Home / Tag Archives: nderkombetare

Tag Archives: nderkombetare

“Çfarë hunde ke”, reagimi epik i Emina Çunmluaj ndaj komentit të fanses do t’ju shkrijë

Modelja shqiptare me famë ndërkombëtare, Emina Çunmulaj, është bërë nënë për herë të dytë vetëm disa ditë më parë.Nëna dhe Bijat Mother and Daughters Ella is obsessed with Mia and every time I’m breastfeeding she comes and says “ Ella hold baby Mia” so after I feed I make sure she gets to hold her for a few seconds before she looses interest and says “no more baby Mia “ #MOTHERHOODA post shared by eminacunmulaj (@eminacunmulaj) on Jun 2, 2018 at 1:11pm PDTAjo vazhdimisht hedh foto të vogëlushes së saj të sapolindur, Mias, në të cilat si mama e bijë, duken mjaft të ëmbla.My sweet little girl #MiaSoraya ((and my oh so not welcomed rosacea , I had the same issue with Ella .. towards the end of the pregnancy my face went crazy and it lasted all thru the breastfeeding period ( 6months with Ella) until I went back on antibiotics and that’s when my face cleared up)) #MOTHERHOODA post shared by eminacunmulaj (@eminacunmulaj) on Jun 4, 2018 at 9:21am PDTSë fundmi, Emina ka postuar..

Lexone

VIDEO: Çudit sërish presidenti Filipinas, puth në buzë një grua para turmës

Presidenti Filipinas, Rodrigo Duterte, është sërish në titujt e mediave ndërkombëtare, por kësaj radhe jo për ndonjë deklaratë të fortë. Gjatë një vizite zyrtare në Seul, Kore e Jugut, ai ka puthur në buzë një grua.Duterte po mbante një fjalim para komunitetit filipinas në kryeqytetin e Koresë së Jugut, kur tha se do ta këmbente një libër me një puthje me ndonjë nga gratë e turmës.“Çmimi për këtë është një puthje. A jeni gati për puthje?”, iu drejtua ai turmës.Dy gra dolën vullnetare dhe Duterte tha se ato mund ta ndanin librin. Ai e puthi në faqe të parën, ndërsa të dytës i tha se do të preferonte një puthje në buzë. “Je beqare? Nuk je e divorcuar? A mund t’i thuash atij se kjo është vetëm për shaka?”, u dëgjua Duterte, ndërsa gruaja u përgjigjej pyetjeve të tij pa mikrofon. Videoja e puthjes u publikua fillimisht nga “The Filipine Star”.Ironikisht, libri që u këmbye me puthje flet për akuzat sjellje imorale dhe korrupsion në gjirin e Kishës Katolike. (TemA TV)WATCH: Preside..

Lexone

E gjuajnë nga në të pasme këtë moderatore, arsyeja do t’ju habisë

Prezantueses meksikane të motit, Yanet Garcia i gjuajtën në prapanicë, në një transmetim live në TV, duke e quajtur një përpjekje për t’i sjellë fat kombëtares së Meksikës gjatë Kupës së Botës.27-vjeçarja, e quajtur “prezantuesja më seksi e motit në planet”, ishte “tabela e qitjes” së vullnetshme në një ritual të pazakontë, pasi dy bashkëpunëtorët e saj u rreshtuan pas të pasmeve të saj bombastike dhe i gjuajtën.Garcia paraqet motin për Hoy në televizionin meksikan dhe mbi të është përqendruar vëmendja e medias ndërkombëtare falë pamjes së saj të pabesueshme.Për më tepër fat ajo veshi edhe fanelën e ekipit kombëtar dhe një minifund të shkurtër me ngjyrë të kuqe. Sportisti Enrique Bermúdez de la Serna dhe mikpritësi Jorge Van Rankin i përplasën këmbët njëri pas tjetrit në format e saj mbresëlënëse.Bermudez i tha Van Rankin: “Jepi një goditje për fat të mirë!”The post E gjuajnë nga në të pasme këtë moderatore, arsyeja do t’ju habisë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Maradona: S’duhet të demonstrojë asgjë, do ta këshilloja Messin që…

