Home / Tag Archives: nderhyre

Tag Archives: nderhyre

Elbasan, Rama pritet me protesta nga demokratët

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta nga demokratët sot në Elbasan. Ata pretendojnë se policia e shtetit ka ndërhyrë për të larguar protestuesit duke u marrë pankartat, duke u kërkuar të tërhiqen.Burime nga PD thonë se demokratët nuk janë tërhequr dhe turi i Ramës në Elbasan nuk do të jetë i qetë. Ata protestojnë me pankarta ku e cilësojnë Ramën Pasha të Drogës.2 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Kërcet” pistoleta në një pikë bastesh në Vlorë

Një person ka qëlluar me armë zjarri ndaj një tjetër në një pikë bastesh në qytetin e Vlorës.Ngjarja ka ndodhur në orët e pasdites së të premtes.Paraprakisht njoftohet se policia ka ndërhyrë duke neutralizuar autorin e dyshuar që ka qëlluar ndaj një personi tjetër.Policia thotë se nuk ka të plagosur, ndërkohë që po punohet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

Lexone

Ylli Manjani e pranon: Video-përgjimi për vëllain e Xhafajt është përpunuar, në të u ndërhy para se të publikohej

Ish-ministri Ylli Manjani thotë se video-përgjimi për vëllain e Fatmir Xhafajt është përpunuar.Por, ai thotë se problem është që tani nuk mund të verifikohet zëri origjinal me atë të videos, pasi Agron Xhafaj u largua në Itali.“Që një audio apo video para se të transmetohet në publik, përpunohet kjo dihet. Nëse pyetja është a është ndërhyrë në audio apo jo, përgjigja është gjithnjë PO!Por nuk është kjo çështja. Çështja është a u verifikua zëri në audio me origjinalin?Krahasimi i zërit të personit me atë të audios është jetik dhe shkencërisht i njëjtë me testin e ADN.Ky verifikim nuk mund të jetë bërë sepse “origjinali” iku në Itali pa filluar proçedimi penal nga Prokuroria.Atëherë, si Kryeministri doli në konkluzionin se nuk është autentike?!Ka vetëm një spjegim: duhet ta ketë të rregjistruar mirë në vesh e në memorie zërin e “origjinalit”…Kështu që mbase duhet duhet krahasuar zëri në audio me atë që ka në vesh Rama.Faqja e zezë”, shkruan Manjani.(TemA)

Lexone

VIDEO: Tentoi të bënte një foto me ariun, e pëson keq i riu

Pamjet dramatike tregojnë një ari i cili goditet me shkopinj nga një turmë njerëzish për të shpëtuar jetën e një 27-vjeçari.Nga mediat vendase mësohet se ariu nuk po shqetësonte asnjë person derisa 27-vjeçari është afruar për të bërë një foto selfie me të.Por pasi i riu i është afruar ariut për të bërë një foto më të, por ky i fundit e shtriu në tokë 27 vjeçarin dhe nisi ta kafshonte.Në këtë moment ka ndërhyrë një turmë e madhe njerëzish që kanë filluar ta godasin deri në vdekje ariun.Ngjarja ndoshi në Orissa të Indisë. (TemA)

Lexone

Plas sherri ne studion e Zhejit, të gjithë sulmojnë Jazexhiun…

Ka filluar një debat i fortë në studion e 360 grade në ora news mes historianit Olsi Jazexhiu dhe Agim Doçi, ku nuk kanë munguar fyerjet dhe kërcënimet.Në debat e sipër ku të ftauarit po kundërshtonin Jazexhiun, ka replikaur edhe shkrimtari Agim Doci ku i ka thënë njeri pa kulturë dhe pa moral. Fyerjet e shkrimtarit nuk i ka duruar dot historiani dhe më pas e ka ofenduar duke i thënë injorant.Jazexhiu: Po ti je injorant mo burrë e ke kthyer emisionin në ofendime.Doçi: Hjade se ta rregulloj unë kur të dalim nga këtu.Për të qetësuar gjakërat ka ndërhyrë edhe Bledian Koka.The post Plas sherri ne studion e Zhejit, të gjithë sulmojnë Jazexhiun… appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Moderatorja e njohur zbulon sekretin për vajzat me buzë të fryra

Në programin “Një kat më lart” moderatorja Dajana Shabani ka rrëfyer plot sinqeritet nesë ka ndërhyrë në trupin e saj. Ermali i thotë se shpesh është lakuar për operacione, ndërsa ajo tregon se disa herë edhe i kanë shkruajtur për buzët apo vithet. ‘Unë jam natyrale, përveç zgjatimeve në flokë, …

Lexone