Home / Tag Archives: ndeshjen (page 20)

Tag Archives: ndeshjen

VIDEO/ Direkt ndeshja Roma-Liverpul. Pjesa e dytë, rezultati 2-2

Roma-Liverpul është gjysmëfinalja e mbrëmjes së sotme që do të luhet në “Olimpico”.Një sfidë që pritet të dhurojë mjaft emocione ku Liverpuli është më favorit për tu kualifikuar për në finale pasi ka arritur që të fitojë në ndeshjen e parë me rezultatin 5-2.Megjithatë, Roma pritet të jap më të mirën për të marrë maksimumin nga ky takim.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj ndeshje.Formacionet zyrtare.Roma: Beker, Naingolan, Pelegrini, Dzeko, Kolarov, Shik, De Rossi, Fazio, Florenzi, Manolas, El SharauiLiverpul: Karius, Van Dijk, Uijnaldum, Lovren, Milner, Firmino, Salah, Henderson, Mane, Robertson, ArnoldMinuta 34′, Shtylla i mohon golin e barazimit Romës pas një goditje të bukur të El SharauiGOL! Liverpuli kalon sërish në epërsi me anë të Uijnaldum që përfitoi nga një gafë e mbrojtjes së Romës duke mposhtur BekerGOL! Barazon gjithçka Roma falë një autogoli të shënuar nga lojtari i Liverpulit James MilnerGOL! Liverpuli zhbllokon ..

Lexone

VIDEO/ Direkt ndeshja Roma-Liverpul. Rezultati 1-2

Roma-Liverpul është gjysmëfinalja e mbrëmjes së sotme që do të luhet në “Olimpico”.Një sfidë që pritet të dhurojë mjaft emocione ku Liverpuli është më favorit për tu kualifikuar për në finale pasi ka arritur që të fitojë në ndeshjen e parë me rezultatin 5-2.Megjithatë, Roma pritet të jap më të mirën për të marrë maksimumin nga ky takim.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj ndeshje.Formacionet zyrtare.Roma: Beker, Naingolan, Pelegrini, Dzeko, Kolarov, Shik, De Rossi, Fazio, Florenzi, Manolas, El SharauiLiverpul: Karius, Van Dijk, Uijnaldum, Lovren, Milner, Firmino, Salah, Henderson, Mane, Robertson, ArnoldMinuta 34′, Shtylla i mohon golin e barazimit Romës pas një goditje të bukur të El SharauiGOL! Liverpuli kalon sërish në epërsi me anë të Uijnaldum që përfitoi nga një gafë e mbrojtjes së Romës duke mposhtur BekerGOL! Barazon gjithçka Roma falë një autogoli të shënuar nga lojtari i Liverpulit James MilnerGOL! Liverpuli zhbllokon ..

Lexone

VIDEO/ Direkt ndeshja Roma-Liverpul. Rezultati 0-1

Roma-Liverpul është gjysmëfinalja e mbrëmjes së sotme që do të luhet në “Olimpico”.Një sfidë që pritet të dhurojë mjaft emocione ku Liverpuli është më favorit për tu kualifikuar për në finale pasi ka arritur që të fitojë në ndeshjen e parë me rezultatin 5-2.Megjithatë, Roma pritet të jap më të mirën për të marrë maksimumin nga ky takim.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj ndeshje.Formacionet zyrtare.Roma: Beker, Naingolan, Pelegrini, Dzeko, Kolarov, Shik, De Rossi, Fazio, Florenzi, Manolas, El SharauiLiverpul: Karius, Van Dijk, Uijnaldum, Lovren, Milner, Firmino, Salah, Henderson, Mane, Robertson, ArnoldMinuta 5′, Florenzi krijon rastin e parë të rrezikshëm të ndeshjes duke tentuar me nje goditje të rrezikshme nga distanca, por gjuajtja e tij përfundon jashtë kuadratitEkzekutohet himni i “Champions League” nën një atmosferë të mrekullueshme të krijuar në “Olimpico”