Diego Maradona mendon se Lionel Messi nuk duhet të dëshmojë asgjë për Argjentinën, teksa superstari i Barcelonës po përgatitet për atë që mund të jetë Kampioni Botëror i tij i fundit.Argjentina arriti në finale në Brazil, katër vjet më parë, por u mposht ngushtë nga Gjermania, me golin e Mario Gotze në kohën shtesë.Maradona e frymëzoi Argjentinën për të pasur lavdi për herë të fundit, kur fitoi Kupën e Botës, në “Meksikë 1986”.Por Messi nuk ka mundur të regjistrojë një triumf të krahasueshëm, duke parë se humbi tri herë në finale të mëdha, përpara se përkohësisht të tërhiqej nga detyra ndërkombëtare, pas humbjes së “Copa America Centenario” në Kili, në vitin 2016.Vlerësimi i Messit është se Argjentina nuk është një nga favoritet kryesore për titullin në “Rusi 2018”, por, nëse Maradona nuk po e mbështet “Albiceleste”, kjo është për një arsye tjetër.“Unë do ta këshilloja Messin që të vazhdojë të luajë, për të shijuar lojën”, tha Maradona për “Omnisport”, shkruan Telesport.“Ai..

Lexone

FSHF dha garancinë, Skënderbeu i ri fillon nga “të vjetrit”

Sido që të shkojë apelimi në KAS dhe çështja e pjesëmarrjes apo jo në kompeticionet ndërkombëtare në këtë sezon, në Korçë kanë një garanci absolute: Skënderbeu do të luajë vitin tjetër në elitën e futbollit shqiptar.Vetë FSHF ka bërë të ditur se nuk do të zbresë nga kategoria korçarët dhe kjo i mjafton klubit për të nisur planin për sezonin e ardhshëm.Në fakt, rinovimi me trajnerin Daja është në varësi të vendimit të KAS, edhe pse palët janë parimisht dakord që ai të qëndrojë një tjetër vit. Por sa u përket lojtarëve, vendimi i KAS nuk do të ndryshojë shumë për një pjesë të tyre, të ashtuquajturit “veteranë”.Gjatë këtyre ditëve në klub janë planifikuar që të bëhen bisedime me të zakonshmit Osmani, Vangjeli e Radas, për të zgjatur marrëveshjet ekzistuese të paktën edhe për edicionin e ardhshëm.Të gjithë janë parimisht dakord, ndërsa kroati Radas pritet ta ketë këtë vitin e fundit të kontratës para se të varë këpucët në gozhdë e të nisë një karrierë në stafin e korçarëve, duke pu..

Lexone

Je mbipeshë? Studiuesit kanë një tjetër lajm të keq

Ata që janë mbipeshë kanë më shumë rrezik të nisin cigaren.Zakonisht rreziku shtohet te gratë kur i kalojnë 80 cm perimetër të belit, ndërsa për meshkujt, kjo shifër qëndron në 94.Sipas studimit të kryer nga Agjencia Ndërkombëtare për Kërkimet mbi Kancerin dhe të publikuar në “British Medical Journal”, kush bashkëjeton me kilet e tepërta mund të bëhet edhe duhanpirës.Përfundimi është arritur nga analizimi i të dhënave të 430 mijë personave.Studiuesit kanë gjetur një lidhje mes indeksit të masës trupore, përqindjes së yndyrës në trup dhe perimetrit të belit me prirjen për të pirë cigare.Sipas tyre, lidhja mes dhjamit dhe ekspozimit ndaj duhanit mund të ketë bazë biologjike njësoj si të gjitha sjelljet e varësisë, që e shtyjnë atë që ha shumë të kërkojë qetësinë te nikotina.

Lexone

Koreja e Veriut hedh në erë tunelet bërthamore para gazetarëve të huaj

Duket se premtimi është bërë realitet: Koreja e Veriut ka njoftuar hedhjen në erë të tuneleve në të vetmin vend të testeve bërthamore, Punggye-ri, si një masë për të ulur tensionet në rajon.Gazetarët e huaj në vendin e testeve bërthamore thanë se ata qenë dëshmitarë të një shpërthimi të madh.Veriu ofroi të shkatërronte këtë zonë në fillim të këtij viti në kuadrin e një ofrimi diplomatik të Koresë së Jugut me SHBA-në. Por shkencëtarët besojnë se pjesërisht ai u shkatërrua pas testit të fundit në shtator të 2017-ës duke u bërë i papërdorshëm.Inspektorët ndërkombëtarë nuk u lejuan të ndjekin çmontimin e vendit të provave bërthamore në veriperëndimin malor të vendit.Një prej gazetarëve të huaj, si pjesë e grupit që ishte ftuar të dëshmonte për ngjarjen, tha, “ Ne u ngjitëm mbi male dhe e pamë shpërthimin nga 500 m largësi. Ata numëruan tre, dy një! Ishte një shpërthim i madh, mund ta ndieje atë. Erdhi pluhuri, erdhi nxehtësia. Ishte një zhurmë jashtëzakonisht e madhe!”.24 maj 201..

