedhin, pas kësaj ndeshje kanë parë që Kosova mund të jetë më mirë. Gjithsesi, Kombëtarja jonë ka qenë në Europian, është e stabilizuar prej vitesh. Edhe Kosova ka bërë hapa galopant, por në pak kohë ka futur një frymë pozitive në grup. Kosova nuk është aq mirë, sa u shfaq atë d..

Lexone

Rrëfehet arbitri që nxorri me karton të kuq Zinedin Zidane, pas goditjes së famshme me kokë: E shau nga motra Materrazin

Një arbitër mund të marrë dhjetëra vendime gjatë një ndeshje, disa prej tyre nund të jenë shumë të rëndësishme. Për këtë ka diçka për të treguar padyshim Horacio Elizondo, ish-arbitri i finales së Kupës së Botës 2006, që nxorri jashtë me karton të kuq Zinedine Zidane.“Çfarë i tha Materrazi Zidane? Nuk arrita të marr vesh kurrë, sepse ishte asistenti Medina Catalejo që më njoftoi, por më sa duket ka qenë për motrën. Futbollistët në fushë thonë shumë gjëra. Padyshim që diçka ka ndodhur me Zidane. Kur dikush është i ngarkuar me shumë gjëra dhe nuk arrin ti mbajë të gjitha, mund të reagojë në mënyrën më të çmendur në botë. Zidane është person i shkëlqyer dhe unë jam takuar sërish me të, por nuk kemi folur kurrë për atë epidod. Ishte futbollisti më i mirë në botë ajo ndeshje ishte finalja e karrierës së tij. Nuk besoj se do ketë futbollist tjetër që do të mbyllë karrierën në atë mënyrë”, tha Elizondo.A ndjeve keqardhje kur e nxorre nga fusha? Në atë moment aspak, pasi ti je i përqendrua..

Lexone

Martohet trajneri i Lacios, por i vëllai mungon në dasmë…

Këto janë disa nga fotografitë e ceremonisë së dasmës mes Simone Inzaghi dhe Gaia Lucariello në Montalcino, në krahinën e Toskanës të Italisë. E pranishme në dasmë ishte edhe ish-e dashura e trajnerit të Lazio, Alessia Marcuzzi, prezantuese e famshme e emisioneve televizive në Itali, por mungonte vëllai i tij, Filippo Inzaghi. Dy ish-futbollistët, aktualisht trajnerë janë shumë të lidhur me njëri-tjetrin, por “Superpipo” ka qenë i detyruar të mungojë sepse ka qenë në ndeshjen “play off” të Serie B mes Venezia dhe Perugia, ku ka pasur si rival një mik të ngushtë, Alessandro Nesta.1 of 44 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Zvicra ndal Spanjën, barazon 1-1 në miqësore

Zvicra ka arritur të ndalë Spanjën me një barazim 1-1, tetë vite pas fitores 1-0 të marrë në ndeshjen e fundit të luajtur kundër “Furive të Kuqe” në ndeshjen hapëse të këtyre dy ekipeve në Botërorin e 2010-ës.Gjithsesi, ky nuk është një lajm i keq për skuadrën e Lopetegui, duke parë se spanjollët kanë fituar Kupën e Botës pas humbjes së pësuar në 2010-ën.Për sa i takon ndeshjes, Odriozola ka kaluar në avantazh vendasit në minutën e 29-të. Reagimi i zviceranëve ka ardhur në minutën e 62-të me Rodriguez, që ka dërguar topin në rrjetë pas një gabimi të De Gea-s.3 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Martohet trajneri i Lazio, por i vëllai mungon në dasmë…

Këto janë disa nga fotografitë e ceremonisë së dasmës mes Simone Inzaghi dhe Gaia Lucariello në Montalcino, në krahinën e Toskanës të Italisë. E pranishme në dasmë ishte edhe ish-e dashura e trajnerit të Lazio, Alessia Marcuzzi, prezantuese e famshme e emisioneve televizive në Itali, por mungonte vëllai i tij, Filippo Inzaghi. Dy ish-futbollistët, aktualisht trajnerë janë shumë të lidhur me njëri-tjetrin, por “Superpipo” ka qenë i detyruar të mungojë sepse ka qenë në ndeshjen “play off” të Serie B mes Venezia dhe Perugia, ku ka pasur si rival një mik të ngushtë, Alessandro Nesta.1 of 44 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Merr fund ëndrra e Barit për t’u ngjitur në Serinë A

