Home / Tag Archives: nderkohe (page 4)

Tag Archives: nderkohe

FOTOT: Kush është 31-vjeçari që vrau 19-vjeçaren në Tiranë dhe më pas qëlloi dhe veten (para vrasjes, poezi për nënën)

Ky është Xhaferr Mata, 31-vjeçari që mëngjesin e sotëm vrau 19-vjeçaren Xhuljeta Cuni dhe më pas qëlloi veten me një plumb në kokë.Mësohet se i riu ishte nga Kalimashi i Kukësit dhe jetonte në Tiranë.Ai kishte mbaruar studimet në Universitetin Politeknik të Tiranës për inxhinier mekanik dhe jetonte prej vitesh në kryeqytet.Dyshohet se ai kishte një lidhje me vajzën, por nuk dihen arsyet që e çuan atë drejt vrasjes.Në media është publikuar edhe një foto e viktimës me 31-vjeçarin, çka tregon se ata kanë qenë të lidhur, por dyshimet janë se 19-vjeçarja nuk ka dashur ta vazhdonte më lidhjen.Ajo është qëlluar me plumb në kokë nga Mata, ndërkohë që në momentin e vrasjes ka qenë me një shoqe tjetër.Në rrjetet sociale ndërkohë, pak orë para vrasjes, ai ka postuar një poezi për nënën:“ZEMER E EMBEL ME DASHURIe kush tjeter mund te jete veq tinene fjale me te embel ska botanene e para fjale qe belbezon foshnjane kraharorin tend ,me aromen tende nis jetaVitet kalojne dashur..

Lexone

FOTOT: Kush është 31-vjeçari që vrau 19-vjeçaren në Tiranë dhe më pas qëlloi dhe veten

Ky është Xhaferr Mata, 31-vjeçari që mëngjesin e sotëm vrau 19-vjeçaren Xhuljeta Cuni dhe më pas qëlloi veten me një plumb në kokë.Mësohet se i riu ishte nga Kalimashi i Kukësit dhe jetonte në Tiranë.Ai kishte mbaruar studimet në Universitetin Politeknik të Tiranës për inxhinier mekanik dhe jetonte prej vitesh në kryeqytet.Dyshohet se ai kishte një lidhje me vajzën, por nuk dihen arsyet që e çuan atë drejt vrasjes.Në media është publikuar edhe një foto e viktimës me 31-vjeçarin, çka tregon se ata kanë qenë të lidhur, por dyshimet janë se 19-vjeçarja nuk ka dashur ta vazhdonte më lidhjen.Ajo është qëlluar me plumb në kokë nga Mata, ndërkohë që në momentin e vrasjes ka qenë me një shoqe tjetër.(TemA)

Lexone

VIDEO: Plas grushti live në TV, mes Fiqiri Xibrit dhe Kol Nikollës. Tmerrohet drejtuesja e emisionit

Fiqiri Xibri dhe Kol Nikolla, dy drejtues sindikatash, janë përplasur fizikisht, ndërsa ishin ftuar në një emision në televizionin Scan.Nuk dihet arsyeja e sherrit, por në një moment, Fiqiri Xibri është ngritur i revoltuar dhe e ka goditur me grusht Nikollën.Sherri me shkëmbime grushtat dhe shkelmash ka vijuar disa sekonda, dhe është dashur ndërhyrja e operatorëve për ndarjen e tyre, ndërkohë që drejtuesja e emisionit ka mbetur e shokuar.(TemA)Qifja Vs Kola @idiokracia.fb.2A post shared by vrima.al (@vrima.al3) on Jun 6, 2018 at 11:47am PDT

