Home / Tag Archives: nderhyrje

Tag Archives: nderhyrje

Si dukej dje e si sot Tuna, do të beteni ‘pa fjalë

Ndoshta logjika e shkencës thotë që me kalimin e viteve njeriu fillon të humbasë nga bukuria e tipareve fizike, me Vip-at e showbizz-it shqiptar ndodh krejt e kundërta dhe në mënyrë thuajse të pabesueshme.Dhe kur vjen fjala për bukuroshet e showbizz-it, ato thuajse zbukurohen edhe më shumë pasi bëhen mama të vogëlushëve që sjellin në jetë.Tuna sot padyshim që konsiderohet si një nga mamit më seksi të showbizz-it por a ju kujtohet si ka qenë paraqitja fizike e këngëtares para se të bëhej e famshme? Në fotot e mëposhtme shihen qartë ndryshimet dhe këngëtarja ka kryer ndërhyrje kirurgjikale në buzë, hundë, mollzat, vetullat e saj pa harruar make-up-in e tepruar që e karakterizon.Tani s’ka më dyshime! Bukuria paska patur goxha kosto për këngëtaren.

Lexone

Miqësorja, Italia dhe Holanda ndahen në barazim

Italia dhe Holanda janë ndarë në barazim 1-41 në sfidën miqësore të luajtur në “Allianz Stadium” të Torinos. Për skuadrën e Mancinit ishte Simone Zaza që shënoi në minutën e 67’, ndërsa për holandezët barazoi Ake në minutën e 88’.Vlen të theksohet se Italia luajti me 10 futbollistë në 20 minutat e fundit, pasi Criscito u ndëshkua me karton të kuq, për një ndërhyrje si lojtar i fundit.Sfida ishte shumë e luftuar, me Holandën disi më dominuese në kontrollin e topit dhe rastet e krijuara, ndërsa Mancini arriti të marrë një përgjigje të qartë mbi lojtarët ku duhet të bazojë projektin e Italisë së tij.Dy mungesat e mëdha të këtij Botërori janë në një moment rindërtimi dhe ky ishte testi i fundit për trajnerët respektivë, para se të nisen me pushime, për t’u rikthyer me ndeshjet e Nations League në Shtator.4 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT: Njihuni me gjyshen më seksi në botë

Është 36 vjeçe dhe pretendon se është gjyshja më sipatike në botë.Ajo ka shpenzuar 26 mijë dollarë për ndërhyrje kirurgjikale.Carrie Hilton është bërë gjyshe këtë vit kur vajza e saj Clarice solli në jetë të voglën Jessica.Ndërkohë pak kohë më parë 47 vjeçarja nga Australia, Gina Stewart ishte një tjetër gjyshe që bëri këtë deklaratë.(TemA)

Lexone

Bella Hadid: Nuk kam bërë operacione plastike (Foto)

Gjithmonë është përfolur se ka rimodeluar hundën dhe buzët madje ka edhe foto të saj që qarkullojnë në internet, të cilat e mbështesin shumë këtë teori.Megjithatë, modelja me famë botërore Bella Hadid nuk i pranon këto fjalë madje i quan ato akuza. Në një intervistë të dhënë së fundmi ajo ka treguar se nuk ka bërë asnjë ndërhyrje, pasi i ka shumë frikë gjilpërat apo shpimet dhe sipas saj këtë gjë e dinë të gjithë.Ajo shtoi se është e lodhur nga këto aludime të kota dhe nëse do të kishte bërë ndonjë ndërhyrje plastike në fytyrë ajo do ta kishte pranuar haptazi.1 of 61 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Pasi u përfol nga të gjithë se mungoi në dasmën mbretërore, babai i Meghan thyen heshtjen dhe tregon të vërtetën

Kur u bë e ditur se Meghan Markle nuk do të shoqërohej për në altar nga babai i saj, Thomas Markle, mediat shpërthyen dhe njerëzit anembanë botës u çuditën me këtë vendim të tij.Më pas, opinioni publik u sqarua pasi shkak i kësaj mungese, ishte bërë një ndërhyrje kirurgjikale që Thomas kishte kryer në zemër.Sipas thashethemeve, Thomas i kishte kërkuar të bijës së tij Meghan ndihmë në dy raste, ndërsa kjo e fundit e kishte refuzuar.Për prestigjiozen “TMZ”, Thomas Markle ka pohuar se këto janë thjesht “fake-news”. “Nuk kam nevojë për paratë e vajzës time. Unë kam fondet e mia rezervë që më mjaftojnë për të zgjidhur problemet që mund të dalin. Jam i bindur se nëse i kërkoj ndihmë vajzës time ajo do të më ndihmojë me maksimumin e saj”.The post Pasi u përfol nga të gjithë se mungoi në dasmën mbretërore, babai i Meghan thyen heshtjen dhe tregon të vërtetën appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Pacienti vdes një javë pas operimit, mjeku në hetim

