Home / Tag Archives: nderhyrje (page 3)

Tag Archives: nderhyrje

Moviola Inter-Juventus/ I kuqi “në kufi” për Vesinon, por i mungon edhe Pjaniçit

Ndeshja Inter-Juventus ka dhuruar shumë episode të dyshimta, si nga një anë, në tjetrën. Gjithçka nisi me të kuqin ndaj Vesinos, për ndërhyrje me taka në dëm të Manxhukiçit. Një ndeshje që përmbajti tetë të verdhë, por mungojnë edhe dy kartonë të kuq: Pjaniç rrezikoi shumë me të verdhën e dytë, por edhe Skriniar në fund, ndaj Higuainit. i drejtë anulimi i golit të Matuidisë. Barzalji, ndërhyrje në kufi të kartonit të kuq. Më poshtë, moviola sipas “Calciomercato”.Pjesa e parë5′ Kuadrado ndalon në kundërsulm Perisiçin në mesfushë: e verdhë e drejtë nga Orsato14’ Goli i Dagllas Kostës është i rregullt, edhe pse arbitri ka nevojë për një konsultim te VAR-i. Te krosimi i Kuadrados, Matuidi nuk e prek topin, që përfundon te braziliani. Vendim i drejtë për të akorduar gol. Nëse francezi do ta prekje Kosta do të ishte në pozicion jashtë loje18’ i kuq për Vesinon. Mesfushori mbështet takat mbi këmbën e Manxhukiçit. Orsato jep faull dhe të verdhë në fillim, por më pas, me ndihmën e VAR-i..

Lexone

“Gylseren’ pranon mëkatin, tregon çka ka bërë

Aktorja ishte në qendër të vëmendjes së medieve turke që spekulonin se ka pësuar ndërhyrje estetike.Ajo gjatë gjithë kohës pohon se kujdesej për veten me produkte natyrale, por Nurgul Yeşilçay hasi në vështirësi që t’i bindte fansat për këtë pas disa fotografive, ku dukej në fytyrë më e fryrë se zakonisht.Shumë media dhe fansa janë të bindur se Gylseren i është nënshtruar një botoxi, të cilën gjë edhe vetë 42-vjeçarja e ka pranuar se i është nënshtruar ndërhyrjes për të përmirësuar pamjen.Por, duket se bukuroshja nuk e ka marrë rezultatin e kërkuar dhe se ka hequr dorë prej përmirësimeve artificiale të trupit. Ajo zbuloi se ka filluar të përdorë një lloj kremi natyral me përbërje nga mëlçia e peshkaqenëve.Ajo për një kohë shumë të shkurtër ka marrë rezultat mjaft pozitiv, aq sa jo vetëm i ka eliminuar shenjat e moshës.Ndryshe, aktorja është duke punuar në projekte të reja filmike, të cilat do të shfaqen gjatë këtij viti.

Lexone

Vettingu në “vetting”, i shkarkuari ankohet në Gjykatën Administrative

Ish-komisioneri publik, Heral Saraçi i shkarkuar në muajin mars nga organet e vettingut nuk ka zgjedhur Gjykatën e Strasburgut për ta goditur këtë vendim, por një gjykate shqiptare.Edhe pse vendimi i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit konsiderohet i formës së prerë dhe si mundësi e fundit për të larguarit nga ky organ i vettingut shikohet vetëm Gjykata europiane, Heral Saraçi e ka dorëzuar padinë e tij në Gjykatën Administrative të Tiranës.Siç thonë burimet ish-komisioneri publik kërkon në padinë civile që gjykata të shfuqizojë vendimin e datës 12 mars të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit dhe ta rikthejë në pozicionin e komisionerit publik.Shorti ka caktuar si gjyqtare për këtë çështje gjyqtaren administrative Afërdita Miho. Ndërkohë nga ana tjetër, Kolegji i Posaçëm i Apelimit argumenton shkaqet se përse e shkarkoi komisionerin publik, mes tyre, mos përmbushja e detyrës në mënyrë të pajustifikuar, ndërhyrje dhe ndikim tek një anëtar tjetër dhe zvarritje.Seanca ndaj komsionerit publ..

Lexone

“Si zakonisht”, shtypi katalanas flet për favorizim të Realit

“Si zakonisht”, ky është titulli i “Mundo Deportivo”, pas triumfit të të bardhëve në Mynih, ndërsa “Sport” zbulon mesazhe nga peshat e rënda të Barçës në frëngjisht. Fitorja e Real Madridit zë një pjesë të madhe të shtypit katalanas, ditën e sotme.“Mundo Deportivo” ankohet për një ndërhyrje të gabuar të Carvajal ndaj Lewandowski, që nuk është evidentuar si penallti nga kryesori holandez, Bjorn Kuipers, ndërsa flet për një Bayern Munich të pasaktë dhe një Real Madrid, që i shfrytëzoi maksimalisht mundësitë e veta.Nga ana e saj, “Sport” kthehet te situata me Antoine Griezmann dhe flet për mesazhet nga “peshat e rënda” të Barçës, për ta bindur sulmuesin francez të vijë në “Camp Nou” dhe të “lulëzojë” aty nga sezoni i ardhshëm. “L’Esportiu”, nga ana e vet, zgjedh Coutinho për faqen e parë, në titullin “I zgjedhuri”. Sipas mendimit të këtij mediumi, braziliani është njeriu i duhur për të marrë “stafetën” nga Iniesta.26 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Big Mama bëhet “bajat” me këtë palto

Është shëndërruar në një femër tjetër, Bigu kohë më parë ishte me peshë shumë të madhe, por me anë të një ndërhyrje ajo tani mban një peshë ideale, shkruan Kosovarja. Bigu është e angazhuar si kurrë më parë , në një format televiziv ku do i vë në sprovë të …

Lexone