Lexone

Kryebashkiaku Veliaj “harron” tenderët e dyshimtë me Albtelecom

“Unë jap dorëheqjen nga Bashkia, nëse Bashkia ka harxhuar lekë [për koncertin e Ermal Metës dhe Rita Orës]. Bashkia e Tiranës, thesari është online, ka harxhuar 0 lekë, 0 qindarka.”Kështu deklaroi Kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, sot gjatë mbledhjes së Këshillit Bashkiak, në përgjigje të zërave se bashkia ka financuar me mijëra euro koncertet e zhvilluara më 2 dhe 3 qershor në Tiranë.Pavarësisht deklaratave të Zotit Veliaj se zyrtarisht bashkia nuk ka paguar për koncertet, po ju risjellim në vëmendje një pjesë të artikullit të Exit.al, shkruar pak ditë më parë, që tregon se si në mënyrë indirekte, përmes shkeljeve në rregullat e tenderimeve publike dhe tenderëve të dyshimtë e me shifra të fryra, koncertet janë paguar nga taksapaguesit e Tiranës, dhe në këto organizime është përfshirë dhe kompania Gogël e të vëllait të kryebashkiakut Veliaj.“Sipas Hashtag.al, konfirmuar nga Exit.al, kompania Albtelekom pagoi 200 mijë euro për organizimin e koncertit të këngëtares Rita Ora ..

Lexone

Ky “qen i pamëshirshëm…”

Nga Gjon NdrejaTek ecja bregut të detit, në afërsi të Shkëmbit të Kavajës, ku jam stacionuar për pushime në këto ditë të nxehta të fillim verës, befas më erdhi në mend një fragment nga një poezi e njohur e Migjenit ku e përkufizon kapitalizmin si “një qen i pamëshirshëm, me bark shekulluer gjithmonë i pangishëm”. Dhe shkak për këtë u bë “Përroj i Agait” i cili ndodhet në mes të Shkëmbit Kavajës dhe Golemit i cili derdhet lirshëm në det. Kur shkova në drejtim të Golemit ai kalohej me lehtësi, pasi prurjet e tij ishin minimale dhe me një të kërcyer ndodhesh në bregun tjetër.Por kur u ktheva prej andej ishte bërë i pakapërcyeshëm për shkak se kishte shtuar volumin si rrjedhojë e derdhjes së ujrave të zeza në të dhe kjo kuptohej menjëherë sapo afroheshe pasi era e rëndë e fekaleve të zinte frymën. Në të dy anët këtij përroj janë ndërtuar disa resorte turistike që nuk përtojnë të vendosin pa hesap yjet në tabelat e tyre. U vura menjëherë për të kërkuar burimin e derdhjes së ujrave të ze..

Lexone

Dokumenti i SHIK ’98: Zbulohet misteri i përplasjes mes Azem Hajdarit dhe fisit Haklaj

Në raportin sekret të SHISH të vitit 1998 për vrasjen e Azem Hajdarit, theksohet se vëllezërit Haklaj dhe Haxhiaj bënin trafik armësh me Kosovën, ofertë në të cilën ishin përfshirë edhe Azem Hajdari.SHISH thekson se arrestimi në rrugën e tretë të trafikut të Isamedin Haxhiajt dhe Halil Haklajt dhe një telefonatë e dyshimtë mes një prej trafikantëve me Azemin apo Shaban Meminë acaroi marrëdhëniet mes tyre.Në dokumentin sekret flitet edhe për vrasjet e bujshme në Tropojë të cilat nisin në fund të 1997, plas plagosjes së Azem Hajdarit nga ish-deputeti i PS, Gafurr Mazreku dhe incidenteve të mitingun e PD në Tropojë në fund të po të njëjtit vit.Në seancën e parë te Gjykata e Tiranës, Izet Haxhia ka kërkuar të ballafaqohet me Sali Berishën, për vrasjen e Azem Hajdarit. Haxhia ka thënë përpara trupit gjykues se ka pasur një plan nga Berisha edhe për vrasjen e tij. Në këtë dokument, Izet Haxhia nuk përmendet në cilësinë e personit të dyshuar për vrasjen apo edhe bashkëpunëtor me Haklajt..