Një mjek i QSUT-së është proceduar penalisht pasi një pacient i tij ka ndërruar jetë pothuajse një javë pas operacionit.Procedimi ndaj tij filloi pasi ditën e sotme, rreth orës 08:20, në banesën e tij në lagjen nr. 9 Korçë, ka ndërruar jetë shtetasi me iniciale K.R., 63 vjeç, i cili kishte kryer një ndërhyrje kirurgjikale më datë 16 maj, në QSUT, nga mjeku për të cilin familjarët e të ndjerit dyshojnë se ka kryer mjekim të pakujdesshëm.Mjeku 64-vjeçar me inicialet E.Ç. po procedohet në gjendje të lirë.25 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Pacienti vdes disa ditë pas operacionit në QSUT, procedohet penalisht mjeku

Një mjek i QSUT-së është proceduar penalisht pasi një pacient i tij ka ndërruar jetë pothuajse një javë pas operacionit.Procedimi ndaj tij filloi pasi ditën e sotme, rreth orës 08:20, në banesën e tij në lagjen nr. 9 Korçë, ka ndërruar jetë shtetasi me iniciale K.R., 63 vjeç, i cili kishte kryer një ndërhyrje kirurgjikale më datë 16 maj, në QSUT, nga mjeku për të cilin familjarët e të ndjerit dyshojnë se ka kryer mjekim të pakujdesshëm.Mjeku 64-vjeçar me inicialet E.Ç. po procedohet në gjendje të lirë.

Lexone

Drita bën mrekullinë, shpallet kampione e Vala Superligës

Drita është kampionia e re e Vala Superligës së Kosovës. Skuadra gjilanase barazoi 0-0 në Pejë ndaj Prishtinës, duke ruajtur përfundimisht avantazhin prej tri pikësh në renditje ndaj ekipit kryeqytetas. Një titull i merituar ky për Dritën, që siguron trofeun e dytë në histori.Rreth 4 mijë tifozë, kryesisht të Prishtinës ishin të pranishëm në stadiumin “Shahin Haxhiislami”, ku festa në fund ishte e gjitha për skuadrën e Bekim Isufit dhe për rreth 100 “ushtarakët intelektualë”, që kishim mundur të siguronin në një biletë në sektorin e rezervuar për mbështetësit miq.Një ndeshje me emocione dhe me raste në të dyja portat, por që pa dyshim u kushtëzua nga ndëshkimi direkt me karton të kuq i Debatik Currit për një ndërhyrje të ashpër ndaj Xhevdet Shabanit. Ky vendim i kryesorit Fatmir Hoxha u pasua nga protesta e ashpër e futbollistëve të Prishtinës, por që nuk u mor parasysh nga arbitri. Prishtina luajti nga minuta e 32-të me një lojtar më pak, dhe sikur trë mos mjaftonte ky fakt, në mi..

Lexone

Drita fiton titullin kampion në Kosovë

Tashmë fitimi i titullit kampion është një çështje e mbyllur edhe në Kosovë.Drita e Bekim Isufit ka fituar titullin kampion, teksa ka barazuar me rezultatin 0-0 takimin direkt ndaj Prishtinës së Josës.Në këtë finale, skuadra e trajnerit shqiptar ishte e dënuar për të fituar me dy gola diferencë, por nuk ia ka arritur.Këtu ka ndikuar edhe dalja me karton të kuq e Currit në minutën e 30, teksa pas një ndërhyrje kundër futbollistit kundërshtar, kur topi kishte dalë në rivenie anësore, Tahiri nuk e ka menduar dy herë nxjerrjen nga loja të mbrojtësit të Prishtinës.Gjithashtu në minutat shtesë edhe Dallku e ka braktisur Prishtinën, duke marrë karton të kuq.Edhe Josa në fatin e dy trajnerëve të tjerë shqiptar, në fund është Bekim Isufi që feston me Dritën e tij.

Lexone

Ashley Graham nuk ka nevojë për fotoshop kur pozon me bikini

E ka thënë dhe shkruar qartë në profilin e saj në Instagram dhe karriera e saj e deritanishme e vërteton më së miri; Ashley Graham nuk i vjen aspak turp për format e saj të bëshme, përkundrazi është krenare dhe do të dëshironte që çdo femër të ishte më e sigurt në vetvete.Dhe ja ku vjen sërish modelja 30-vjeçare plus size që lançon linjën e saj të rrobave të banjës me një set fotosh origjinale, pa asnjë ndërhyrje fotoshopi.Qëndroni autentike dhe të mrekullueshme; ky është mesazhi që Ashley përcjell me fushatën publicitare të linjës Swimsuits For All.7 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone