Home / Tag Archives: myslimane

Tag Archives: myslimane

Rama uron myslimanët, nxjerr fotot e restaurimit të Xhamisë së Et’hem Beut: Agjërim të lehtë…

Kryeministri Edi Rama ka uruar sot gjithe besimtaret myslimane per nje agjerim te lehte, duke postuar fotot e restaurimit te Xhamise së Et’hem Beut në Tiranë.Mesazhi i RamesMIRËMËNGJES dhe me këto foto nga kantieri i restaurimit të Xhamisë së Et’hem Beut në Tiranë, pjesë e programit “Rrugët e Besimit” që mundeson restaurimin e objekteve të Kultit si pjesë e zhvillimit të Turizmit Kulturor, ju uroj të gjithë qytetarëve myslimanë agjërim të lehtë

Lexone

Muaji i Ramazanit/ Këta janë VIP-at shqiptarë që kanë nisur sot agjërimin

Për të gjithë besimtarët myslimanë sot ka nisur muaji i shenjtë i Ramazanit.Në mesin e këtyre besimtarëve, janë edhe disa personalitete publikë, të cilët kanë filluar ditën e sotme agjërimin.Ata janë: Ledri Vula, Adrian Gaxha, Lyrical Son, Big Mama, Gili, Gold Ag, Leonora Jakupi, Mc Kresha, Shpat Kasapi dhe Sidrit Bejleri.The post Muaji i Ramazanit/ Këta janë VIP-at shqiptarë që kanë nisur sot agjërimin appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone