Home / Tag Archives: ndertuar

Tag Archives: ndertuar

VIDEO: Njihuni me pishinën më të frikshme në botë

Në Hjuston të SHBA është ndërtuar një pishinë e rrallë, për shkak të vendodhjes së saj: në katin e 40-të të një kulle.E quajtur si “pishina e qiellit”, ajo ka një fund të qelqtë, poshtë së cilës mund të shohësh gjithçka, deri në një ndjenjë tmerri.Është një pamje që është bërë hit të rrjete.

Lexone

VIDEO+FOTOT: Brenda super-jahtit të Saddam Hussein-it

Shtrati i fjetjes gati, pëlhurat e mëndafshta janë tërhequr mbi të, një banjë e artë në krahun tjetër, një “karrige berberi” pret klientin e saj.Por Saddam Husseini nuk hipi kurrë në jahtin “Basrah Breeze” 82 metra të gjatë të ndërtuar për të në vitin 1981 e cila tani do jetë në dispozicion për pilotët e detit që udhëtojnë brenda dhe jashtë Basras.Siç shkruajnë Dalily Mail bashkë me thesaret e tjera të mbetura nga diktatori irakian i rrëzuar në vitin 2003 gjatë pushtimit të udhëhequr nga SHBA dhe i varur tre vjet më vonë për krime kundër njerëzimit qeveritë që pasuan po përpiqen të gjejnë një përdorim për anijen.Meqenëse Iraku e mori atë në 2010, pas një beteje gjyqësore dhe një odiseje prej tre dekadash jashtë vendit, ajo ka qenë kryesisht e ankoruar në Basra.Pajisur me një suitë presidenciale që përbëhej nga hapësirat private të Sadamit, dhomat e ngrënies dhe dhomat e gjumit, si dhe 17 dhoma të vogla, 18 kabina për ekuipazhin dhe një klinikë, anija e pajisur dhe dekoruar me s..

Lexone

FOTOT: “Shtëpi përrallash” në pemë

A keni menduar ndonjëherë që të jetoni në një shtëpi luksoze të ndërtuar në pemë?Epo ja që kjo është realitet tashmë.Në Angli gjendet një shtëpi super luksoze e ndërtuar në pemë.Imazhet e jashtme tregojnë dizajnin e bukur të kësaj prone unike, të parën e këtij lloji në Britani të Madhe.Brenda saj do të gjeni një vaskë prej barki, një krevat dopia si dhe një stufë për t’i bërë ballë temperaturave të ulëta.Gjithashtu kjo shtëpi të ofron një pamje mbreslënëse. (TemA)

Lexone