Lexone

Flamurtari e nis mbarë finalen e titullit

Vlonjatet kanë dominuar mbi Tiranën, ndërsa jo vetëm që kanë bindur në fushën e lojës, por dhe e kanë fituar ndeshjen e parë me 17 pikë diferencëElton NikaFlamurtari – Tirana 65-48 (1-0)(9-10,21-12,19-10,16-16)Flamurtari: Plasa, Myrto, Nikpajljeviç, Çorto, Mijatoviç, Joziç, Aliaj, Hasanaj, Kostallari, Rrapaj, Palko, Lloi Trajner: V.ToskaTirana: E.Bujari, Milovanoviç, Popoviç, Zykaj, Xhanaj, Bojd, G.Bujari, Berranija, Gjoni, Rreshpja, Okoje Trajner: R.AvramiGjyqtarë: G.Cici, E.Koçi, E.Allaraj (Tiranë)Flamurtari në basketboll për femra e ka nisur mbarë fazën finale për titull kampion, ndërsa ka fituar dje në Vlorë ndeshjen e parë me një avantazh prej 17 pikësh diferencë, 65-48. Dy ekipet elitare të basketbollit të femrave kanë tërhequr shumë spektatorë në Pallatin e Sportit në Vlorë. Ndeshja ka nisur me mjaft emocione dhe gabime nga të dyja skuadrat. Pothuajse e ekuilibruar ka qenë kjo periodë ku në minutën e 5-të lojës rezultati shënonte në tabelën elektronike 4-4. Edhe p..

Lexone

Java e ndeshjeve pa tifozë, dy stadiume të Superiores do të jenë të heshtur ditën e shtunë

Java e 32-të e Superiores do t’i luajë të gjitha ndeshjet e saj ditën e shtunë, në orën 16:00 dhe 19:00.Kjo javë rezervon sfida interesante për zonën europiane dhe atë të mbijetesës.Por interesant është edhe fakti që dy nga pesë ndeshjet e javës do të luhen në stadiume të boshatisur.Laçi, që pret Skënderbeun, është dënuar me dy ndeshje pa spektatorë në fushën e tij nga Disiplina, për shkak të probleme që ndodhën në ndeshjen me Kukësin.E njëjta gjë ka ndodhur edhe me Partizanin, që ka marrë të njëjtin dënim nga Disiplina pas ndeshjes me Skënderbeun. Edhe të kuqtë do të jenë pa tifozët e tyre në ndeshjen me Teutën këtë fundjavë.Kuptohet që mungesa e tifozëve zbeh bukurinë e ndeshjes, por Laçi dhe Partizani janë të detyruar të vuajnë dënimin.

Lexone

Vijon kaosi me Vllazninë B, lojtarët sërish nuk stërviten

Vazhdon Kaosi me futbollistët e Vllaznisë B, që pretendojnë se nuk janë paguar prej 10 muajsh dhe për këtë shkak bojkotuan stërvitjen ditën e djeshme.Bojkoti ka vijuar edhe sot, pasi asnjë nga futbollistët nuk është paraqitur në stërvitje, duke qenë se askush nga Bashkia e Shkodrës nuk ka denjuar t’u ofrojë një zgjidhje atyre.Ende nuk dihet se si do të vijojë fati i kësaj skuadre, ndërsa futbollistët kanë kërcënuar se nuk do të zbresin në fushë në ndeshjen e të shtunës ndaj Tërbunit, e cila mund të rezultojë deçizive sa i përket mbijetesës në Kategorinë e Parë.Megjithatë në ‘djepin’ e futbollit shqiptar, situata nuk është aspak komode, pasi kujtojmë që edhe skuadra e parë, Vllaznia lufton për mbijetesë për të tretin vit radhazi.

Lexone

Di Françesko: Nëse shënojmë shpejt…

Rezultati i ndeshjes së parë u jep pak shpresa vendasve, por italianët gjejnë frymëzim te përmbysja ndaj Barcelonës.Një humbje 5-2 në “Anfield” është një goditje dërrmuese për shpresat e çdo klubi, por jo për Romën e Di Françeskos. Verdhekuqtë janë të frymëzuar nga përballja e 10 prillit kundër Barcelonës, kur i dhuruan miliona fansave një natë që nuk do mbahen mend për shumë vite me radhë. Kësaj radhe matematika i ka vënë para së njëjtës prove. Romës i duhet përsëri si në ndeshjen ndaj katalanasve, një fitore prej të paktën tri golash diferencë. Kryeqytetasit e dinë mirë se anglezët nuk do të jenë aq të përgjumur sa rivalët e tyre të mëparshëm, megjithatë ata do të provojnë shansin e tyre para një publiku prej 70.000 tifozësh të cilët presin që skuadra e tyre e zemrës t’i dhurojë përsëri emocionet e tri javëve më parë.DI FRANÇESKONëse në disfatën 4-1 në “Camp Nou” faji për humbjen e thellë iu faturua fatit të keq, trajneri i Romës Eusebio Di Françesko mori përsipër fajin e humb..

