Home / Tag Archives: ndeshjen (page 22)

Tag Archives: ndeshjen

VIDEO/ Direkt ndeshja Real Madrid-Bajern Mynih.Pjesa e dytë, rezultati 2-2

Real Madrid-Bajerni i Mynihut do të jetë gjysmëfinalja e kthimit për mbrëmjen e sotme në kompeticionit e “Uefa Champions League” që do të luhet në stadiumin “Santiago Bernabeo”.Madrilenët janë më favorit për tu kualifikuar për në finale pasi kanë fituar në ndeshjen e parë me rezultatin 2-1.Megjithatë, Bajerni nuk është i dorëzuar dhe ka të njëjtin synim për të kaluar në finalen e madhe.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj ndeshje.Real Madrid: Navas, Ramos, Varane, Ronaldo, Kros, Benzema, Modriç, Marcelo, Vaskez, Asensio, KovaçiçBajern Mynih: Ulreich, Sule, Hummels, Alkantara, Riberi, Levandovski, Rodriguez, Toliso, Muler, Alaba, KimishMinuta 73′, Keylor Navas bën mrekullinë për Realin duke i mohur një gol të sigurtë Toliso duke mbajtur në 2-2 shifrat e takimitGOL! Barazon Bajerni me anë të James Rodriguez që mposht ish skuadrën e tij dhe nuk feston në “Bernabeo”, rihapet sërish ndeshjaMinuta 53′, Kristiano Ronaldo humbet një rast të..

Lexone

VIDEO/ Direkt ndeshja Real Madrid-Bajern Mynih.Pjesa e dytë, rezultati 2-1

Real Madrid-Bajerni i Mynihut do të jetë gjysmëfinalja e kthimit për mbrëmjen e sotme në kompeticionit e “Uefa Champions League” që do të luhet në stadiumin “Santiago Bernabeo”.Madrilenët janë më favorit për tu kualifikuar për në finale pasi kanë fituar në ndeshjen e parë me rezultatin 2-1.Megjithatë, Bajerni nuk është i dorëzuar dhe ka të njëjtin synim për të kaluar në finalen e madhe.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj ndeshje.Real Madrid: Navas, Ramos, Varane, Ronaldo, Kros, Benzema, Modriç, Marcelo, Vaskez, Asensio, KovaçiçBajern Mynih: Ulreich, Sule, Hummels, Alkantara, Riberi, Levandovski, Rodriguez, Toliso, Muler, Alaba, KimishGOL! Reali kalon në epërsi që në minutën e parë të pjesës së dytë me të njëjtin autor Karim Benzema që përfitoi nga një gafë e pafalshme e portierit Ulreich që i dhuroi golin e epërsisë madrilenëveMinuta 33′, Shpëton përsëri për mrekulli Reali i Madridit pas një aksioni spektakolar të Bajernit që nuk arr..

Lexone

VIDEO/ Direkt ndeshja Real Madrid-Bajern Mynih. Rezultati 1-1

Real Madrid-Bajerni i Mynihut do të jetë gjysmëfinalja e kthimit për mbrëmjen e sotme në kompeticionit e “Uefa Champions League” që do të luhet në stadiumin “Santiago Bernabeo”.Madrilenët janë më favorit për tu kualifikuar për në finale pasi kanë fituar në ndeshjen e parë me rezultatin 2-1.Megjithatë, Bajerni nuk është i dorëzuar dhe ka të njëjtin synim për të kaluar në finalen e madhe.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj ndeshje.Real Madrid: Navas, Ramos, Varane, Ronaldo, Kros, Benzema, Modriç, Marcelo, Vaskez, Asensio, KovaçiçBajern Mynih: Ulreich, Sule, Hummels, Alkantara, Riberi, Levandovski, Rodriguez, Toliso, Muler, Alaba, KimishMinuta 33′, Shpëton përsëri për mrekulli Reali i Madridit pas një aksioni spektakolar të Bajernit që nuk arritën dot që me Levandovskin dhe Rodriguez të shënojnë golin e dytëMinuta 31′, Tomas Myler humbet një rast të artë për të kaluar sërish në avantazh Bajernin ku brenda zonës nuk godet në mënyrë të sa..