Lexone

Përdhunohet dhe vritet 14-vjeçarja në Gjermani, në kërkim refugjati irakian

Misteri i një vajze 14-vjeçare nga Mainci, e zhdukur në fund të majit, është zgjidhur tragjikisht në Gjermani me identifikimin e një kufome të gjetur nga hetuesit në Wiesbaden. Sipas policisë, shkruan versioni online i gazetës “Bild”, adoleshentja është përdhunuar dhe vrarë dhe dyshimet bien mbi një refugjat irakian 20 vjeç, i cili është kthyer me familjen në vendin e tij të origjinës për t’i shpëtuar arrestit.I riu, Ali Bashar, ka precedentë të ndryshëm penalë (mes të cilave një grindje dhe një grabitje me thikë): sipas hetuesve, ai mund të jetë edhe përgjegjës për përdhunimin e një të miture tjetër, një refugjatë 11 vjeçe, e cila ka akuzuar për rastin këtë person, sipas dëshmisë së të motrës. Në qendrën e refugjatëve në Wiesbaden-Erbenheim, ishin katër persona me emrin Ali, ndaj nuk është akoma e sigurt se përgjegjësi është pikërisht ai. Ali Bashar mbërriti nga Iraku në vitin 2015, përmes rrugës Irak-Turqi-Greqi. Dhe në Irak, me një tempizëm që duket i dyshimtë, është larguar të en..

Lexone

Emily Ratajokwski tregon gjithçka! (Foto)

Nudo në pasqyrë dhe lakuriq në divan në dy foto me ngjyra plot sensualitet për “Vanity Fair”. Për imazhet e zeza dhe të bardha, efekti është i njëjtë për Emily Ratajkowskin. I bukur, provokues dhe feminist, modeli ka ide të qarta: “Sot ajo që dua të më tregoj në çdo moment është mënyra ime për të vendosur”, rrëfen ajo revistën. Ndërkohë, 17.7 milionë ndjekës në Instagram mbeten të shikojnë.Pa telefonin celular nuk mund të qëndrojë, por nuk është e fiksuar pas ‘like’-eve, pasi ka ndarë një foto me fansat.Dhe nuk ka rëndësi se brenda pak orësh ky imazh do të mbledhë miliona klikime. Ajo drejton një lloj biznesi në rrjetet sociale. “Ajo që unë publikoj në Instagram është jeta ime, këto janë gjëra që kam bërë në situata të ndryshme.” Në një moment kuptova se rrjetet sociale ishin një mjet që mund të përdorja për të punuar. Evolucioni ishte gradual, natyral, organik”.Publikimi i një fotoje “është një mënyrë për të hyrë në kontakt me fansat e mi, por është edhe arsyeja pse më thërrasin..

Lexone

Reperja e njohur provokon fansat me fotot e nxehta

Ajo është jo vetëm një repere mjaft e suksesshme në tregun muzikor botëror, por Iggy Azalea njihet edhe për linjat e saj seksi.Së fundmi, 27 vjeçarja ka pozuar me bikini nga plazhi, duke rritur temperaturat edhe më shumë.A post shared by Iggy Azalea (@thenewclassic) on Jun 5, 2018 at 4:10pm PDTAjo ka ekspozuar gjoksin e saj, ndërkohë që shijon pushimet në plazhin tropikal.A post shared by Iggy Azalea (@thenewclassic) on Jun 5, 2018 at 4:24pm PDTA post shared by Iggy Azalea (@thenewclassic) on Jun 5, 2018 at 4:52pm PDTThe post Reperja e njohur provokon fansat me fotot e nxehta appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

VIDEO tronditëse: Nëna hedh djalin nga dritarja për ta shpëtuar nga flakët

Ky është momenti i frikshëm kur një nënë hedh nga dritarja e apartamentit djalin e saj 11 muajsh për ta shpëtuar nga zjarri që kishte kapluar ndërtesën.Nëna dhe djali i saj vogël ishin brenda në ndërtesë dhe nuk mund të dilnin nga zjarri i madh.Për të shpëtuar atë dhe vetën, nëna mendoi që të hidhen nga dritarja.Mirëpo në ato momente fatmirësisht ka arritur një person, i cili ishte ish ushtar, dhe i ndihmoi për t’i shpëtuar ata.Në video shihet se si nëna hedh djalin nga dritarja ndërkohë që poshtë e pret personi.Skena e rrezikshme ka ndodhur në Karolinën e jugut, SHBA. (TemA)

Lexone