Cittadella ka marrë një barazim 2-2 kundër Barit, në ndeshjen e parë Play Off të Serisë B, dhe tashmë do të përballet në gjysmëfinale me Frosinonen, në rrugën për t’u rikthyer në Serinë A.Në një sfidë shumë të luftuar, barazimi favorizonte vendasit, pasi e kishin mbyllur kampionatin me një pikë më tepër, duke bërë që ndeshja të mos i drejtohej 11-metërshave.Gjithçka u zhvillua në pjesën e dytë, ku Bari kaloi i pari në avantazh me anë të Calaio. Cittadella reagoi dhe arriti të përmbysë avantazhin e barezëve, por këta të fundit rikthyen edhe njëherë baraspeshën, pas një aksioni të nisur nga kapiteni Migjen Basha.30 minutat shtesë nuk sollën asnjë të re, ndërsa Bari kërkoi dëshpërimisht golin, por pa arritur ta gjejë. Vlen të përmendet se skuadra e Fabio Grossos e mbylli takimin me 9 futbollistë.Aktualisht po luhet sfida mes Venezias dhe Perugias, ku fituesi do të përballet me Palermon në gjysmëfinale. Në këtë sfidë e favorizuar është Venezia, që është renditur më lart se Perugia ..

Lexone

Zvicra ndal Spanjën barazojnë 1-1 në miqësore

Zvicra ka arritur të ndalë Spanjën me një barazim 1-1, tetë vite pas fitores 1-0 të marrë në ndeshjen e fundit të luajtur kundër “Furive të Kuqe” në ndeshjen hapëse të këtyre dy ekipeve në Botërorin e 2010-ës.Gjithsesi, ky nuk është një lajm i keq për skuadrën e Lopetegui, duke parë se spanjollët kanë fituar Kupën e Botës pas humbjes së pësuar në 2010-ën.Për sa i takon ndeshjes, Odriozola ka kaluar në avantazh vendasit në minutën e 29-të. Reagimi i zviceranëve ka ardhur në minutën e 62-të me Rodriguez, që ka dërguar topin në rrjetë pas një gabimi të De Gea-s.3 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Salah poston një foto që bën egjiptianët të shpresojnë

Mohamed Salah ka postuar një përditësim pozitiv në mediat sociale mbi dëmtimin e tij në prag të Kupës së Botës.Ylli i Liverpool është dëmtuar në shpatull të shtunën e kaluar në finalen e Champions League ndaj Real Madrid, ku të Kuqtë u mposhtën 3-1. Dëmtimi erdhi pas ndërhyrjes së Sergio Ramos.Më shumë se një gjysmë milionë njerëz si pasojë kanë firmosur një peticion ku kërkohet pezullimi i qendërmbrojtësit spanjoll.Por Salah duket se ka besim që do të jetë gati për Egjiptin në Kupën e Botës dhe i ka dhënë ndjekësve të tij në Twitter një lajm të mirë të shoqëruar me një foro inkurajuese.“Ndjesi të mira,” shkruan ai në Instagram dhe shihet teksa po stërvit shpatullën e tij të dëmtuar.Lajme të mira për egjiptianin, dëmtimi i të cilit thuhet të jetë shëruar pas dy javësh, por akoma nuk dihet nëse ai do të jetë në ndeshjen hapëse ndaj Uruguait më 15 qershor.Good feelings… pic.twitter.com/Jhyd2kYVKI— Mohamed Salah (@MoSalah) June 3, 20183 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Panuçi, bëj gati valixhet, bileta t’u pre sot”

Nga Fatjon BazeNuk është më ndonjë lajm i ri nëse themi se Kombëtarja Shqiptare e Futbollit shënoi humbjen e radhës.As nëse themi që trajneri Kristian Panuçi ende nuk e ka marre veten nga të vjellat e avionit kur ka ardhur në Shqiperi.Lajm i ri nuk mund të jetë as që Federata Shqiptare e Futbollit ka hyrë në një rruge ku edhe pse shihet humnera në horizont, drejtuesit e saj vijojne t’i japin si te çartur autobusit që ka brenda një ëndërr të madhe.Lajm i ri sot është që shqiptarët i “presin” biletën trajnerit të kombëtares përpara se të hyjë në rangun e “perëndive” si shenjteria e tij Armando Duka qe veç Zoti mund ta rrëzoje.Fati i Kristian Panuçit duhet të marrë një tjetër rrjedhe. Edhe pse mund të jete një ish-sportist apo teknik i mire, sot puna e tij demostroi qe nuk perputhet me ekipin shqiptar.Jemi përpara një fakti ku kombëtaren shqiptare e ka kthyer në një ekip, ku ekipet kundërshtarët në vend që të impenjohen për të marrë me vështirësi fitoren, po i kthejnë takimet ..

Lexone