Lexone

VIDEO/ Direkt ndeshja Real Madrid-Bajern Mynih. Rezultati 0-1

Real Madrid-Bajerni i Mynihut do të jetë gjysmëfinalja e kthimit për mbrëmjen e sotme në kompeticionit e “Uefa Champions League” që do të luhet në stadiumin “Santiago Bernabeo”.Madrilenët janë më favorit për tu kualifikuar për në finale pasi kanë fituar në ndeshjen e parë me rezultatin 2-1.Megjithatë, Bajerni nuk është i dorëzuar dhe ka të njëjtin synim për të kaluar në finalen e madhe.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj ndeshje.Real Madrid: Navas, Ramos, Varane, Ronaldo, Kros, Benzema, Modriç, Marcelo, Vaskez, Asensio, KovaçiçBajern Mynih: Ulreich, Sule, Hummels, Alkantara, Riberi, Levandovski, Rodriguez, Toliso, Muler, Alaba, KimishGOL! Zhbllokohet shumë shpejt rezultati në “Bernabeo”, Bajerni e nis në mënyrë perfekte ndeshjes duke kaluar në epërsi me anë të Kimish që goditi saktë brenda zonës për të mposhtur NavasEkzekutohet himni i “Champions League” nën një atmosferë të mrekullueshme të krijuar nga tifozët në “Santiago Bernabeo”

Lexone

Flamurtari, mbledhje për humbjen zbardhet fjalimi i trajnerit Ardi Behari

Flamurtari analizon humbjen me Luftë tarin. Trajneri Ardi Behari mblodhi dje ekipin, teksa zhvilloi edhe analizën e pasndeshjes. Ai u tërhoqi vëmendjen lojtarëve, pasi sipas tij kanë ende probleme me finalizimin e aksioneve. Behari ka thënë se nuk akuzon asnjë lojtar për humbjen, por sipas tij, përgjegjësia është e të gjithëve.“Në ndeshjen me Luftëtarin humbëm, por edhe mund të fitonim nëse zbatonim siç duhet detyrat dhe ato që kemi bërë gjatë seancës stërvitore. Unë nuk akuzoj lojtarë të përveçëm për këtë ndeshje, por dua që të theksoj se të gjithë kanë përgjegjësi, nga porta deri në sulm.Patët probleme me finalizimin e aksioneve dhe duhet që këtë javë të punojmë shumë në këtë fakt. Ju reaguat mirë pas rezultatit 2-0, por kjo nuk mjaftoi. Dua që për ndeshjen e radhës të rregullojmë ato mangësi që patëm”, u ka thënë dje fillimisht Behari lojtarëve.VLLAZNIA – Behari kërkon fitoren me Vllazninë. Trajneri ka porositur lojtarët që në takimin me shkodranët të tregojnë karakter dhe loj..

Lexone

Zëvendësimi i Likës, reagon Luftëtari: Po synohet krijmi i frymës negative në ekip

Në ndeshjen që Luftëtari fitoi përballë Flamurtarit në Gjirokastër me rezultatin 2-1, në stadium u vu re prezenca e ish-trajnerit të PAS Janinës, dhe sipas disa medieve, drejtuesit e Luftëtarit e mendonin për të gjetur një zëvendësues të Hasan Likës.Gjatë ditës së sotme, ka reaguar klubi i Luftëtarit nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, ku shprehet se të gjitha aludimet janë të pavërteta dhe se qëllimi i tyre është krijimi i frymës negative në ekip.Në postim shkruhej se drejtuesit e Luftëtarit i kanë dhënë besimin teknikut Lika dhe stafit të tij dhe se synim tashmë mbetet Europa.“Duke marrë shkas nga shkrimet në të përditshme sportive lidhur me praninë e ish-trajnerit të Janinës në Gjirokastër, K.S Luftëtari bën me dije se nuk ka kontakt me asnjë trajner. Këto aludime dashakeqe janë vetëm shpifje të ulëta që synojnë krijimin e klimës negative në ekip. Ecuria e Luftëtarit dhe rezultatet e tij janë meritë e padiskutueshme e stafit teknik që po punon me përkushtim dhe..

Lexone

Bonolis: Si favorizohet Juventusi nga arbitrimi!

Personazhi mediatik në Itali, Paolo Bonolis ka lëshuar një tjetër sulm ndaj Juventusit dhe sistemit të arbitrimit në Serinë A, në kulmin e polemikave të shkaktuara pas përfundimit të ndeshjes së Milanos ndaj Interit.Ai tha se pavarësisht VAR-it, është gjetur një mënyrë tjetër për të mbrojtur bardhezinjtë, ndërsa ftoi të shikohen me vëmendje ndeshjet e Juventusit për të kuptuar këtë.“Në ndeshjen mes Interit dhe Juventusit, Spalletti mund të ketë gabuar diçka, por unë jam i mendimit që Orsato u bë përcaktues. Gjatë gjithë sezonit, Juve ka aplikuar një mënyrë loje të patolerueshme, pasi në çdo ndeshje shkakton vazhdimisht faulle taktikë, veçanërisht me Pjaniç. Nëse lojtarët e skuadrave të tjera paralajmërohen, ose ndëshkohen me karton të verdhë, nuk ndodh e njëjta gjë me ata të Juventusit. Madje, kartoni i verdhë, në vend që të shërbejë si paralajmërim për bardhezinjtë, duket sikur shërben për t’i nxitur më shumë ata drejt këtyre faulleve. Mjafton të shikosh Pjaniç, që pas kartonit të..