Lexone

Fantazma Levandovski, në Gjermani i bëjnë gjyqin

Rezultate imazhesh për debora and murilo

Sulmuesi ka zhgënjyer totalisht në 180 minutat kundër Realit. Jup Hajnkes e mbron, por polaku në Champions ka qenë një dështim total këtë sezonIshte minuta e 33-të e ndeshjes së kthimit për gjysmëfinalet e Champions League dhe Robert Levandovski kishte shansin të shënonte ndaj Realit, duke afruar Bajernin me finalen e madhe dhe duke heshtur gjithë kritikët. Sulmuesi u fut nga e majta në zonë, krejt i lirë, por nuk arriti të shënonte përballë Kejlor Navasit, i cili grushtoi dhe më pas Hames goditi mbi traversë.Levandovski luftoi, punoi shumë në fazën mbrojtëse, vrapo pa fund – por në aspektin sulmues ai ishte sërish i zbehtë, duke mos qenë asnjëherë kërcënues për Realin, që e pati të lehtë ta mbulonte shumicën e kohësh. Që në ndeshjen e vajtjes polaku ishte në shënjestrën e kritikave, pasi zhgënjeu dhe u konsiderua një fantazmë në fushë, ndërkohë që bilanci i 180 minutave kundër Realit është dëshpërues për atë që konsiderohet si sulmuesi më i mirë në botë, por që nuk bëri asgjë për ..

Lexone

Napoli, 50 milionë euro për “heroin” e Realit Benzema

Karim Benzema ishte vendimtar me dygolëshin e tij në ndeshjen e kthimit me Bayernin në gjysmëfinale të Championsit, duke i dhënë kualifikimin e tretë radhazi skuadrës “merengues” në finale të kompeticionit. Por as kjo mbrëmje e magjishme në “Bernabeu” duket se nuk mjafton që ai të qëndrojë në kryeqytetin spanjoll. Francezi është vënë prej kohësh në shënjestër nga skuadra e Napoli, që pret ta bëjë gjatë verës pjesës të organikës së saj.Francezi, pjesë e “Los Blancos” prej thuajse 9 vitesh, ka pasur shumë ulje-ngritje gjatë sezonit të fundit, aq sa është kritikuar ashpër edhe nga publiku i “Bernabeut”, ndaj nuk e sheh me sy të keq largimin nga Spanja. Mësohet se gjatë ditëve të fundit ka pasur kontakte me drejtuesit e Napolit, që po mendojnë të ndërtojnë një skuadër edhe më konkurruese sezonin e ardhshëm, për të thyer hegjemoninë e Juventusit, që është shumë pranë titullit të 7-të radhazi në Serinë A. Sipas “Don Balon”, të kaltrit po përgatitin një ofertë 50 milionë euro për 30-vjeçari..

Lexone

Pashk Laska: Në burg ose unë, ose Xhelal Mziu…

Pas deklaratës së kryebashkiakut të Kamzës, ku përpara fillimit të ndeshjes, në një prononcim për “Panorama Sport” parashikoi rezultatin e saktë të ndeshjes Vllaznia-Laçi, ka reaguar edhe presidenti i Laçit, Pashk Laska.Kjo ishte hera e dytë që Mziu parashikonte saktë rezultatin e një ndeshje, pasi më parë kishte parashikuar Teuta-Laçi. Në të dyja herët protagonist ka qenë skuadra e Laçit.Parashikimet e Mziut kanë ngritur dyshime të mëdha në opinionin sportive.Nga ana tjetër, president i Laçit, Pashk Laska ka reaguar ashpër, ku në një intervistë për “Sport Ekspres” deklaron se do e çojë një gjyq presidentin e Kamzës dhe se shteti duhet të veprojë në lidhje me këtë ngjarje.“Nëse thuhet diçka e tillë duhet çuar deri në fund, duhen thënë të gjitha.Ose jam unë fajtor, bashkë me Laçin, ose Mziu të mbajë përgjegjësi.Unë e kam paditur në gjykatë Mziun.Pse nuk shkon ky zotëria të japë prova në Prokurori?Herën e parë në ndeshjen ndaj Teutës nuk ia vura re, ndoshta ishte i ng..

Lexone