Lexone

Presidenti i Filipineve paralajmëron trafikantët: Rrini në burg, do të jetoni më gjatë

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, i njohur për deklaratat e tij kontraverse dhe luftën e ashpër kundër trafikatëve të drogës në vendin e tij, ka bërë një kërcënim të ri ndaj këtyre të fundit. Duke folur në Manila të martën, Duterte listoi për ta benefitet e të qenit në burg.“Nëse do të isha në vendin tuaj, do të rrija në burg. Doni të jetoni më gjatë? Rrini në burg. Mendoni për jetën tuaj dhe rrini aty. Mos u përpiqni të dilnu. Është më e shëndetshme për ju”, tha ai.Duterte erdhi në pushtet me premtimin se do ta çrrënjosë tregtinë e paligjshme të drogës dhe krimin e organizuar. Ai është kritikuar ashpër nga komuniteti ndërkombëtarë për ekzekutimin e trafikantëve të drogës. (TemA TV)

Lexone

Ish-spiuni Sergei Skripal del nga spitali, dy muaj pas helmimit

Dy muaj pasi u helmua me një agjent nervor në Salisbury të Britanisë së Madhe, ish-spiuni rus Sergei Skripal ka lënë ambientet e spitalit.Mjekët nuk dhanë detaje mbi gjendjen e Skripal, dhe vendndodhja e tij aktuale nuk është e bërë publike nga autoritetet.66-vjeçari rus u helmua në Salisbury së bashku me vajzën e tij Julia në fillim të marsit por shërimi i saj ishte shumë më i shpejtë dhe ajo ka dalë nga sptali muajin e kaluar.Ata u dërguan në njësinë e kujdesit intensiv të Spitalit të Qarkut Salisbury, ku gjendja e tyre u stabilizua pasi u ekspozuan ndaj agjentit rus Novichok.Nuk dihet nëse Skripal është në të njëjtin vend ku ndodhet edhe vajza e tij.Policia Metropolitane tha se hetimi ndaj sulmit vazhdoi dhe nuk do të “diskutonte ndonjë marrëveshje mbrojtëse apo sigurie që është në vend”.Drejtoresha e infermierisë Lorna Wilkinson tha se trajtimi i Skripalëve ishte “një sfidë e madhe dhe e pashembullt”.Ajo shtoi: “Kjo është një fazë e rëndësishme në rimëkëmbjen e tij, e..

Lexone

UET: Fushata kundër universitetit për luftë tregtare, padi për shpifjet, dëmshpërblimet do t’i çojmë për bamirësi

Universiteti Europian i Tiranës, pjesë e EEI Sh.p.k. – Iniciativa Europiane për Edukim hedh poshtë me neveri, si pjesë të një lufte tregtare lajme nga të ashtuquajtura portale mediatike, inskenime, tekste denigruese edhe të gënjeshtërta njëkohësisht.Këto lajme nuk kanë asnjë bazë reale dhe janë tërësisht jashtë etikës së institucioneve private. Ato nuk janë gjë tjetër vetëm elemente të një fushate denigruese të nxitur nga elementët e konkurrencës për interesa tregtarë si dhe nga portale që kanë një natyrë shantazhuese mbi biznesin dhe institucionet e pavarura në Shqipëri.UET dhe shoqëria që e ka në pronësi, respektojnë të gjitha standardet e miradministrimit, sipas legjislacionit në fuqi në të gjitha aspektet dhe kanë marrëdhënie shumë korrekte me të tretët në funksione të detyrimeve fiskale etj. UET dhe shoqëria që e ka atë në pronësi u janë nënshtruar standardeve më të larta ndërkombëtare në auditim financiar, pas akreditimit akademik “shumë mirë” nga agjencia angleze e akrediti..

Lexone