Lexone

Misioni i Teutës, pikë mbijetese përballë pretendentëve

Një finale e pashfrytëzuar. Barazimi 3-3 me Kamzën në shtëpi e komplikoi fundin e sezonit për Teutën, megjithatë asgjë nuk ka përfunduar. Mbijetesa është mëse e mundur, edhe pse niveli i vështirësisë në realizimin e këtij misioni është rritur.Pikët për të qëndruar mes më të mirëve, tashmë durrsakët duhet ti sigurojnë në duelet përballë pretendentëve.Kalendari nuk është aspak i thjeshtë, që këtë fundjavë nis me ndeshjen në fushën e Partizanit, për të vazhduar me duelin në shtëpi me Kukësin dhe një tjetër transfertë të vështirë në fushën e Skënderbeut.Kur gara bëhet e fort, të fortët zbresin në fushë. Ky është parimi me të cilin duhet të nisen te Teuta, edhe sepse pavarësisht cilësisë në letër më të ulët, në fund ajo që do ti ndihmojë drejt rezultateve pozitive është dëshira, grinta dhe marrja e përgjegjësive me një mentalitet fituesi.Pikët e humbura në dy javët e fundit me Flamurtarin dhe Kamzën, duhet me patjetër të rikuperohen në këto tre sfida.Nëse i referohesh llogarive të..

Lexone

Bavarezët frymëzohen nga Juventusi, edhe 90 minuta të gjata… në “Bernabeu”

Në Ditën e Punëtorëve (1 Maji), Zinedine Zidane do të luajë për të kaluar në finalen e Ligës së Kampionëve me Lucas Vázquez dhe Asensio në formacionin fillestar. Me avantazhin (1-2) e ndeshjes së parë gjysmëfinale, francezi, i cili njofton për një ekip të guximshëm dhe sulmues në fushë, do të bastojë për lojtarët e tij më shumë në formë, pa shikuar “pasaportën” dhe emrat. Bale, përsëri në stol dhe Benzema, i panjohur për një kohë të gjatë, edhe pse i paprekshëm, tani zëvendësohet nga Asensio.Me “shtyllën kurrizore” të përkryer, Zidane ka ende disa dyshime të rëndësishme në lidhje me atë që i referohet njëmbëdhjetëshiut mbajtës. Pozita e Lucas Vázquez është një prej tyre. Galiciani pretendon anën e djathtë, pasi Carvajal është lënduar dhe Nacho ka qenë larg fushave të blerta për një muaj. Por, çështja se si do të përgjigjet Lucas për 90 minuta, në një pozicion që nuk është i tiji, mbetet një shqetësim për trajnerin Zinedine, që kërkon të minimizojë çdolloj gabimi.Me Iscon që përjash..

Lexone

Luftëtari pa Abazajn, Rroca: Me këtë lojë, ne në Europë!

Luftëtari ka filluar përgatitjet për ndeshjen me Kamzën. Kur kanë mbetur edhe pesë javë nga përfundimi i kampionatit, Luftëtari është shumë afër pjesëmarrjes në Evropë dhe i duhet që të grumbullojë pikë të tjera për të mos zbritur nga vendi i tretë. Me katër pikë më shumë se Partizani, shtatë më shumë se Laçi e Flamurtarit nuk është se gjirokastritët e kanë siguruar vendin e tretë, pasi janë edhe 15 pikë në lojë. Në vazhdim Luftëtari do të luajë në Gjirokastër me Partizanin dhe Skënderbeun, ndërsa në transfertë luan kundër Kukësit dhe Lushnjës. Kështu bluzinjtë kërkojnë të mos dalin pa pikë nga ndeshja me Kamzën. Në stërvitjen e djeshme kanë qenë prezent gjithë futbollistët, ndërkohë që mungesa e vetme në Kamzë do të jetë ajo e Kristal Abazajt, i cili ka plotësuar e numrin e kartonëve të verdhë. Vasil Shkurtaj pritet të jetë titullar, pasi e ka kaluar plotësisht dëmtimin. Xhekson, i dëmtuar një ditë para takimit me Flamurtarin, ashtu si edhe Ramadani e Rapa që dolën nga loja të dëmtuar..

Lexone